Duitse official: EK voetbal mogelijk achter gesloten deuren
De Duitse topbestuurder Oliver Bierhoff houdt er rekening mee dat het Europees kampioenschap voetbal volgend jaar zonder publiek wordt gespeeld. Het is dus waarschijnlijk dat de vier duels in Amsterdam in lege stadions worden afgewerkt.
Delen per e-mail
,,Voor de spelers is het te doen om veilig in een zogenoemde 'bubbel' te blijven", aldus de directeur van de Duitse voetbalbond. "Met publiek erbij wordt het onder de huidige omstandigheden veel moeilijker om de gezondheid van iedereen te garanderen."
De oud-international verwijst daarbij naar de Champions League, dat in augustus in de vorm van een minitoernooi in Lissabon werd gespeeld. ,,Dat ging heel goed, al was het zonder fans op de tribune uiteraard niet wat het normaal is. Maar het geeft wel aan dat we zo'n evenement heel goed kunnen organiseren. Ik verwacht daarom niet dat het EK van de kalender wordt gehaald."
Bierhoff weet niet zeker of de UEFA in geval van nood ook gaat kiezen voor wedstrijden zonder publiek. ,,Als het voornaamste doel is er een festival voor de fans van te maken, dan heeft het natuurlijk geen zin om zonder publiek te gaan voetballen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rusland kan meer EK-duels herbergen
Rusland wil de UEFA helpen als mogelijk speelsteden voor het EK voetbal afhaken. Dat vertelde Alexei Sorokin, de Rus die ook deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond. -
Koeman: Liever Oostenrijk dan Portugal natuurlijk
Ronald Koeman is in zijn nopjes met Oostenrijk als derde opponent bij het EK na het al bekende Oekraïne. ,,Pot 3 was natuurlijk best zwaar met bijvoorbeeld Portugal. Dan mag je niet klagen met Oostenrijk, denk ik. Ook als je naar andere groepen kijkt. De groep met Engeland en die met Frankrijk, Duitsland en Portugal. Gelukkig hebben we Portugal er niet bij gekregen.” -
Schotse bondscoach mijdt loting in Amsterdam vanwege coronavirus
Bondscoach Steve Clarke van de Schotse voetbalploeg ontbreekt dinsdagavond in Amsterdam bij de loting voor de Nations League. Clarke blijft volgens Sky Sports thuis omdat hij niet het risico wil lopen om enkele weken voor de play-offs om een EK-ticket besmet te raken met het coronavirus. -
Oranje oefent ook tegen Griekenland en Wales
In aanloop naar het Europees kampioenschap voetbal van de komende zomer oefent het Nederlands elftal ook nog tegen Griekenland en Wales. -
Loting
Oranje treft Oostenrijk op EK 2020 en opent tegen Oekraïne
Het Nederlands elftal zal het tijdens het EK volgende zomer moeten opnemen tegen Oostenrijk. Dat is duidelijk geworden tijdens de loting in Boekarest. Oranje zal in het eerste groepsduel Oekraïne treffen op 14 juni in Amsterdam. De vierde opponent van Nederland komt uit de play-offs van de Nations League. Eind maart is bekend welke voetbalnatie dat is.
-
PREMIUM
EK in 2021 schaadt Oranje niet, Ronaldo en de Belgen wel
Ook bondscoach Ronald Koeman keek vandaag in Zeist mee tijdens de videovergadering van de UEFA. Dat het EK een jaar wordt verplaatst komt voor hem ‘totaal niet onverwacht’. Als sportman had Koeman graag het eindtoernooi gecoacht deze zomer, maar het uitstel schaadt hem en Oranje ook niet bepaald. -
Video
Arena-baas over uitstel EK: ‘Stonden al concerten met potlood in de agenda’
De verplaatsing van het EK-voetbal van 2020 naar 2021 heeft ook voor de Johan Cruijff Arena gevolgen. In het Amsterdamse stadion staan drie groepswedstrijden en een achtste finale op de planning. Directeur Henk Markerink: ,,Het besluit van de UEFA is volstrekt logisch. Jammer voor ons, maar we gaan puzzelen. We hadden al wat concerten met potlood in de agenda staan.’' -
UEFA in de fout met vasthouden aan naam Euro2020
De Europese voetbalunie UEFA heeft vanavond excuses gemaakt voor een eerder bericht op Twitter over de naamgeving van het uitgestelde EK. Daarin liet de UEFA opvallend genoeg weten dat het naar de zomer van 2021 verschoven toernooi gewoon UEFA EURO 2020 genoemd zou worden.