Feyenoord gaat het in Alkmaar tegen AZ anders doen dan in de Kuip
Feyenoord moet in Alkmaar winnen om zicht te houden op plek drie in de eredivisie. Trainer Dick Advocaat benadrukte nog maar eens dat de doelstelling een plek bij de eerste vier is dit seizoen.
Delen per e-mail
Door Mikos Gouka
De wedstrijd tussen Feyenoord en AZ in januari maakte veel los. In de Kuip won AZ met 2-3 en na afloop zei Dick Advocaat dat de ploeg uit Alkmaar kwalitatief betere spelers in huis had dan de Rotterdammers. Later, toen zijn spelersraad Steven Berghuis, Nick Marsman en Jens Toornstra, verhaal was komen halen omdat ze die woorden liever niet hadden teruggelezen, verduidelijkte de 73-jarige Hagenaar zijn uitspraken enigszins. Hij had het specifiek over de onderlinge ontmoeting gehad.
,,Het woord kwaliteit gebruik ik maar even niet meer’', zei Advocaat tijdens de laatste persconferentie voor de uitwedstrijd in Alkmaar tegen AZ. En de coach glimlachte. De uitspraken van een maand geleden kunnen een extra motivatie voor de spelersgroep van Feyenoord zijn. Want destijds boos verhaal halen om een conclusie van de trainer en bij de eerstvolgende confrontatie met AZ niet thuisgeven, het zou bepaald geen passend antwoord zijn.
,,In de Kuip speelden we veel te open, we gaven teveel ruimte weg’', zei Advocaat. ,,Dat moet nu anders en dat gaan we ook anders doen. We zullen minder ruimte weggeven.’'
Op alle fronten een strijd met AZ
In de Kuip kregen ook directeur Robert Eenhoorn van AZ en Frank Arnesen, de technisch directeur van Feyenoord, een felle woordenwisseling. Die werd weliswaar snel bijgelegd, maar het is duidelijk dat het feit dat Feyenoord volop winkelt in Alkmaar om in Rotterdam een andere koers te kunnen gaan varen, kwaad bloed heeft gezet bij AZ.
Arne Slot is inmiddels al regelmatig in Rotterdam en is volop in gesprek met spelers die hij komend seizoen wil gaan gebruiken. Advocaat stoort zich er totaal niet aan. ,,Want alles gaat in overleg en ik vind het prima’', zegt Advocaat.
Plek twee lijkt ver weg nadat woensdagavond in Groningen wederom twee punten werden ingeleverd door de Rotterdammers. ,,We willen een ticket voor Europa, dus moeten we tweede, derde of vierde worden’', zegt Advocaat.
Spitsen
In dat opzicht zou winst in Alkmaar een welkome opsteker zijn. Advocaat legde ook nog maar eens uit waarom zijn drie spitsen op de bank zitten en Bryan Linssen in de punt van de aanval speelt. Deze week voerde hij maar eens gesprekken met de gepasseerde spitsen. ,,Nicolai Jorgensen gebruiken we ook veel als diepste middenvelder’', zegt Advocaat. ,,Dat is een optie. Ik wilde hem tegen FC Groningen niet brengen omdat hij altijd naar de bal toekomt en dat wilde ik niet in die wedstrijd. Robert Bozenik is op het trainingsveld veel gevaarlijker in het zestienmetergebied. Hij speelt meer als spits, maar tegen Groningen kwam hij ook teveel naar de bal toe. Dat was niet de afspraak. En Lucas Pratto? Die moet meer laten zien. Die jongen heeft het naar zijn zin en weet wat er nog aan schort. Spelers zijn niet achterlijk, ze weten echt wel of de voldoende brengen om te kunnen spelen. Dan gebruik ik bijna een woord dat ik niet wil gebruiken.’'
Het woord kwaliteit. Dat hangt sowieso in de aanloop boven de ontmoeting tussen nummer drie AZ en nummer vier Feyenoord. Of de spelers van Feyenoord nou willen of niet.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Supporters helpen Feyenoord met zeker 7,5 miljoen euro
Feyenoord hoeft de seizoenkaarthouders en relaties naar verwachting zeker 7,5 miljoen euro niet terug te betalen. Dat is de helft van het totaalbedrag van 15 miljoen euro dat Feyenoord kwijt zou zijn als iedereen het volledige bedrag van dit seizoen, dat grotendeels zonder fans werd gespeeld, zou terugvragen. -
Ajax nestelt zich bij de waardevolste clubs ter wereld: dit is de top 20
Ajax is in de Forbes-lijst van 20 meest waardevolle clubs binnengekomen. De Amsterdamse club (20ste) heeft volgens het Amerikaanse zakenblad een waarde van 346 miljoen euro. FC Barcelona staat voor het eerst sinds 16 jaar op nummer 1 met een waarde van vier miljard euro. -
wedstrijdverslag
Na verlies tegen De Graafschap weet GA Eagles: dit worden play-offs
De 1-0 nederlaag in Doetinchem tegen De Graafschap maakte het zondag duidelijk: GA Eagles kan directe promotie naar de eredivisie uit het hoofd zetten. Het verschil met plek twee is nu acht punten en dat betekent dat de Deventenaren - die de huid duur verkochten - hun vizier definitief kunnen richten op de play-offs. -
De Wit, Berghuis of Gakpo: wie maakte het doelpunt van de week?
In de 29ste speelronde van de eredivisie vielen er weer veel mooie doelpunten, maar slechts één doelpunt kan verkozen worden tot Doelpunt van de Week. Stem op die van Steven Berghuis (Feyenoord), Cody Gakpo (PSV) of Dani de Wit (AZ). -
Marsman tekent bij club van Beckham: ‘Eerst met Feyenoord seizoen goed afsluiten’
Nick Marsman vertrekt na dit seizoen bij Feyenoord. De 30-jarige keeper, die in de Kuip een aflopend contract heeft en dus transfervrij is, kiest voor een avontuur in de Verenigde Staten. Daar gaat hij keepen voor het in de MLS uitkomende Inter Miami, waar David Beckham clubeigenaar is.
-
Bijlow en Vloet blinken uit, Trésor met wanprestatie symbool voor dolend Willem II
Er werd dit weekeinde geen enkele 8 gegeven aan de spelers. Feyenoord-keeper Justin Bijlow kreeg met een 7,5 het hoogste cijfer. Net als Heracles-topscorer Rai Vloet, die uiteraard weer het net vond. Net iets hoger dan bijvoorbeeld Steven Berghuis van Feyenoord, Jordan Teze van PSV en Jesper Karlsson van AZ -
Scheidsrechter WK-finale 2010 en eerste vrouwelijke arbiter in Bundesliga stappen in huwelijksbootje
The perfect match. Ex-topscheidsrechter Howard Webb (49) en Bibiana Steinhaus (42) zijn in het huwelijksbootje gestapt. Steinhaus was in 2017 de eerste vrouwelijke arbiter in de Bundesliga, terwijl Webb de WK-finale in 2010 tussen Nederland en Spanje floot. -
Makkelie zet grensrechter Diks uit EK-team na rel rond Ronaldo
Het missen van een doelpunt van Cristiano Ronaldo in de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Servië en Portugal (2-2) vorige maand is grensrechter Mario Diks duur komen te staan. Scheidsrechter Danny Makkelie heeft de Leeuwarder de wacht aangezegd. Diks loopt daardoor deze zomer het EK mis.