Gemeente Meppel vindt dat het buitengebied opknapt van twee stallen met vleeskalveren
Het buitengebied van Meppel knapt flink op van de bouw van twee stallen voor vleeskalveren aan de Kolderveen, met daarvoor als compensatie het slopen van oude varkensschuren aan de Nijeveense Bovenboer. Dat vindt de gemeente Meppel, die donderdag hierover voor de Raad van State werd gesleept.
De Natuurbeschermingswacht Meppel en Omstreken wil dat de Raad van State het bestemmingplan Kolderveen en Nijeveense Bovenboer vernietigt. Volgens woordvoerder Henk Baptist is door de gemeente niet gekeken naar de stikstofdepositie op beschermde natuur.
Dat de gemeente Meppel in een artikel in het bestemmingsplan heeft gezet dat de uitruil geen significante toename van stikstof mag veroorzaken op de natuur is volstrekt onvoldoende, vindt Baptist. De gemeente denkt echter veilig te zitten met dit artikel. ,,De Raad van State heeft zo’n artikel in bestemmingsplannen van de gemeenten Aalten en Oirschot goedgekeurd’’, zegt een woordvoerder.
Niet consequent
Niettemin kwamen er donderdag op de zitting kritische vragen over van de Raad van State. Want zo’n artikel kan rechtsonzekerheid veroorzaken. Je kijkt namelijk achteraf of het is gelukt met de stikstof, terwijl juist van tevoren moet vaststaan of het kan, zei een van de rechters. Volgens de Natuurbeschermingswacht is de Raad van State op dit vlak niet altijd consequent.
Het bedrijf aan de Kolderveen heeft als neventak vleeskalveren. Het was van origine een melkveebedrijf, maar de koeien zijn weg. De agrariër wil zich helemaal gaan toeleggen op vleeskalveren. Hij mag er nieuwe stallen bijbouwen, maar op zijn bedrijf zat nog niet de aanduiding IV, voor ‘Intensieve Veehouderij’.
Twee woningen
De gemeente Meppel stond het toe dat de aanduiding IV verhuisde van de Nijeveense Bovenboer naar de Kolderveen. Aan de Nijeveense Bovenboer mogen in ruil voor de sloop van de varkensstallen twee woningen komen. Alles werd in een bestemmingsplan gezet. De Raad van State beslist over zes weken of dit plan de eindstreep haalt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
In Meppel is het aantal werklozen gedaald
In Meppel krijgen dit jaar minder mensen een WW-uitkering dan in 2022. Dat is in lijn met de landelijke trend. Ten opzichte van 2020 nam het aantal werklozen ook af. -
PREMIUM
BBB legt puzzel om tóch alle zetels in Provinciale Staten en bestuur waterschap te bezetten
De BoerBurgerBeweging (BBB) is bezig een puzzel te leggen, waardoor toch alle zetels in zowel de Provinciale Staten als het waterschapsbestuur van Vechtstromen bezet worden. Dat meldt voorzitter Erik Stegink. Het kan betekenen dat er wel een dubbelfunctie geaccepteerd wordt, in strijd met de gedragslijn van BBB.Zwolle -
programma Zwolle
Derby in Lelystad, Flevo Boys en Berkum spelen degradatiekraker en blijft SWOL 1894 op roze wolk?
Lelystad maakt zich op voor de derby tussen Unicum en Batavia’90. Unicum is gebrand op revanche na de kansloze nederlaag in november, terwijl de koploper nog meer afstand willen nemen. Waar de waterpolomannen van SWOL 1894 het goede gevoel hopen vast te houden, zijn de Zwolse basketballers van Landstede Hammers juist toe aan een succesje.Zwolle -
Luister | Overleden persoon gevonden achter Het Loo • BBB breekt met eigen voorschriften
Dagelijks praat onze virtuele nieuwslezeres je bij over het nieuws uit onze regio en daarbuiten. Luister hierboven naar het Stentor nieuws van donderdag 23 maart.Zwolle -
Lemster mannenkoor komt met Pasen zingen in Nijeveen
Het Lemster mannenkoor zingt op paasmorgen in Nijeveen. Het 100 man tellende koor is te horen in de gereformeerde kerk.Nijeveen
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.