Veenweidepad bij Wanneperveen vanaf 1 februari afgesloten vanwege werkzaamheden
Wandelaars kunnen vanaf volgende maand tijdelijk geen gebruik maken van het Veenweidepad. Natuurmonumenten sluit het pad bij Wanneperveen van 1 februari tot uiterlijk 15 maart af vanwege werkzaamheden.
In het populaire wandelgebied bij Wanneperveen realiseert Natuurmonumenten een nieuwe kade en een klein gemaal. Beide zijn nodig voor een gunstige waterhuishouding. Dit moet de terugkeer van het zeldzame blauwgrasland mogelijk maken.
Blauwgrasland komt in Nederland namelijk steeds minder voor, maar is cruciaal voor veldbloemen zoals parnassia, welriekende nachtorchis, blauwe knoop en kleine valeriaan. In De Wieden komt dit blauwgrasland onder meer voor in De Bramen bij Giethoorn. Ook in het gebied tussen de Veldweg en Reeënweg bij Wanneperveen ontwikkelt Natuurmonumenten al een aantal jaren blauwgrasland.
Natura 2000
De ontwikkeling naar blauwgrasland is één van de Natura 2000-herstelmaatregelen. Deze maatregelen zijn erop gericht om de natuur bestendiger te maken tegen de gevolgen van de uitstoot van stikstof. Het maakt onderdeel uit van de uitvoering van het Nederlandse natuurbeleid.
Tijdens de werkzaamheden wordt het Veenweidepad uit veiligheidsoverwegingen afgesloten. Het Kiersche Wijdepad, aan de overkant van de Lozedijk, blijft wel open. Daarnaast is er op de parkeerplaats aan de Lozedijk tijdelijk minder ruimte beschikbaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
47ste Zwem4daagse in Staphorst begint op dinsdag 2 mei: inschrijving geopend
Staphorst -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Apollo Ensemble brengt Brockes-passie van componist Reinhard Keiser in Grote Kerk in Blokzijl
Het Apollo Ensemble gaat, samen met acht vocalisten, vanaf vrijdag 17 maart op tournee door Nederland met de Brockes-passie van de Duitse componist en operaproducent Reinhard Keiser. Op zondag 26 maart vormt de Grote Kerk in Blokzijl het decor voor deze uitvoering.Blokzijl -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
Berkum overtuigend naar bekerfinale, doek valt voor SVI, asv Dronten doet goede zaken en Batavia’90 kan titel ruiken
-
-
-
BC Arta uit Steenwijk start met OldStars basketbal
Sporten op je oudere dag, maar liever geen blessures oplopen? Daar hebben ze bij BC Arta uit Steenwijk wat op bedacht. Op woensdag 10 mei starten ze daar met een nieuw initiatief: OldStars basketbal.Steenwijk -
Ontlading bij Flevo Boys én Olde Veste, HHC blameert zich in Spakenburg en ruime nederlaag voor VVOG
Na de pijnlijke nederlaag tegen DETO was het alle hens aan dek bij Flevo Boys, maar de ploeg uit Emmeloord heeft zich uitstekend hersteld en pakte drie belangrijke punten. Ook d’Olde Veste’54 deed belangrijke zaken in de strijd om handhaving. SV Urk en VVOG leden daarentegen een nieuwe nederlaag, terwijl HHC Hardenberg zich blameerde in Spakenburg.