Gemist? Veiligheidsregio Twente scoort slecht & verdriet om Bart uit Harbrinkhoek
Ben je er vandaag niet aan toegekomen om al het regionale nieuws op Tubantia.nl te volgen? Geen probleem, we hebben het in een overzicht voor je op een rij gezet. Dit is het nieuws van maandag 23 november.
Delen per e-mail
Twentse coronacijfers | De Veiligheidsregio Twente blijft slecht scoren als het gaat om coronabesmettingen. Twente was maandag weer de veiligheidsregio in Nederland met het hoogste besmettingscijfer.
In totaal werden er maandag 407 nieuwe besmettingen gemeld, goed voor een score van 64,5 besmettingen per 100.000 inwoners. Daarmee is Twente deze maandag - met afstand - de regio met het hoogst besmettingsgemiddelde van alle 25 veiligheidsregio’s.
Lees het artikel met Twentse coronacijfers hier.
Bekijk het live-blog voor de landelijke cijfers ontwikkelingen.
School in Enschede op slot | Het Bonhoeffer College locatie Geessinkweg heeft besloten de deuren in ieder geval deze week te sluiten in verband met een corona-uitbraak. Van de veertig medewerkers hebben er vier corona en zitten er zeven in quarantaine.
De laatste letters uit Losser | Zaterdag zou Petra’s vader 61 jaar zijn geworden. De verpleegkundige uit Losser raakte besmet met corona en overleed 30 oktober. Hij laat een brief achter die zijn dochter Petra graag aan iedereen laat lezen.
Petra: „Laat zijn te jonge overlijden een waarschuwing zijn en laten we ons aan de regels houden die ze ons opleggen. Een van zijn wensen aan mij was: maak duidelijk dat het erger is dan je denkt! Waarschuw Nederland!” Die wens heeft Petra in vervulling laten gaan.
Thierry Baudet stopt als lijsttrekker Forum voor Democratie | Thierry Baudet gaat niet op de kieslijst voor Forum voor Democratie voor de volgende verkiezingen. Hooguit gaat hij als ‘lijstduwer’ actief zijn. Wel blijft hij tot de verkiezingen in de Tweede Kamer, net als in het bestuur van de partij.
Duitse man koelbloedig beroofd na ‘date’ in Enschede: ‘Hij stond ineens voor mijn deur’ | Een Duitse man is zondag in Enschede na een date op straat beroofd door twee overvallers. Die beroving ging er koelbloedig aan toe. Bij een ooggetuige zit de schrik er goed in. „Er is veel narigheid hier de laatste tijd.”
Persoon overleden bij eenzijdig ongeval in Nijverdal | Op de Wierdensestraat in Nijverdal is maandag aan het einde van de ochtend een auto op een boom gebotst. Daarbij kwam de bestuurder van de auto om het leven. Hulpdiensten riepen een traumahelikopter op, maar die werd niet veel later geannuleerd. De weg was een tijd lang afgesloten.
Premium van de dag | Zijn werkschoenen staan nog steeds onder het afdak naast de buitendeur. „Ik kan ze nog steeds niet weghalen”, zegt Monique Bloemendaal. Ze zijn voor haar en haar man Erik een dierbare herinnering aan hun zoon Bart die op vrijdag 10 januari van dit jaar in Reutum op tragische wijze verongelukte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twentse coronacijfers: aantal besmettingen vrijwel gelijk, 11 nieuwe sterfgevallen
ENSCHEDE - In Twente zijn het afgelopen etmaal 295 mensen positief getest op het coronavirus. Er zijn elf mensen overleden door het virus. Dat blijkt uit cijfers die het RIVM zaterdagmiddag publiceerde. -
Twentse coronacijfers: 291 nieuwe besmettingen en 4 nieuwe sterfgevallen
ENSCHEDE - In Twente zijn het afgelopen etmaal 291 mensen positief getest op het coronavirus. Er zijn vier mensen overleden door het virus. Dat blijkt uit cijfers die het RIVM vrijdagmiddag publiceerde. -
Bescheiden aftrap van viering 100-jarig bestaan Westerbegraafplaats in Enschede
ENSCHEDE - De viering van het honderdjarig bestaan van de Westerbegraafplaats is afgelopen week begonnen. Vooralsnog bescheiden, in verband met corona. -
Echte bikkels trainen in de buitenlucht, Hasan blijft in de kou sporten
ENSCHEDE - Buiten is het hartstikke koud. Maar een echte vechtsporter laat zich daar natuurlijk niet door weerhouden. Tientallen jongeren - ingepakt in dikke winterjassen - kwamen zaterdag naar de eerste buitentraining van Hasan Aykaç van Budo Aykaç. -
Fotoserie | Video Twentenaren ontwaken in witte wereld: sneeuw levert deze mooie plaatjes op
ENSCHEDE - Een witte kerst zat er niet in, maar 2021 trakteerde ons al vroeg op sneeuw. Het leverde afgelopen weekend mooie taferelen en veel sneeuwpret op in Twente.
-
Het is (nog) geen dik pak, maar er ligt sneeuw in Twente!
ENSCHEDE - Het is nog niet voldoende om de slee van zolder te halen, of een poging te wagen om een sneeuwpop te bouwen, maar er ligt sneeuw in Twente. Zaterdagavond begon het langzaamaan te sneeuwen en in tegenstelling tot vrijdag bleef de sneeuw liggen. -
‘Langste fastfood drive-through van Europa’ op Vliegveld Twenthe
ENSCHEDE - Evenementenlocatie Vliegveld Twenthe en de Enschedese stadsbrouwerij Stanislaus Brewskovitch slaan de handen ineen en gaan in het weekeinde van 23 en 24 januari de naar eigen zeggen ‘langste fastfood drive-through van Europa’ inrichten op de ‘strip’ van de voormalige vliegbasis. Een strook asfalt van een kilometer lang. -
PREMIUM
Last van een coronadip? ‘Veel mensen zijn nu alleen in hun verdriet’, zegt Twentse rouwtherapeut Marjolein
GLANERBRUG - Of je nou ernstig ziek bent, je overleden moeder al vijf jaar mist, plots je baan verliest of gewoonweg terugverlangt naar die goeie ouwe tijd zonder corona. Iedereen rouwt op zijn manier. Maar hoe doe je dat in coronatijd?