Nieuwe kazerne voor brandweer Almen
De brandweer in Almen krijgt een nieuwe kazerne. Dat is althans het streven van het Lochemse college van B en W. De gemeenteraad moet er nog wel mee instemmen.
Een nieuw pand voor de spuitgasten zou een bedrag vergen van rond de 1,1 miljoen euro. Dat is wel veel duurder dan het laten verbouwen van de huidige kazerne. In dat geval zou de gemeente zo'n half miljoen euro kwijt zijn.
Het huidige onderkomen van de brandweer in Almen is te klein geworden en voldoet niet meer aan de huidige eisen. De brandweer heeft dringend een nieuwe tankautospuit nodig, maar die past niet in het huidige pand. De aankoop van een degelijke auto is al enige tijd uitgesteld, maar de Veiligheidsregio Noord- Oost-Gelderland dringt er nu bij de gemeente op aan dat er werk wordt gemaakt van verbouw/nieuwbouw van de kazerne in Almen.
Duidelijkheid
Het college schrijft dat er binnen zeven maanden duidelijkheid moet zijn waar er een nieuwe brandweerkazerne kan komen in Almen. Een belangrijke reden om de huidige locatie te verlaten is dat een brandweerkazerne midden in het dorp een ongelukkige locatie is, aldus het college. Maar daarnaast zou de huidige plek van de brandweer in de toekomst voor andere 'maatschappelijke doeleinden' gebruikt kunnen worden. Her en der wordt er al gesproken over het vestigen van een horecazaak op de kazernelocatie.
Horeca
De verwachting is dat straks na de opening van het Staringmuseum in het centrum van Almen er nog meer behoefte zal zijn aan horeca. In een rapport van de mkb-managers van de gemeente Lochem wordt ook al gezinspeeld op de komst van horeca op die plek. Voorzitter Geert de Groot van de ondernemersvereniging Almen bevestigt dat een extra horecazaak in hartje Almen wenselijk wordt geacht. Maar de gesprekken hierover zijn nog zeer prematuur, aldus De Groot.
De Vereniging Almens Belang (VAB) vindt het ook positief dat de kazerneplek vrij komt. De gemeente Lochem heeft de VAB ook nadrukkelijk geconsulteerd bij het maken van de plannen rondom de brandweerkazerne. Het is nog niet duidelijk waar de nieuw te bouwen brandweeraccommodatie moet komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Voormalig Zutphense wethouder wordt directeur van gemeente Brummen: ‘Loop nooit weg voor moeilijke opgaven’
In 2021 leek het alsof hij de deuren van het gemeentehuis definitief achter zich dichtsloeg, maar over twee maanden wandelt hij er toch weer vrolijk binnen. Harry Matser (61), voormalig wethouder in Zutphen, keert terug in de ambtenarij. Weliswaar in een andere rol én plek: vanaf april start hij als gemeentesecretaris, de hoogste ambtenaar in het gemeentehuis, in Brummen. ,,Ik ben niet iemand die heel principieel is.” -
PREMIUM
Ouders herkennen juwelendief in Deventer na zien van beelden: ‘Het komt allemaal door de coke, mevrouw’
Aan zijn vijftien jaar durende cokeverslaving kwam afgelopen jaar plots een einde toen hij vast kwam te zitten. Het Openbaar Ministerie greep in na zijn derde winkeldiefstal. Opvallendst is de juwelenroof op 17 december in het op dat moment drukke winkelcentrum van Deventer. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUMVan wieg tot graf1
‘Powervrouw’ Marie (91) uit Laren castreerde net zo makkelijk haar biggen als dat ze pannenkoeken bakte
Als Larense Marie Hijink-Nijkamp (91) niet de wereld intrekt, dan komt de wereld wel aan haar deurtje kloppen. Italiaanse boeren reizen naar Marie toe om haar varkens te kopen. Een Duitse ober in Moskou vraagt - op bevel van de autoriteiten - wat ze hier doet. ‘Zichzelf zijn’, was het juiste antwoord. Gewoon zichzelf zijn.
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
-
-
6
Voorbijganger helpt dronken man in Eefde (die daarna een misdrijf pleegt)
Wie goed doet, goed ontmoet. Dat dit niet altijd opgaat, ondervond een man in Eefde afgelopen zondagmiddag. Bij het voorbijgaan van een langs de Flierderweg geparkeerde auto zag hij in de berm – tussen een aantal flessen drank – een man liggen. Hij hielp hem op de been... en kon vervolgens niet verhinderen hoe de man doodleuk achter het stuur kroop en wegreed. -
Meezingers, kneiters van hits en het ‘Goorse geveul’: Muziekprogramma Goor- School en Volksfeest bekend
GOOR - Het jaar is nog maar een maand oud, maar Gorenaren maken zich alweer op voor hun ‘feest der feesten’: het Goor School- en Volksfeest in juni. Het muziekprogramma voor het vierdaagse spektakel is donderdag bekend gemaakt.