Hattem omarmt Obstacle Run
De pomp tegenover het Hattemer stadhuis draait zaterdag overuren. Niet omdat het zo warm is - slechts 18 graden - maar omdat op nog geen steenworp afstand de finishlijn van de Obstacle Run ligt. Als welkome douche voor bemodderde finishers doet de pomp echter prima dienst.
Het zit er dik in dat er volgend jaar weer een obstacle run door Hattem wordt gehouden. ,,We moeten natuurlijk nog evalueren, maar de eerste indruk is positief'', meldt ondernemer en mede-organisator Robert Bosch. Ook z'n collega Wilfred Willemsen vindt het evenement, gekoppeld aan De Langste Dag van Hattem en Heibel in de Haven, voor herhaling vatbaar.
Lovend
Zowel de toeschouwers als de deelnemers zijn lovend. ,,Het was zwaar, maar ontzettend leuk'', zegt Tom van Raalte uit Kampen. Hij dacht dat hij alleen met zijn broer en een vriend zou meedoen, maar stiekem besloten zijn maten er voor Van Raalte een vrijgezellenfeest van te maken. Het kwam hem op een vreemde outfit bij de start te staan. Waarvan hij zich overigens al snel ontdeed. ,,Zo'n parcours afleggen in zo'n pak, dat ging gewoon niet."
De negenjarige Nicole van Duinen uit Hattem verschijnt samen met zeventien leerlingen van basisschool Het Palet aan de start. Ze doen niet alleen mee omdat ze het 'leuk en gezellig' vinden, maar ook om geld in te zamelen voor een goed doel: woon- en logeerhuis voor ernstig zieke kinderen, Mappa Mondo in Wezep. Alle kinderen kregen sponsorgeld toegezegd van familieleden en vrienden bij een deelname aan de hindernisloop. Hoeveel ze ophaalden, weet Nicole nog niet, maar wel wat haar bijdrage is: ,,109 euro en 20 cent."
Hindernissen
Ook de tienjarige Juliana Stuifzand uit Apeldoorn spreekt van zware hindernissen. Zij deed net als Tom en Nicole mee aan de run over vier kilometer met vijftien obstakels.
Gerrit Bronsveld uit Hattem schreef zich in voor de langste afstand met dertig hindernissen. ,,Ik ben deze lengte gewend'', zegt hij voor de start, ,,maar hier zie ik toch wel een beetje tegenop.'' Ook Gerrit wordt vandaag gesponsord. ,,We gaan met een groep mensen van onze kerk naar Malawi, waar een echtpaar zendingswerk verricht. Daar zamelen we met allerlei acties geld voor in.''
De organisatoren van de Obstacle Run hebben ook een goed doel uitgekozen om geld aan te doneren: het team Chicks on a Mission, dat zich inzet voor Alpe d'HuZes.
Roerend eens
De eerste en laatste starter op het parcours was oud-Hattemer Sipke Huizenga. Hij deed ongeveer 50 minuten over zijn eerste acht kilometer-loop. De laatste run legde hij af met zijn broer Andries, die ook de centrale warming-up leidde. Ook zij zijn het na afloop roerend eens: volgend jaar graag weer een Obstacle Run in Hattem.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMFoto's
Helemaal alleen roetsjen in de Veluwse sneeuw: ‘Prachtig dat het nog even kan’
Doen de weergoden ook aan 1 aprilgrappen? Misschien wel, als je kijkt naar het winterwonderland waarmee - na een week heerlijk lenteweer - Nederland vanmorgen ontwaakte. Vooral op de Veluwe is een flink pak gevallen; tot wel 13 centimeter. Verslaggever Armon Veeneman en fotograaf Maarten Sprangh waren al vroeg op pad om de sneeuwstemming te peilen. Ze vonden vooral rust. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PREMIUM
Na dijkdoorbraak is het gras van Hattemse boer Jacob weer groen, schadevergoeding laat op zich wachten
Het gezonde grasland van de Hattemse boer Jacob van Emst werd vorig jaar plotsklaps getransformeerd tot een dorre akker, toen de zomerdijk doorbrak. Hoewel er inmiddels weer heldergroen gras groeit, zijn de zorgen nog niet voorbij. ,,Doorbraak heeft me drie jaar ouder gemaakt.’’ -
PREMIUM
Veel tips over aanslag op auto oud-wethouder André Borst in Hattem: ‘Wel een bepaald signaal’
Bij de politie is een flink aantal tips binnengekomen over de persoon die in Hattem de auto van oud-wethouder en kandidaat-raadslid André Borst in brand stak, nadat het programma Opsporing Verzocht de zaak behandelde. Het slachtoffer tast zelf nog altijd in het duister en blijft alert. ,,Je vraagt je af of er weer wat kan gebeuren.’’ -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
PREMIUM
Gelderse recreatieondernemers slaan handen ineen: ‘Elektrische deelfiets gaat de Veluwe veroveren’
Deelfietsen zijn er tegenwoordig in alle soorten en maten, maar elektrisch? Dat is op de Veluwe een noviteit. Vier ervaren toeristische ondernemers beginnen er – in samenwerking met de overheid – met de Veluwe Deelfiets voorzichtig aan, maar houden serieus rekening met een ‘olievlek’ van wel duizend fietsen. -
PREMIUM
Hattemse dirigent voert uniek en onbekend paaswerk uit: ‘Bach heeft Matthäus-Passion hierop geïnspireerd’
Wanneer overal uitvoeringen van de bekende Mattheus- en Johannes-Passion zijn te horen rond Pasen, is het tijd voor een alternatief. Dat vindt dirigent Hans Tijssen uit Hattem. Hij zet vanaf vandaag met het Huygens Vocaal Ensemble een onbekend paaswerk in de schijnwerpers. ,,Dit is ook toegankelijk voor de niet doorgewinterde klassieke muziekluisteraar.’’