Deze arts bijt zich vast in een missie: ‘zijn’ kerkdorp Rouveen overtuigen van het belang van vaccineren
De 22 van 2022Hij is de vreemde eend in de bijt, maar voelt zich er als een vis in het water. Huisarts Ali Reza Pezeshki Nia is in vele opzichten een bijzondere verschijning in kerkdorp Rouveen. Maar daar gaat het allang niet meer over. Er is een vreemdelingenlegioen dat huishoudt in zijn praktijk. En Nia is frontsoldaat.
Wie zien we terug in het nieuws van 2022? De redactie van de Stentor keek eens diep in de glazen bol en zag 21 mensen en 1 dier uit onze regio die kleur, smaak en gevoel van het komende jaar gaan bepalen. Nummer 16: Ali Reza Pezeshki Nia.
Die strijd is nog niet gestreden, de Rouveense geneesheer mocht willen dat hij zich als vanouds vooral bezig kon houden met ‘gewone’ problemen als lachgas onder jeugd, drank en (andere) ongezonde leefgewoontes in zijn dorp.
Niet dat ze in Rouveen een soort van Sodom en Gomorra zijn hoor. Maar Nia - geboren en getogen in Iran - is er nu eenmaal niet voor inwoners die blaken van gezondheid. Gezonde mensen hebben geen dokter nodig, toch? Zieken wel. Daarvoor is hij geneesheer.
Zwaard
Te vuur en te zwaard bestrijdt hij het coronavirus. Vooral door zijn inwoners een gezonde dosis informatie te geven. Want Nia ziet het in de praktijk: wie niet gevaccineerd is, kan echt vies ziek worden van het virus. Toch komt hij niet met een oordeel als iemand bij hem aanklopt.
Spijt ziet hij vaak wel, maar dat is een ander verhaal.
Vanuit zijn kennis als arts snapt hij het werkelijk niet dat zoveel mensen in zijn dorp niet geloven in vaccins. Maar als arts veroordeelt hij niemand. Op dat front zal je Nia in 2022 vooral veel zien: hoe kan hij de inwoners van Rouveen en omgeving ervan overtuigen dat het wel verstandig is zich te laten vaccineren tegen corona?
Uit den boze
Nia heeft een opmerkelijke broeder in de strijd gevonden in predikant Douwe Geertsma uit IJhorst, een dorp in de buurt. Samen gaan ze op pad met elk hun eigen wapenuitrusting. Nia kent de feiten, Geertsma de boodschap dat de Bijbel helemaal niet dwarsligt als het gaat om vaccineren.
Het zullen vooral de twijfelaars zijn die ze over de streep kunnen trekken. De diehards die ervan overtuigd zijn dat vaccineren uit den boze is, is haast bij voorbaat een verloren missie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voor werk verhuizen naar Curaçao of Aruba: ‘Onthoud dat het er op een eiland anders aan toe gaat’
Na je werkdag op het strand liggen met een cocktail in je hand. Het lijkt een droom, maar op bijvoorbeeld Bonaire, Curaçao en Sint Maarten kan het gewoon. Ook Nederlanders kunnen hier werken. Docent Daniël van der Bilt en accountmanager Kim Lameris van detacheringsbureau TMI leggen uit wat je van tevoren moet regelen. -
check jouw gemeente
KAART | Biblebelt-gemeenten maken inhaalslag met eerste prik, meer vaccinaties in steden
Drie maanden na de start van de nationale vaccinatiecampagne, waarbij alle volwassenen een prikafspraak kunnen maken, schieten de inentingscijfers in Oost-Nederland omhoog. Opvallend daarbij zijn de cijfers uit grote steden en Biblebelt-gemeenten. -
Meppel City Run voert hardlopers zondag 22 mei weer door de binnenstad
Aan de start van de 9de editie van de Meppel City Run staan zondag 22 mei 2500 hardlopers. Ze lopen dit keer weer het vertrouwde parcours door de historische binnenstad. In 2020 werd de run afgelast vanwege de coronamaatregelen. Vorig jaar was er een virtuele editie. -
PREMIUMColumn
Respect voor dokter Reza uit Rouveen, in het oog van de coronastorm
Stel nou dat we allemaal een voorbeeld nemen aan de mate van respect van de huisarts in Rouveen? Voor wie het niet gelezen heeft: huisarts Reza Pezeshki Nia is pro vaccineren. Hij wil het wel van de daken schreeuwen en doet dat dus ook. -
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad.
-
PREMIUM1
Zetels in Tweede Kamer vol met kritische kinderen uit Urk en Genemuiden: ‘Ik heb geen toverstaf’
‘Doet u dat zelf ook?’ ‘Hoe lang duurt dat dan?’ De ministers Harbers en Staghouwer hadden dinsdag de handen vol aan kritische vragen uit de Tweede Kamer. Niet van Geert Wilders of Jesse Klaver, maar van Leendert uit Urk, Elise uit Genemuiden en hun klasgenoten. -
GGD gaat niet anoniem vaccineren in Rouveen, ondanks verzoek huisarts: ‘Gewoon onmogelijk’
De GGD houdt volgende week een vaccinatiedag in het Staphorster kerkdorp Rouveen, maar gaat daar niet anoniem vaccineren. De Rouveense huisarts Reza Pezeshki Ria had de GGD daar om gevraagd. Hij organiseert de dag samen met de GGD. -
PREMIUM
Hoe gevaarlijk is het om je batterijen niet op tijd weg te gooien?
Het komt steeds vaker voor: een brand die ontstaat door een batterij. Gooi je een boormachine of een ander elektrisch apparaat weg bij het restafval, dan kan die zomaar vlam vatten.
8 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJS van Katwijk
Wim Paalderman
HA Klomp
H. Osinga
Wim Paalderman