Stookverbod? Reinier Paping moést in 1963 vlammen om te overleven
COLUMNStel nou dat we dat stookverbod serieus zouden nemen. Het RIVM riep afgelopen maandag op om geen hout te stoken in Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Gelderland en Flevoland. Vooral voor Groningen vond ik het sneuïg. Gasverdamme!
Reden van het fikverbod? Geurhinder voor de omgeving. Mensen werken meer thuis en dan willen ze niet met hun snufferdje in de houtkachellucht van de buren zitten. Veel te romantisch! Er komen ook nare stoffen vrij. PAK’s, benzeen en koolmonoxide. Heb direct mijn buren gebeld. Of ik nog wel in de tuin kon paffen. ‘Maar we wonen 700 meter verderop, Rens,’ stamelde de buurvrouw. Het kon me niet schelen. Ze vroeg of ik had gedronken. ‘Hoezo, ruik je dat ook?’ vroeg ik. Ze hing quasi verbaasd op. Ik snapte het niet, dit was toch ultiem noaberschap?
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMColumn
Invictus Games, een lesje in nederigheid voor ons allemaal
Renate Wennemars schrijft twee keer per week over wat haar bezighoudt. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUMCOLUMN3
Weer minder vrijheid voor Afghaanse vrouwen
Renate Wennemars schrijft twee keer per week over wat haar bezighoudt. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUMCOLUMN3
Hopelijk is het vandaag ook Bevrijdingsdag voor de pers
Stel nou dat u als 18-jarige journalist wilde worden. Zou u het anno nu nog aandurven?
-
PREMIUMcolumn19
Sex, John & Derksen's candle
Stel nou dat er daadwerkelijk porno is bekoekeloerd in dat Britse parlement. Dan was dit het weekje wel weer, hè? -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
PREMIUMCOLUMN
Romantiek uit wipperij rossen met WipAdvisor, is dat dan de oplossing?
Stel nou dat we valse aangiftes veel steviger bestraffen. Nu kun je lukraak een flauwekulverhaal uit je duim zuigen en daar redelijk probleemloos mee weg komen. Max een jaartje brommen of de portemonnee trekken.
7 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJan Kelder
Paul vd Wert
B. Veerman
HA Klomp
Arend van Faassen