Eén verdachte op vrije voeten na overval en opsluiten bejaarde Beppie (83) uit De Krim
Eén van de drie verdachten van de brute woningoverval op Beppie (83) uit de Krim is voorlopig op vrije voeten. Zijn hechtenis is tijdelijk geschorst vanwege ‘persoonlijke omstandigheden’. De andere twee verdachten blijven vastzitten.
Delen per e-mail
Dat bleek uit een pro-formazitting in de Zwolse rechtbank. Het gaat om de verdachte Lorenzo T. (20) uit Leeuwarden die vanwege ‘omstandigheden in de persoonlijke levenssfeer’ voorlopig vrij is gekomen. In een eerdere regiezitting ontkende T. daadwerkelijk binnen te zijn geweest op het moment van de overval, waarna Beppie vorig jaar december vijftien uur zat opgesloten in haar eigen meterkast.
Wie sloot Beppie op?
Ook de twee andere verdachten, de 44-jarige Bennie B. uit Coevorden en de 46-jarige Evert B. uit Hoogeveen, ontkennen Beppie in de meterkast te hebben opgesloten en wijzen naar de derde verdachte. Zij blijven vastzitten, besloot de rechtbank.
Het drietal zou gezamenlijk zijn betrokken bij de overval op Beppie. Ze zijn eerder dit jaar opgepakt. Het openbaar ministerie verdenkt hen van poging tot gekwalificeerde doodslag en diefstal van onder meer een zitmaaier en een handtas.
Uit de zitting bleek verder dat Evert B. uit Hoogeveen is bedreigd in de gevangenis in Leeuwarden vanwege de overval en daarom onlangs is overgeplaatst naar de PI in Zwolle.
Aan dood ontsnapt
Vorig jaar december zat Beppie vijftien uur opgesloten in haar eigen meterkast. De vrouw overleefde de overval ternauwernood, bleek tijdens de vorige regiezitting. In haar lichaam zijn door de langdurige opsluiting stoffen aangemaakt die tot haar dood konden leiden.
Daarnaast gingen de overvallers geraffineerd te werk en zijn voor de overal zeker twee voorverkenningen ondernomen. Tijdens de overval had het drietal ook een taser bij zich. Beppie verzette zich ondanks het wapen stevig.
Bivakmuts en taser
,,De één droeg een bivakmuts. De ander zette een soort wapen op mijn hoofd. Ik heb ze geprobeerd de deur uit te trappen. ‘Wegwezen hier’, riep ik. Maar die ene man was zo groot. Ik had eigenlijk niets in te brengen”, vertelde Beppie eerder in een openhartig interview met De Stentor.
De 44-jarige Bennie B. uit Coevorden bekende tijdens de vorige zitting binnen te zijn geweest bij Beppie op de avond van de overval. Hij zou als ‘chauffeur’ hebben geholpen en verklaart daarbij pas later het huis binnen te zijn gegaan. B. zegt in de rechtszaal ‘heel dom te zijn geweest'.
Verzoek om horen getuige
Een van de andere overvallers zou B. hebben gebeld, nadat de overval uit de hand dreigde te lopen. B. ontkent via zijn advocaat Bart van Elst aanwezig te zijn geweest op het moment dat Beppie in de kast werd opgesloten.
,,Dat heeft hij gewoon niet gedaan. Deze mannen wilden deze oude vrouw helemaal niet overvallen”, stelt Van Elst. ,,Door zeer ongelukkige samenloop van omstandigheden is het uit de hand gelopen.”
De rechtszaak wordt in februari inhoudelijk behandeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Openhouden azc Hardenberg opeens ter discussie: ‘Overlastplegers horen in Budel of Ter Apel, niet hier’
Een meerderheid van de politieke partijen in Hardenberg wil ‘veiligelanders’ weren uit het asielzoekerscentrum. Het COA staat een onderscheid op basis van nationaliteit niet toe. Dus wordt over de toekomst van het azc aan de Jachthuisweg gedebatteerd. ,,Het COA moet zorgen dat het haar zaakjes voor elkaar heeft.” -
PREMIUM
Wetenschappelijk onderzoek naar kleine gemeente Ommen: misschien voorbeeldfunctie?
Kun je als kleine gemeente de dienstverlening aan inwoners goed organiseren, zonder te moeten fuseren? Die vraag staat centraal in een onderzoek dat de gemeente Ommen samen met de provincie Overijssel de komende jaren laat uitvoeren door de Radboud Universiteit. -
PREMIUM
Beschadigde lichtmasten maken rustige jaarwisseling in het Vechtdal voor gemeenten toch prijzig
De over het algemeen rustig verlopen jaarwisseling in het Vechtdal heeft toch voor de nodige schade aan gemeentelijke eigendommen geleid. Ondanks het vuurwerkverbod zijn de schadebedragen dan ook niet veel lager dan vorig jaar, mede door kapotte- en dure- lichtmasten. -
Gewonde jongen gevonden op fietspad in Dedemsvaart: ‘Wat is er voorgevallen?’
Voorbijgangers hebben vanmorgen op de Langejacht in Dedemsvaart een gewonde jongen gevonden. De jongen lag op het fietspad naast zijn fiets. -
Bertus (89), die dankzij wensambulance nog naar begrafenis van zijn Will kon, een dag later overleden
Hij kon de begrafenis van zijn Will nog net bijwonen. Dankzij het Hardenbergse ziekenhuis en de Wensambulance Oost-Nederland. Een dag na het afscheid van zijn echtgenote, is ook Bertus de Groot overleden. Beide echtelieden zijn 89 jaar oud geworden.
-
Omgewaaide boom blokkeert N332 en wind vernielt tent kringloopwinkel Hardenberg
Een omgewaaide boom heeft bijna een uur de N332 tussen Holten en Laren geblokkeerd. Aan beide kanten stonden daardoor noodgedwongen enkele auto's en vrachtwagens te wachten tot de brandweer de weg weer vrij had gemaakt. Ook de kringloopwinkel Hardenberg ondervond hinder van de winterstorm Bella. -
PREMIUM
Gevluchte Parisi en Farid wachten in Hardenberg al meer dan twee jaar op leven híer: ‘Terug naar Iran is ons doodvonnis’
Farid en Parisi ontvluchtten vanwege hun christelijke geloof Iran, maar wachten hier al meer dan twee jaar op behandeling van een asielaanvraag. In Hardenberg woont het jonge stel nu in een kamertje van drie bij drie, beheerst de Nederlandse taal en wil graag meedoen in de samenleving. Het ellenlange wachten zorgt voor pijnlijke onzekerheid. ,,Maar terug naar Iran is ons doodvonnis.” -
Dieven proberen politie te foppen na diefstal quad in Bergentheim (maar falen hopeloos)
Twee quaddieven dachten gisteravond de politie te slim af te zijn, maar dat plannetje is mislukt. De twee hadden tijdens een proefrit een quad aan de Boerendijk in Bergentheim gestolen.