FC Groningen-coach over veldbestorming boze fans: ‘Het mag niet, maar ik begrijp hun gedachte wel’
Dennis van der Ree, de interim-trainer van FC Groningen, begrijpt dat de supporters teleurgesteld zijn. In de slotfase van de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (0-1) kwam een groepje fans het veld op, waarna de wedstrijd werd stilgelegd. Stewards en beveiligers wisten de mannen vrij snel weer naar de tribunes te dirigeren.
,,Het mag niet, dat ze het veld oplopen”, sprak Van der Ree tegen ESPN. ,,Maar ik begrijp de teleurstelling en hun gedachte wel. Bij een club als deze verwacht je niet op de laatste plaats te staan.”
Robbin Ruiter stond in de buurt van de Groningen-fans die het veld op kwamen. ,,Ik ben nog best snel op de eerste meters”, aldus de Cambuur-doelman grappende bij ESPN. ,,Er werd van alles op het veld gegooid. Ik kreeg een bierflesopener tegen mijn rug gegooid, gelukkig kreeg ik hem niet tegen mijn hoofd. Munten tegen de lat. En er lagen zeker veertig aanstekers in het strafschopgebied. Daar hebben ze alleen zichzelf maar mee, want dan ga ik mijn doeltrap natuurlijk niet nemen. De wedstrijd nog even gestaakt, maar wat kan ons het schelen, we hebben gewonnen.”
,,Je hebt als keeper geen idee wat er achter je gebeurt”, zei Cambuur-coach Sjors Ultee na de wedstrijd. ,,Er komen mensen het veld op, er wordt van alles gegooid. Dat is best beangstigend. We probeerden binnen de concentratie vast te houden, maar je hebt geen idee hoe lang het gaat duren. Er renden beveiligers door de gangen die naar de hoofdingang gingen, het was hectisch.”
FC Volendam
FC Groningen neemt het zondag op tegen directe concurrent FC Volendam. Van der Ree: ,,We moeten nu niet in de teleurstelling gaan zitten, maar juist onze rug rechten. We moeten nu uithuilen en morgen weer scherp op de club komen. We hebben vandaag ook goede dingen gedaan. Er zijn nog veel wedstrijden te spelen. Zondag is direct een hele belangrijke.”
De cijfers van de eredivisie
Bekijk onderaan dit artikel alle video’s over de eredivisie, alle uitslagen, het programma, de stand en alle statistieken (topscorers, gele en rode kaarten en assists). Check hier ons matchcenter!
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koeman over ziektegolf Oranje: 'Zag nog net Veerman wachten op een taxi’
Ronald Koeman was samen met aanvoerder Virgil van Dijk aanwezig bij de persconferentie van het Nederlands elftal voorafgaand aan de wedstrijd tegen Frankrijk. Nederland mist spelers door een ziektegolf en Koeman gaf toelichting. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Lutsharel Geertruida met blessure terug naar Feyenoord: ‘Het ziet er slecht uit’
Lutsharel Geertruida speelde tegen Frankrijk zijn eerste interland voor Oranje en het werd niet het debuut waar hij van gedroomd zal hebben. Niet alleen ging Nederland in het Stade de France met 4-0 hard onderuit, maar voor de in de basis gestarte Feyenoorder kwam er door een blessure vroegtijdig een einde aan de wedstrijd. -
PREMIUM
Boze brief naar KNVB past in jarenlange strijd van AZ tegen traditionele machtsverhoudingen
AZ gaat opnieuw de strijd aan met de KNVB. Nu heeft de club een boze brief naar de bond gestuurd. Al sinds de aanstelling van directeur Robert Eenhoorn schoppen de Alkmaarders tegen de traditionele machtsverhoudingen aan. -
PREMIUM
Sinds de beuk van Patrick Kluivert is het tussen het Stade de France en Oranje nooit meer goed gekomen
De virusinfectie bij het Nederlands elftal, zo kort voor de uitwedstrijd tegen Frankrijk in Parijs, staat niet op zichzelf. Het Stade de France in Saint-Denis blijkt zo ongeveer een garantie voor rampspoed bij Oranje. Van kortsluiting tot knieblessures en van paniekvoetbal tot buikklachten.
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
-
-
FC Twente slaat grote slag met contractverlenging Van Wolfswinkel, Cerny, Smal én Hilgers
FC Twente heeft Ricky van Wolfswinkel, Vaclav Cerny, Gijs Smal en Mees Hilgers langer aan zich gebonden. De club uit de eredivisie lichtte de optie in de aflopende contracten van deze vier basisspelers. Spits Van Wolfswinkel en de verdedigers Smal en Hilgers liggen nu ook voor volgend seizoen vast, Cerny zelfs voor de komende twee jaar. De Tsjech is de topscorer van FC Twente in de competitie met negen doelpunten. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.