Afellay haalt uit naar Van Bommel: ‘Hij kon het niet goed overbrengen’
Ibrahim Afellay is niet verrast dat Mark van Bommel al zo vroeg is ontslagen bij VfL Wolfsburg. Afellay heeft geen hoge pet op van de trainerskwaliteiten van Van Bommel. ,,Hij kon het niet goed overbrengen op de spelers.”
De voormalig middenvelder vertelde dat bij Studio Voetbal, waar hij meermaals aanschuift als analist. Afellay maakte Van Bommel mee als trainer van PSV. Op een opmerking aan tafel dat men bij PSV opgelucht was dat Van Bommel werd weggestuurd, reageerde Afellay -die toen onderdeel uitmaakte van de spelersselectie en aanvoerder was- bevestigend.
,,De berichtgeving was duidelijk. Hij had in de omgang met mensen wat problemen, dat verliep niet soepel", zegt de voormalig middenvelder. ,,Als je nu kijkt naar het moment dat hij bij Wolfsburg eruit gegooid wordt, denk ik niet dat het alleen aan de resultaten ligt.”
In de zomer van 2019 haalde Van Bommel Afellay bij de selectie van PSV, die toen nog moest revalideren van een blessure. De toenmalig trainer van PSV benoemde Afellay tot aanvoerder, ondanks dat hij bij lange na nog niet fit genoeg was om te spelen. Op 7 december tegen Fortuna Sittard, maakte Afellay onder Van Bommel zijn rentree bij PSV. Negen dagen later werd Van Bommel ontslagen bij PSV, na een 3-1 nederlaag op bezoek bij Feyenoord.
Afellay stond dezelfde dag van het ontslag de Nederlandse pers te woord. Hij hield zich toen op de vlakte en wees met geen enkele vinger richting de kant van Van Bommel: ,,Dit is een enorme teleurstelling voor ons allemaal. Uiteindelijk zijn we allemaal schuldig hieraan", was toen de reactie van Afellay.
Ik vond niet dat hij het vermogen had om het goed over te brengen
Nu klinkt hij heel anders. Afellay neemt geen blad voor de mond en haalt hard uit naar de trainer Mark van Bommel. ,,Hij kon het niet goed overbrengen", zegt hij. ,,Je hebt als trainer een manier van spelen, een filosofie. Maar dat moet je ook kunnen overbrengen op de spelers. Zij moeten het begrijpen.”
Omgaan met spelers
Aan tafel wordt vervolgens gezegd dat mensen zullen denken dat Afellay dit zegt uit een bepaalde wrok omdat hij onder Van Bommel niet veel aan spelen toekwam. ,,Er zullen altijd mensen zijn die dat denken. Ik zit hier nu en ik heb hem mogen meemaken. Ik vond niet dat hij het vermogen had om het goed over te brengen. Het allerbelangrijkste als trainer is dat je met mensen moet kunnen omgaan. Je hebt te maken met verschillende karakters, verschillende nationaliteiten. Dat is de kracht en kunst van een trainer. Maar hij ging op een gegeven moment de arts zeggen hoe hij moest opereren. Ja, schoenmaker blijf bij je leest”, aldus Afellay.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMInterview
Dean Huijsen (17) stond al in de basis bij Juventus: ‘Over vijf jaar speel ik in Oranje’
Hij is 17 jaar, heeft een contract bij Juventus en maakte in januari al zijn debuut in de hoofdmacht. Bij de Oude Dame is er veel vertrouwen in hem. Centrale verdediger Dean Huijsen is bezig aan een carrière die gelijkenissen vertoont met die van Xavi Simons. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Voetbalpodcast | ‘Blind komt het dichtst bij De Jong in de buurt op gebied van passing en niveau’
Gaat Mats Wieffer debuteren in Oranje? Sipke Hulshoff laat zich gelijk zien op eerste training van Oranje, Ronald Koeman is op zoek naar vastigheden en driehoekjes en de toekomst van Xavi Simons. Etienne Verhoeff neemt dit alles door met Maarten Wijffels in een nieuwe AD Voetbalpodcast. -
PREMIUM
Memphis Depay blij met 4-3-3 bij Oranje: ‘Ik zou graag eindtoernooi spelen met drie spitsen’
Memphis Depay keerde deze week stralend terug bij Oranje, dat onder de nieuwe bondscoach Ronald Koeman teruggrijpt op het aloude systeem met drie spitsen. ,,Ik ben er altijd eerlijk over geweest dat dat mijn voorkeur heeft.’’ De cijfers onderstrepen dat gevoel overduidelijk. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.”
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
-
-
Feyenoord verliest oefenduel van NEC, PSV wint van tegenstander AZ in Conference League
Tijdens de interlandweek spelen sommige clubs een oefenwedstrijd om in het ritme te blijven of om reservespelers de kans te geven op speeltijd. Feyenoord verloor van NEC, terwijl PSV won van RSC Anderlecht.Eindhoven, Nijmegen, Rotterdam -
PREMIUM
Sinds de beuk van Patrick Kluivert is het tussen het Stade de France en Oranje nooit meer goed gekomen
De virusinfectie bij het Nederlands elftal, zo kort voor de uitwedstrijd tegen Frankrijk in Parijs, staat niet op zichzelf. Het Stade de France in Saint-Denis blijkt zo ongeveer een garantie voor rampspoed bij Oranje. Van kortsluiting tot knieblessures en van paniekvoetbal tot buikklachten.