Havermelk kun je heel makkelijk zelf maken, dan kost het een paar dubbeltjes
Koken & etenHavermelk is bijna vier keer duurder dan koeienmelk. Hoe zit dat? Twee makers van Keuringsdienst van Waarde zochten het uit in het onlineprogramma KvWeetjes.
Een liter havermelk uit de supermarkt is veel duurder dan koeienmelk. Sommige merken vragen tot wel 3,20 euro voor een liter, terwijl een ‘gewoon’ pak melk zo'n 85 cent kost.
En dat terwijl je voor havermelk alleen water, haver en een simpele staafmixer nodig hebt. Voor koeienmelk daarentegen heb je veel meer nodig: stallen voor de koeien, voeding, verzorging en speciale apparatuur om te melken bijvoorbeeld.
Een pak haver koop je in de winkel al voor 50 cent. Dat is goedkoper dan een literpak melk. Dan zou haverdrank – melk is zuivel en niet-zuivel mag officieel geen melk heten – toch niet zo duur moeten uitvallen, vinden Nathan en Rens van KvWeetjes, het programma dat op de Facebookpagina van Keuringsdienst van Waarde wordt gepubliceerd.
Verschil
In de aflevering van KvWeetjes gaat Nathan naar levensmiddelentechnoloog IJsbrand Velzeboer om antwoord te krijgen op hun vraag. Samen maken zij havermelk snel zelf in de keuken. Dat blijkt makkelijker dan je zou denken. Meng 100 gram haver met 1 liter water, doe de staafmixer erdoorheen, zeef de 'melk’ en klaar is kees. In een pak zit meestal zo'n 500 gram. Daar kun je dus meerdere liters haverdrank mee maken.
,,Ik zie een klein beetje verschil in kleur en dikte, maar zijn er nog andere verschillen?” vraagt Nathan. ,,Nee”, zegt Velzeboer met opgehaalde schouders. ,,Het zijn simpele processen”.
Prijs
Waarom is het prijsverschil tussen havermelk en koeienmelk dan zo groot? Omdat er veel vraag is naar ‘bewuste’ producten zoals havermelk kan er meer gevraagd worden voor het product, denkt Velzeboer. ,,Dat havermelk een klein productieproces heeft, kan meespelen in de prijsbepaling, maar de kostprijs is gebaseerd op wat heeft de consument ervoor over heeft.” De vraag is hoog, dus de prijs ook.
Hilarisch dit, vinden sommige volgers van de Keuringsdienst die reageren op de bevindingen. Anderen zijn minder blij. Zoals Marischka van den Boom, die schrijft: ‘Mensen die door allergie genoodzaakt zijn om de alternatieven te gebruiken, worden dubbel gestraft. Ze kunnen niet zorgeloos eten en drinken wat ze willen en moeten voor de alternatieve producten extra betalen. Te triest.’ Femke van de Wilk neemt het op voor het merk dat in de video wordt bekritiseerd. ‘I Oatly', schrijft ze. Wel duur, weet ze. ‘Maar ‘t schuimt en smaakt heerlijk.’
In deze video krijg je het recept voor cappuccino met havermelk en kokosmakronen. Maak jij hem ook met zelfgemaakte havermelk?
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
Wat Eten We Vandaag: Gemarineerde aubergine steak met bulgur salade
Wist je dat je aubergine uitstekend kunt marineren? De structuur van aubergine zorgt ervoor dat kruiden helemaal worden opgenomen. Wij maken een aubergine steak met een frisse bulgur salade met tomaat, granaatappelpitjes en een yoghurtsausje. Een heerlijk zomers gerecht voor bij de barbecue. -
Gulle gever doneert tientallen potten groenten die bijna 7 jaar over datum zijn
Een anonieme donateur heeft een Sleeuwijkse stichting voor voedselhulp tientallen potjes groenten cadeau gedaan. Ze zijn houdbaar tot 2013. ‘Vast met de beste bedoelingen, maar dit kóst ons misschien zelfs geld.’ -
Wat Eten We Vandaag: Gegrilde paprikasoep met geroosterde cashewnoten
Dit is een heerlijke soep met geroosterde groenten, die ook nog eens gemakkelijk is om te maken, want de oven doet het meeste werk voor je. De soep krijgt een lekkere romige smaak door de geroosterde cashewnootjes. Kortom: een verrassend gerecht om te serveren. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUMKoken & eten
Van deze vetten krijg je geen lovehandles of buikje
In de winter hebben we niet alleen de neiging meer te eten, maar kiezen we ook vaker voor vette gerechten. Met als resultaat een extra speklaagje, dat veel mensen tegen de zomer er weer af willen hebben. Hoe voorkom je die extra kilo's? -
PREMIUM
Nico en Michael kweken vissen in mini-zee in een loods: helft is om te eten, andere helft gaat in echte zee
De aanloop kende wat vertraging, maar binnenkort moeten dan toch de eerste tarbotjes rondzwemmen in zeevissenkwekerij Blue Linked in Zuid-Holland. In het afgelopen jaar werkten Michael Laterveer en Nico Leeuwenstein gestaag verder aan hun project en de eerste bassins worden nu gevuld.