Boetes voor blokkeerboeren, ook achteraf • Goed nieuws voor automobilisten na chaos
Met videoNa afloop van het boerenprotest in Stroe zijn op meerdere plekken in Nederland snelwegen geblokkeerd met tractoren. Dat gebeurde onder meer op de A6 bij Emmeloord, daar werden boetes uitgedeeld. Op de A12 bij Ede vond een zwaar ongeluk plaats tussen een tractor en een vrachtwagen. Inmiddels is de grootste verkeersdrukte voorbij.
Belangrijkste nieuws op een rij:
- Omstreeks 16.00 uur kwam er een einde aan het boerenprotest in Stroe. Volgens de organisatie waren er 60.000 mensen met 20.000 trekkers naar de betoging gekomen.
- De aanwezigheid van de boeren en hun trekkers zorgde voor verkeerschaos. Zo was de A1 tussen Apeldoorn en Amersfoort urenlang in beide richtingen afgesloten. Ook vanochtend was het al flink druk.
- Boeren blokkeerden enige tijd de A6 bij Emmeloord. En op de A12 bij Ede vond een ongeluk tussen een vrachtwagen en een tractor plaats. Daarbij vielen drie gewonden.
- De initiatiefnemers zeggen dat het protest van vandaag in Stroe de aftrap is van een lange reeks betogingen. ,,We zijn nog lang niet klaar.”
Lees hieronder alle updates uit het liveblog terug:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
oorlog Oekraïne
LIVE | Oekraïne: Russische controle over Lisitsjansk, zeker 3 doden na explosies in Russische stad Belgorod
De strategisch gelegen Oost-Oekraïense stad Lisitsjansk is in Russische handen gevallen, erkennen verschillende Oekraïense militaire bronnen. ,,In de regio Donetsk concentreren de bezetters zich op het consolideren van hun posities in Lisitsjansk”, aldus de Oekraïense generale staf. De Oekraïense militaire gouverneur van Loehansk, Sergej Gaidai, bevestigde op zijn Telegram-kanaal eveneens dat de Russen verder waren opgerukt. Lisitsjansk is de laatste grote stad in de oostelijke regio Loehansk die nog in handen was van Oekraïne. Volg in dit liveblog het laatste nieuws over de Russische inval in Oekraïne. -
PREMIUMMet video
Yosef (30) werd uit huis gezet, maar krijgt na 15 jaar nu eindelijk een paspoort: ‘Hier eindigde mijn gelukkige kinderleven’
-
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.
-
PREMIUM2
Boer Beerd (59) maakt bijzondere move: zonder politieke ervaring wethouder in Oldebroek
Van boer tot wethouder. Dat is sowieso een opvallende stap. Maar in deze tijd helemaal. Beerd Flier (59) maakt ‘m toch echt in Oldebroek. En eenmaal raden wat hij in zijn pakket krijgt. Inderdaad: stikstof. -
met foto's
Diva? Adele is nog steeds doodgewoon als ze microfoon in boezem steekt bij megaconcert Londen
Recensenten komen superlatieven tekort voor het grootse comebackconcert van Adele in Londen gisteravond. Vrijwel alle kranten delen vijf sterren uit voor de ‘perfecte’ show van de succesvolste zangeres ter wereld, die op het podium in haar thuisland vooral nog steeds een doodgewone Britse meid bleek. -
voorbereiding
Gretig GA Eagles boekt tegen NK Zagreb tweede oefenwinst, Fernandes valt geblesseerd uit
Go Ahead Eagles heeft de derde oefenwedstrijd in de voorbereiding omgezet in winst. Zaterdagavond werd in Terwolde met 2-0 gewonnen van NK Lokomotiva Zagreb, een subtopper uit de Kroatische competitie.
99 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerG.C.J. Roord
R Barlaeus
e v.d. wilgen
Henk Bos
van de Streek