Tien goals van PSV niet genoeg voor wintertitel in week 8 eDivisie
PSV heeft een monsterzege behaald op SC Cambuur, maar het was niet genoeg om Vitesse ervan te weerhouden de wintertitel te pakken. Na een doelpuntrijk slot waarbij in totaal 62 doelpunten vielen is de eDivisie de winterstop ingegaan.
De laatste speeldag voor de winterstop in de eDivisie is een absoluut goalfestijn geworden. Vooral SC Cambuur moest het ontgelden tegen PSV, maar eerder op de dag liet FC Groningen ook zien dat het flink kan scoren; FC Utrecht werd met 7-1 onschadelijk gemaakt.
De wedstrijd tussen Cambuur en PSV begon met een sterk SC Cambuur dat het vuur aan de schenen van PSV legde. Ata Kansu speelde tegen Dennis Verhoeven en het was Kansu die de score opende en in zeer korte tijd drie keer de bal in het netje had liggen. Dat deed denken dat er een enorme stunt aan zat te komen. Die kwam ook, maar dan niet in het voordeel van Cambuur. Verhoeven schakelde een tandje bij, wist het tij te keren en vijf doelpunten te scoren.
Daarna moest Sven Counotte tegen Ali Riza Aygün, maar in tegenstelling tot zijn teamgenoot Kansu kon Counotte helemaal niets doen. Hij moest toekijken hoe Aygün een veel betere pot speelde en de ene na de andere goal maakte. In de 92ste minuut kwam de 5-0 voor een eindscore van 10-3 in het voordeel van PSV.
Vitesse ijzersterk
Zoals wel vaker dit seizoen liet Vitesse zien dat het team ijzersterk was. De eerste wedstrijd tussen Vitesse en Go Ahead Eagles was tussen Manuel Bachoore van Vitesse en Rick Dame. Dame begon goed aan de wedstrijd en wist het eerste doelpunt te maken in de 63ste minuut. Toch lukte het Bachoore om in de 72ste minuut de gelijkmaker binnen te schieten.
Daarmee had Bachoore gedaan wat hij moest doen, want Levi de Weerd was veel sterker dan Bob van Uden. In de eerste helft had hij al twee keer het leer tegen de touwen gewerkt, en in de laatste tien minuten van de tweede helft herhaalde hij dat kunstje nog eens ijskoud. Daarmee won de Weerd met 4-0 en heeft Vitesse zeven wedstrijden gewonnen en slechts één verloren.
Daarmee is Vitesse winterkampioen en is het tijd voor de winterstop. De eDivisie is terug in februari en worden er nogmaals negen speelrondes afgewerkt.
Bekijk onze video’s over Esports:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Edward Gaming wint WK League of Legends 2021
Edward Gaming (EDG) is de kampioen van Worlds 2021, het wereldkampioenschap van League of Legends. Het team uit de Chinese LPL-competitie versloeg Damwon Gaming KIA (DWG KIA) in de finale van het wereldkampioenschap met een score van 3-2. Met de overwinning neemt EDG bijna een half miljoen dollar mee naar huis. -
KNVB introduceert FIFA-competitieplatform Jantje
De KNVB heeft in samenwerking met KPN een nieuw platform opgezet voor FIFA-spelers. Vanaf vandaag kunnen alle Nederlandse FIFA-spelers boven de 12 jaar gratis deelnemen aan Jantje, een platform dat spelers tegen elkaar laat spelen in competitieverband. Het doel is om een voetbalpiramide op te zetten, vergelijkbaar met hoe de echte Nederlandse voetbalcompetities zijn opgezet. -
Nieuw esportsteam Piqué daverend succes
Het nieuwe esportsteam van Gerard Piqué is een daverend succes. In de eerste vriendschappelijke wedstrijd van het League of Legends-team trok het veel bekijks. Bijna een half miljoen kijkers wilden zien hoe zijn team KOI speelde tegen het Franse Karmine Corp. -
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen.
-
FIFA 22 schrapt naam Marc Overmars na wangedrag bij Ajax
Spelers van het populaire voetbalspel FIFA 22 kunnen bij het samenstellen van een team geen gebruik meer maken van Marc Overmars. Fabrikant EA Sports besloot de wegens grensoverschrijdend gedrag in opspraak geraakte oud-voetballer uit de videogame te verwijderen. -
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs? -
FIFA-toernooi leidt tot eDivisie-rel
Een FIFA-toernooi in Duitsland mondde uit in een rel in de eDivisie. Meerdere spelers protesteren tegen het besluit van de organisatie om twee Vitesse-spelers toestemming te weigeren om af te reizen naar het toernooi. Op de dag van het toernooi moeten de spelers namelijk ook een wedstrijd in de eDivisie spelen.