Officier van justitie: bejaarde met dementie uit Dalfsen niet vervolgen voor stalking
Een Almelose vrouw wordt eind 2018 belaagd met aangetekende brieven vol beledigende teksten. Het blijft er niet bij, er worden ook meerdere pakketten en bossen bloemen bezorgd. De dader, Herman U. (76) uit Dalfsen, hangt ook veelvuldig bij haar woning rond. En daar gaat hij ook mee door als hij meermaals door de politie op de vingers wordt getikt en een verbod krijgt om nog binnen een straal van 1 kilometer rond het huis van het slachtoffer te komen.
Waarom U. de Almelose stalkte, wordt donderdag niet helemaal duidelijk bij de behandeling van zijn strafzaak voor de rechtbank in Almelo. De bejaarde is niet verschenen, hij zit alweer een tijdje gedwongen op een gesloten geriatrische afdeling van een verpleeginstelling in Zwolle.
Want het gaat niet goed met U., helemaal niet. Ging het ten tijde van de stalking al lange tijd niet goed door psychische problemen en schizofrenie, zijn situatie is verergerd omdat hij ook nog eens lijdt aan een agressieve vorm van dementie. Het is zo slecht met U. gesteld, dat hij negen van de tien keer zijn eigen broer niet meer herkent. Dat er sprake is van enige dementie, was in februari vorig jaar al duidelijk, maar dat het zich zo snel zou ontwikkelen, was niet verwacht.
Het kan nooit komen tot een eerlijk proces
De grote vraag, of U. nog in staat is om te begrijpen waar zijn rechtszaak over gaat, of hij snapt wat het gevolg van de zaak kan zijn. Ook is niet duidelijk of hij überhaupt in staat is om antwoord te geven op vragen. De officier van justitie: ,,De verdenking tegen meneer is ernstig maar meneer is ook heel erg afgetakeld. Volgens de laatste informatie is er geen enkel zicht op herstel, het kan nooit komen tot een eerlijk proces.”
Geen fatsoenlijk gesprek
Wat de officier betreft moet de rechtbank besluiten dat het Openbaar Ministerie niet gerechtigd is om de zaak bij de strafrechter aanhangig te maken vanwege de geestelijke toestand van U.. Advocaat Taner Seker merkt op dat U. bij zijn aanhouding al behoorlijk verward was, maar dat er inmiddels geen fatsoenlijk gesprek met hem kan worden gevoerd.
De rechtbank komt op 12 mei met een eindoordeel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
PREMIUM
De liefde voor het huisdier is groot op de dierenbegraafplaats in Dalfsen: ‘Ons leven draait om hen’
De dierenbegraafplaats in Dalfsen, De Vennenberg. Hier wordt vandaag kater Dylan begraven. Op weg naar de plechtigheid probeer ik me er een voorstelling te maken. Zou er dezelfde gewijde sfeer hangen als bij een begrafenis van een mens? Is er stemmige muziek? Zijn er grafdelvers met uitgestreken smoelen? Veel hete tranen aan de groeve? Mooie woorden? -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
Grote, geen kleine vaccinatielocaties: GGD IJsselland begint met nieuwe coronaprikrondes
Iedereen vanaf 12 jaar die minstens twee coronavaccinaties heeft gehad, kan vanaf half september een herhaalprik krijgen. Daarvoor heeft de GGD IJsselland drie grote locaties ingericht in Zwolle, Deventer en Hardenberg. De kleine vaccinatielocaties sluiten begin volgende maand. -
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om?
-
PREMIUMColumn
Op vakantie gaat de ellende in de wereld langs je heen
Renate Wennemars schrijft twee keer per week over wat haar bezighoudt. -
PREMIUM
GGD IJsselland: ‘Er waren geen gezondheidsrisico’s voor bewoners appartementen Dalfsen’
GGD IJsselland zegt dat bewoners van appartementencomplexen in Dalfsen de afgelopen maanden geen gezondheidsrisico’s hebben gelopen. In woningen aan het Grasklokje en de Kivietsbloem werd een te hoge concentratie formaldehyde aangetroffen. ,,Er zijn grote veiligheidsmarges.’’ -
PREMIUMColumn2
Een laf schoolslagje in de Vecht, en dan komt die joekel van een rondvaartboot
Renate Wennemars schrijft twee keer per week over wat haar bezighoudt.