Aviodrome heropent, maar een enkeling moeten buiten blijven: ‘Een beetje rigide’
Lockdown nummer zoveel is goeddeels voorbij, waardoor ook Aviodrome in Lelystad weer toegankelijk is voor publiek. Enkele tientallen bezoekers togen op de eerste dag van de versoepelingen naar het luchtvaartmuseum, waar tijdens de jongste sluiting de nodige klussen zijn geklaard.
Storm loopt het nog niet bij Aviodrome, op de eerste dag dat Nederland van het slot is. ,,De ene helft van de bevolking zit op school of werk, de andere helft is in quarantaine”, is de verklaring van Rogier Tulfer uit Amsterdam. Met partner Jeske en hun 4-jarige zoon Jaap doen ze een middagje Aviodrome. Althans, vader en zoon. Moeder Jeske komt niet binnen, aangezien ze geen (geldige) qr-code kan laten zien bij de kassa. ,,Mijn telefoon is gecrasht en mijn laptop ook. Ik kon via de mail alleen mijn internationale code laten zien, die had ik gedownload, maar dat telde niet. Beetje rigide, wie controleert nou wie er binnen is?”, oordeelt de Amsterdamse. ,,Ik had de regels al een beetje weggeduwd, het duurt allemaal zo lang.”
De consequentie is dat ze al anderhalf uur bij de entree zit, terwijl man en zoon zich binnen vermaken. ,,Hij heeft me wel koffie gebracht”, zegt Tulfer, die net terug is van een werkbezoek in Rwanda. ,,Ze kwamen me van Schiphol afhalen, onze zoon is gek van vliegtuigen, dus die was helemaal in de sfeer. Daarom zijn we hier, niet onze eerste keer overigens.”
Verkeerstoren
Een echtpaar uit Oegstgeest (‘liever niet met de naam in de krant’) bezoekt het Aviodome wel voor het eerst. Althans, het museum in Lelystad. ,,We zijn wel in het oude Aviodome op Schiphol geweest, maar dan praat je over dertig jaar terug. We combineren dit met Bataviastad. Met een museumjaarkaart trek je er toch wat sneller op uit. En ik ben vandaag toevallig vrij. We hebben het zeker gemist, bezoeken regelmatig musea. Ja, er zijn wel wat beperkingen wegens corona, we konden niet in de verkeerstoren, dat was jammer”, vertelt de vrouwelijke helft.
Klussen
De organisatie gebruikte de afgelopen weken om te klussen. Wanneer er geen volk binnen is, ben je immers niemand tot last, vertelt Raymond Oostergo. Zo vervingen vrijwilligers de trap onder de Boeing, buiten. De trap is geschilderd, van noodverlichting voorzien, zelfs het logo is in diverse treden verwerkt. ,,Zoiets kun je niet doen wanneer er bezoekers zijn, want dan is er geen toegang meer. Hetzelfde geldt voor vliegtuigen en exposities schoonmaken. Zo ligt er nieuw tapijt in de Boeing en hebben we de winkel verbouwd en heringericht. Van de nood is een deugd gemaakt.”
Het luchtvaartmuseum beschikt binnen en buiten over veel ruimte, een groot voordeel in tijden van onderlinge afstand. ,,In bijvoorbeeld het Anne Frank Museum loop je veel meer tegen die bezoekersaantallen aan. En we spreiden het ook nog eens door toegang-slots. We vallen onder het museumprotocol, een bezoeker per 5 vierkante meter, maar wij beperken ons nog wat meer, omdat een aantal routes bij elkaar komt op één centraal plein.”
Stipje
,,Wat wij natuurlijk ook gemist hebben, zijn onze eigen vrijwilligers. Dit is hun passie, die zijn allemaal weer blij dat ze kunnen beginnen. Qua opkomst zijn we deze eerste dag niet ontevreden. De heropening kwam abrupt en alles gaat open, van horeca tot bioscopen, pretparken et cetera. Dan ben je een klein stipje op een hele grote kaart, wat dat betreft valt het niet tegen vandaag. Er stonden echt mensen om tien uur voor de deur. Buiten dat is dit voor ons niet de drukste tijd van het jaar en zitten er veel mensen in quarantaine.”
Gratis naar museum
Jongeren tussen de 12 en de 18 jaar kunnen sinds woensdag gratis naar het Stedelijk Museum Kampen. ,,We vinden het belangrijk de drempel voor jongeren zo laag mogelijk te maken.” Verder wordt de tentoonstelling van Christie van der Haak nog één keer verlengd, tot en met 27 februari. ,,We kregen tijdens de lockdown veel reacties dat mensen de tentoonstelling Nouveau Deco nog graag zouden bezoeken”, zo laat het museum weten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voetballer Devyne Rensch sportman van Lelystad, titel sportvrouw naar boogschutter Natascha van Assema
Lelystad -
PREMIUMMET VIDEO
BBB is klaar voor het college in Flevoland: ‘Eerst feestvieren, dan aan de slag’
Voor de kandidaten van BBB is na vandaag alles anders. Uit het niets naar megaoverwinningen in het hele land. Anja Keuter, lijsttrekker van BBB in Flevoland, weet niet wat ze ziet als de eerste exitpolls van Noord-Holland, Overijssel en Noord-Brabant binnenkomen. Een politieke aardverschuiving tekent zich af.Dronten, Zeewolde, Lelystad, Noordoostpolder, Urk -
Berkum doet uitstekende zaken, SC Genemuiden kan titel vergeten en VVOG moet serieus gaan vrezen
Wilde SC Genemuiden nog een serieuze rol van betekenis spelen in de titelstrijd, dan had het moeten winnen van Eemdijk. Maar de koploper ging er met de overwinning vandoor. VVOG liep eveneens tegen een pijnlijke nederlaag aan en moet alle zeilen bijzetten om degradatie naar de vierde divisie te voorkomen. Daarin deed Berkum juist uitstekende zaken. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Fietshelm met korting voor Flevolandse ouderen
Flevolanders van 55 jaar of ouder krijgen maar liefst 25 euro korting bij de aanschaf van een fietshelm. Zo moet het aantal fietsende verkeersslachtoffers omlaag worden gebracht.Dronten, Zeewolde, Almere, Noordoostpolder, Urk, Lelystad
-
PREMIUM20
Boeren zonder tractoren naar Den Haag: ‘Overheid wil dat ons protest uit de hand loopt’
Noordoostpolder -
-
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.