Kinderen in de opvang, foto ter illustratie.
Volledig scherm
Kinderen in de opvang, foto ter illustratie. © Shutterstock

Extra geld terug voor bijna 290.000 ouders met kinderopvang

UpdateHet kabinet gaat bijna 290.000 ouders enkele tientallen tot soms zelfs honderden euro’s extra teruggeven. Deze ouders hebben een te lage tegemoetkoming ontvangen voor de tijdelijke sluiting van de kinderopvang tijdens de lockdown.

  1. Branches reageren op verlenging lockdown: ‘Heftig nieuws, hakt er behoorlijk in’

    Branches reageren op verlenging lockdown: ‘Heftig nieuws, hakt er behoorlijk in’

    Het kabinet verlengt de lockdown met nog eens drie weken. De meeste winkels blijven zeker tot en met 9 februari dicht, net als restaurants en cafés. Een proef met evenementen gaat niet door. Kinderen kunnen vooorlopig niet naar school of de crèche. De boodschap van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) is geen verrassing. Er is begrip voor het overmijdelijke, maar de zorgen worden groter.
  2. 
Online pesten tegengaan? ‘Vraag zelf ook toestemming aan je kind als je zijn of haar foto's online wil zetten’
    PREMIUM

    Online pesten tegengaan? ‘Vraag zelf ook toestem­ming aan je kind als je zijn of haar foto's online wil zetten’

    De 14-jarige Daan uit het Belgische Waregem pleegde zelfmoord. Pestgedrag, ook op sociale media, speelde mogelijk een rol. Wat is cyberpesten en hoe herken je het als ouder? Pedagoog Pedro De Bruyckere geeft zes tips aan ouders om hun kind bij te staan en vertelt hoe je het gesprek móet aangaan. ,,Vraag toestemming aan kinderen als je een foto van hen online zet. Zo leer je hen dat ze hetzelfde moeten doen.”