Hengelo kleurt geleidelijk aan verder rood, maar bereikbaarheid winkels wordt gegarandeerd
HENGELO - Hengelo kleurt weer een stukje verder rood. Aannemer Dusseldorp begint maandag met de werkzaamheden in de Nieuwstraat. Die winkelstraat krijgt dezelfde bestrating als de Enschedesestraat. De winkels blijven bereikbaar, belooft de gemeente.
De herinrichting van de binnenstad krijgt geleidelijk aan vorm. In voorbereiding op het ‘echte werk', de herinrichting van de Markt met water, groen, podium en rooftopbar, worden nu de omliggende straten aangepakt. De B.P. Hofstedestraat is net klaar en vanaf maandag is de de Nieuwstraat aan de beurt.
Werk wordt in drie fasen uitgevoerd
Begonnen wordt met het deel tussen café De Appel en de Telgen/Hofstedestraat. Aansluitend komt het andere uiteinde aan bod, tussen de Molenstraat en het Stationsplein. Als laatste wordt gewerkt aan het middendeel, tussen de Molenstraat en de Telgen/Hofstedestraat. Half maart moet de hele klus zijn geklaard.
Behalve roodkleurige straatstenen, krijgt de Nieuwstraat ook een nieuwe lijngoot. Die voert het water af naar de Markt. Zo kan het regenwater straks worden gebruikt voor de beplanting op het nieuwe plein. Ook de regenpijpen van de winkelpanden worden losgekoppeld van het riool. Daarnaast komen er in het winkelgebied meerdere groenvakken.
Loopstrook en inloopmatten
Aannemer Dusseldorp Infra, Sloop en Milieutechniek neemt diverse maatregelen om de bereikbaarheid van de winkels te garanderen. Ook voor mensen die niet zo goed ter been zijn. Zo komen er een afgebakende loopstrook, worden er matten neergelegd en wordt het struiven van zand zoveel mogelijk tegengegaan.
Tegelijk met het derde deel van de Nieuwstraat, wordt vanaf 7 februari ook begonnen aan de kop van de Brinkstraat, vanaf de Enschedesestraat tot aan de Markt. Als dat klaar is, gaat de Markt op de schop. Dat zal begin voorjaar zijn.
Informatiepunt over herinrichting
Wie precies op de hoogte wil blijven van de werkzaamheden kan vanaf maandag terecht op de hoek van de Brinkstraat en de Beekstraat. In het voormalige pand van hoorspecialist Schoonenberg wordt een informatiepunt ingericht, met onder meer een presentatie van de herinrichting van de binnenstad.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Als het zwart wordt voor de ogen van Hengeloër V., dan vliegen de terrasmeubels over de Enschedesestraat
HENGELO/ALMELO - Op 7 september vorig jaar gaat het niet goed met Alexander V. (40) uit Hengelo. Drank en drugsgebruik maken dat hij nog maar één ding wil; rust! En wel in de politiecel. -
PREMIUM
Publieksbalies Hengelo; alleen op afspraak en weken wachten
Je kunt een kanon afschieten bij de publieksbalies van de gemeente Hengelo. Geen kip te bekennen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUM
Vrouwen in de meerderheid in nieuw college in Hengelo
HENGELO - Vijf wethouders van BurgerBelangen, VVD, D66, CDA en PvdA vormen het nieuwe college van B en W van Hengelo. Dat wordt vandaag (woensdag) bekendgemaakt door Stefan Kuks, informateur en later formateur. -
Van eiersalades maken tot wandelen, Hengeloër Bolhaar (83) doet het allemaal en krijgt Nijverbij
HENGELO - Hij kwam er om zijn ouders te helpen. Maar na hun dood ging hij gewoon door met zich in te zetten voor de bewoners van woonzorgcentrum Herinckhave. Erwin Bolhaar ontving daarvoor dinsdagmiddag het stadscompliment De Nijverbij.
-
Flinke file op A1 tussen Duitse grens en Hengelo door vrachtwagen met mankement
HENGELO - Wie in de avondspits naar huis rijdt, kan de A1 tussen de Duitse grens en Hengelo beter mijden. Door een vrachtwagen met een mankement staat er tussen Oldenzaal en knooppunt Buren een file met een lengte van circa 7 kilometer. De verwachte extra reistijd is 20 tot 25 minuten. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.