Ook loten om dure huurwoningen van De Woonplaats in Enschede
ENSCHEDE - De Woonplaats voert voor duurdere woningen het lotingsysteem in. De reden is dat de belangstelling voor deze categorie huizen fors is gestegen door de crisis op de koopwoningenmarkt.
Duurdere woningen (in de vrije sector) hebben een huurprijs boven de huurtoeslaggrens van 752,33 euro. De Woonplaats maakt al gebruik van loting bij het toewijzen van sociale huurwoningen onder die grens. Sinds maandag geldt dit nu ook voor de woningen in het hogere segment.
De Woonplaats is de tweede grote woningcorporatie in Enschede die het lotingsysteem voor de vrije sector hanteert. Domijn werkt daar niet mee. Maar Ons Huis gebruikt al jaren het lotingsysteem voor alle huurwoningen. „Wij kennen dus geen verschil in het aanbieden van sociale, midden of hoge huur”, aldus een woordvoerder. „Alleen komen er bij het hoge segment soms weinig tot geen inschrijvingen.”
Meer vraag naar duurdere huurwoningen
Door de krapte op de woningmarkt is de vraag naar duurdere huurwoningen de afgelopen tijd flink toegenomen. „Mensen die gezien hun inkomen voorheen gemakkelijk een woning konden kopen slagen daar nu niet in, omdat het aanbod zo enorm klein is en de prijzen torenhoog. Dus reageren zij op huurwoningen in het hogere segment. Daar krijgen we steeds meer reacties op”, aldus woordvoerder Joyce Dakhorst van De Woonplaats.
Mensen die eerder gemakkelijk een huis kochten, kloppen nu bij ons aan voor een duurdere huurwoning
Ze benadrukt dat het grootste deel van het woningbezit van De Woonplaats sociale sector is. „Dat is als woningcorporatie natuurlijk onze kernactiviteit. Ons aantal woningen in de vrije sector is beduidend lager.”
Soms maar handjevol kandidaten
Voor die laatste soort woningen reageerde voorheen ook vaak maar een handjevol kandidaten. „Vroeger gold: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Die had de meeste kans. Werd de woning niet verhuurd aan de eerste belangstellende, dan was de eerstvolgende aan de beurt. Soms was het zelfs best lastig om een kandidaat voor een bepaalde woning te vinden”, aldus Dakhorst.
„Door de crisis op de woningmarkt zien we het aantal kandidaten echter toenemen. Dat is ook de reden waarom we hebben besloten om ook in deze categorie te gaan loten. Iedereen kan drie dagen lang reageren op een woning op onze site. Het maakt nu niet meer uit of je als eerste reageert of als laatste. Iedereen maakt bij de loting evenveel kans.”
Transparant proces
Woningzoekenden kunnen, nadat ze zich geregistreerd hebben via de website van De Woonplaats, direct reageren op het woningaanbod. Als de lotingsuitslag bekend is, dan kan de woningzoekende zelf de uitslag zien in Mijn Woonplaats, het klantportaal van De Woonplaats. „Zo is voor iedereen het proces transparant."
Lukt het niet om de vrije sector woning op deze manier te verhuren, dan wordt de woning nog een keer aangeboden op de website via het principe wie het eerst komt, die het eerst maalt. „De verwachting is echter dat dit in de huidige woningmarkt steeds minder vaak zal voorkomen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Zorgpersoneel Enschede en Oldenzaal leert de grens bewaken: ‘Dan kom je er toch gewoon bij liggen?’
Een vrouw gaat op bezoek bij haar zus in het ziekenhuis. Als ze hoort dat er al twee bezoekers op haar kamer zijn, het maximum, en zij er niet bij mag bedreigt ze een medewerker met de dood. Die beëindigt het gesprek en wil de beveiliging inschakelen. Dan barst de vrouw in huilen uit. Strijkt de medewerker van het ziekenhuis MST in Enschede over zijn hart?Enschede -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
indebuurt.nl
Mysterie opgelost: dit doen die haken in de grond op het Van Heekplein in Enschede
Als je weleens over het Van Heekplein in Enschede struint, is het je misschien opgevallen dat er allemaal kleine haken in de grond vastzitten. Waar dienen die eigenlijk voor? Dat lees je hier.Enschede -
indebuurt.nl
Leuk volgens local Coen: 'Hier in Enschede eet je goede tapas’
Wie kennen onze stad beter dan de locals? Daarom vragen wij ze het hemd van het lijf. Dit keer neemt local Coen je mee! Wat zijn volgens hem de leukste plekken in Enschede?Enschede -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg.
-
PREMIUM
Maanden langs de kant en dan meteen twee keer scoren: EMOS-speler Floris Scholten leefde even zijn eigen jongensboek
Zes maanden lang door een mysterieuze blessure buitenspel staan en dan bij je rentree binnen tien minuten twee keer scoren. Als gelegenheidsspits nog wel. Floris Scholten van EMOS leefde afgelopen zaterdag even in zijn eigen jongensboek.Enschede -
-
-
PREMIUMupdate/met video
Achtervolging op hoge snelheid door Glanerbrug en Enschede eindigt in crash
Een achtervolging op hoge snelheid door Enschede en Glanerbrug eindigde donderdagmiddag met een crash in een sloot. Veertien wagens van de Koninklijke Marechaussee en de politie moesten eraan te pas komen om de bestuurder te stoppen. Hij reed in een gestolen auto. De man uit Enschede is aangehouden, net als twee handlangers uit Oldenzaal. Een reconstructie.Glanerbrug, Enschede -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.