Een deel van de bruine vloot lag in juni letterlijk en figuurlijk 'voor Pampus'. Om aandacht te vragen voor de problemen in de sector.
Volledig scherm
Een deel van de bruine vloot lag in juni letterlijk en figuurlijk 'voor Pampus'. Om aandacht te vragen voor de problemen in de sector. © Foto Freddy Schinkel

Bruine vloot dolblij met steun kabinet: ‘Met dit geld komen we de winter wel door’

Grote opluchting bij eigenaren van zeilende charterschepen. Het kabinet trekt 15 miljoen euro uit voor deze noodlijdende bruine vloot. ,,Hiermee komen we de winter wel door’’.

  1. Mona Keijzer bezoekt noodlijdende schippers Bruine Vloot in Kampen
    Play
    PREMIUM
    video

    Mona Keijzer bezoekt noodlijden­de schippers Bruine Vloot in Kampen

    Na een handtekeningenactie en het indrukkende protest van de Bruine Vloot die letterlijk voor Pampus ging liggen, brachten de schippers van de historische zeilschepen vanochtend hun noodkreet over aan Mona Keijzer. De staatssecretaris van Economische Zaken en Klimaat stapte in Kampen aan boord van de Sûdwester, waar ze in gesprek ging met de schippers en vertegenwoordigers van de historische schepen, die in zwaar weer zitten door de coronacrisis.