Sluwe ‘bankmedewerker’ haalt pasje van man (73) uit Meppel op: halfuur later geld van rekening
Een 73-jarige man uit Meppel is gisteravond het slachtoffer geworden van pinpasfraude. Een zogenaamde bankmedewerker wist op sluwe wijze de betaalkaart van de man te ontfutselen. Er is een onbekend geldbedrag van de rekening gehaald.
De man werd ’s avonds gebeld en kreeg te horen dat ‘een verdachte transactie was onderschept op zijn bankrekening en dat zijn pinpas moest worden ingenomen voor controle’. Er kwam vervolgens rond 17.45 uur een ‘bankmedewerker’ aan de deur die het pasje innam. Hij beloofde dat spoedig weer terug te brengen.
Toen dit niet gebeurde, kreeg de man argwaan en sloeg hij alarm. Met de gestolen bankpas werd er al rond 18.20 uur een bedrag gepind in Wolvega.
De verdachte is volgens de politie een man van ongeveer 20 jaar oud. Hij heeft een getinte huidskleur en droeg de bewuste avond zwarte kleding en een zwarte pet. Ook had hij een wit mondkapje voor.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Busvervoer Groningen en Drenthe wordt komende jaren flink schoner door nieuwe voertuigen
Vervoersbedrijf Qbuzz gaat maximaal 158 nieuwe elektrische bussen aanschaffen voor het openbaar vervoer in Groningen en Drenthe. Tussen 2024 en 2026 gaan die bussen vervangen die op een specifiek soort hernieuwbare diesel rijden, laat het bedrijf weten. Volgens Qbuzz rijdt als de vervangingsoperatie is afgerond 90 procent van de bussen in de twee noordelijke provincies zonder uitstoot van schadelijke stoffen.Meppel -
PREMIUM
‘Leukemie is vaak domme pech, zelfs mensen die supergezond leven kunnen het krijgen’
De termen leukemie, bloedkanker en beenmergkanker worden vaak over één kam geschoren. Maar het gaat hier dus niet over één en dezelfde vorm van kanker. Sébastien Anguille, hoogleraar hematologie aan de Universiteit Antwerpen (UA) en hoofd hematologie van het UZ Antwerpen (UZA), geeft duiding. Hoe kan je herkennen of je leukemie hebt? En wat zijn de overlevingskansen? -
PREMIUM18
Dit dorpje bij Zwolle krijgt mogelijk forse uitbreiding: ‘Van mij mogen hier 100 huizen komen’
Projectontwikkelaar Vastbouw heeft zijn oog laten vallen op een flinke lap grond aan de rand van Windesheim. Daar kan een nieuw wijkje verrijzen. Probleem: de gemeente Zwolle ziet het (nog) niet zitten. En de buurt? ,,Van mij mogen het ook honderd woningen worden.’’Windesheim -
Luister | Man opgepakt voor dood Sylvia | Lochem maakt duur foutje met vleermuiskast
Dagelijks praat onze virtuele nieuwslezeres je bij over het nieuws uit onze regio en daarbuiten. Luister hierboven naar het Stentor nieuws van dinsdag 28 maart.Zwolle -
PREMIUM
Hoge WOZ-waarde? Die kun je in sommige gevallen ook slim benutten
De nieuwe WOZ-waarde ligt weer in de bus bij Nederlandse huiseigenaren. Deze door de gemeente bepaalde woningwaarde wordt gebruikt in de berekeningen voor diverse belastingen. Vind je de WOZ-waarde te hoog, dan kun je bezwaar maken. Maar je kunt hem ook slim benutten.
-
PREMIUMMET VIDEO2
Geliefde ‘Nuri’ stopt na 40 jaar met autowassen in Zwolle: ‘Iedereen noemt mij zo, maar ik heet anders’
De geliefde Orhan Kilic stopt na ruim 40 jaar met autowassen bij Effe Wassen aan de Ceintuurbaan. Gaat er niet meteen een lampje branden bij zijn naam? Kilic is beter bekend onder de naam Nuri. Bijzonder, want dit is de naam van de eigenaar die zijn zaak al in 1993 verkocht. ,,Lotte van Beek kwam in de wasstraat om haar olympische medailles aan mij te laten zien.”Zwolle -
-
-
Tafeltennis: Thijs Smit uit Enschede pakt bronzen plak op NK in dubbelspel
In de nadagen van zijn carrière heeft Thijs Smit nog een medaille veroverd op de Nederlandse kampioenschappen. Samen met trainingsmaatje Lode Hulshof won de 41-jarige Smit brons in het dubbelspel. In het enkelspel strandde de Enschedeër in de eerste ronde.Zwolle -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.