

- 60' 87' Bryan Linssen
Feyenoord rekent in uitzinnige Kuip af met Go Ahead Eagles
Feyenoord pakte ook in de tweede competitiewedstrijd de volle buit. In de Kuip won de ploeg verdiend van Go Ahead Eagles (2-0), al was het dit keer niet zo sprankelend als de laatste weken. De treffer van Bryan Linssen, ruim voor tijd, zorgde voor opluchting. Zijn tweede treffer, een schitterende goal van afstand in de bovenhoek, voor euforie. De fraaie kopbal van de aanvaller tegen de paal had hem zelfs nog bijna een hattrick opgeleverd.
Door Mikos Gouka
Er waren twee minuten na rust gespeeld en Guus Til zag zijn poging na een voorzet van Marcus Pedersen over worden getikt door keeper Warner Hahn. De aanvallende middenvelder van Feyenoord spoorde na zijn gemiste kans het publiek achter het doel aan met een gebalde vuist in de lucht. Feyenoord ging de laatste weken als een stoomwals over Luzern. IF Elfsborg en Willem II, maar promovendus Go Ahead Eagles vormde een taai collectief in de Kuip. De ploeg uit Deventer zag een Feyenoord tegenover zich dat niet zo energiek leek als donderdagavond tegen de nummer vier van Zweden. Bovendien gaven de Rotterdammers meer kansen weg dan in de laatste kwalificatieronde van de Conference League.
Eagles kwam tweemaal dicht bij een treffer. Bij de eerste poging ontdeed Martijn Berden zich op de achterlijn van invaller Wouter Burger. Zijn voorzet op spits Isac Lidberg werd vakkundig geblokt door Gernot Trauner, de rebound van Philippe Rommens leverde eveneens geen openingstreffer op.
Later kreeg Luuk Brouwers na een aanval die hij zelf keurig had opgezet nog een mogelijkheid, maar ook dit keer sloeg Eagles niet toe. Uiteraard kreeg Feyenoord ook kansen. Maar Warner Hahn was op zijn post bij een venijnige kopbal van Burger terwijl een poging van Til werd geblokt.
Burger was al na zes minuten binnen de lijnen gekomen omdat Marcos Senesi naar zijn lies had gegrepen. De Argentijn werd meteen ingeruild in de hoop dat de schade mee zal vallen. Verder werd de eerste helft in de Kuip vooral gekenmerkt door protesten tegen minister Hugo de Jonge, die vindt dat voetbalsupporters op hun stoeltje moeten blijven zitten. De aanhang van Feyenoord ontrolde een spandoek met de tekst ‘Hugo, zitten en muil houden’. Vervolgens werd het ‘ga staan als je voor Feyenoord bent’ luidkeels ingezet en de Eagles-aanhang haakte gretig in met ‘Hugo, hou je bek’.
Na de pauze kreeg Til twee kansen op de openingstreffer, maar de aanvallende middenvelder sloeg niet toe. Dat deed Bryan Linssen wel. De kleine spits tikte een rebound binnen nadat Hahn een schot van Luis Sinisterra niet onder controle had gekregen.
Het zorgde uiteraard voor opluchting. Feyenoord had met nog een halfuur op de klok de gewenste marge en Eagles had niet de kracht om de Rotterdammers meteen achteruit te dwingen. Slot stak de drie punten in zijn binnenzak. Dat de buit, na tweemaal Luzern, Willem II en IF Elfsborg eens niet ver voor het eindsignaal maar pas twee minuten voor tijd, zal hem verder waarschijnlijk een zorg zijn.
Wil je de wedstrijd nog eens herbeleven? Lees hieronder het liveblog terug:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video/poll
‘Bidonkeeper’ Nordin Bakker van Almere City droomt hardop van eredivisie: ‘We zijn er onwijs aan toe’
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Eredivisie onthult wedstrijdbal aankomend seizoen: ‘Eyes on the ball’
De eredivisie en sportmerk Derbystar hebben het ontwerp en thema onthuld van de wedstrijdbal voor volgend seizoen. Het design is kleurrijk waar karakters uit alle windstreken samenkomen. Daarmee is het een eerbetoon aan de verbindende kracht van eredivisievoetbal.
-
1
Aanvoerders spreken zich uit: veld PEC Zwolle een van de beste van eerste divisie
Zwolle -
-
-
PREMIUM2
Van transfervrij naar cashen: hoe Younes Taha binnen een jaar een goudmijntje blijkt voor PEC Zwolle
Zo speel je potjes op amateurvelden en zo lever je een bedrag van zes nullen (naar verluidt een miljoen euro) op voor PEC Zwolle. Met zijn transfer naar FC Twente krijgt groeibriljant Younes Taha (20) het razendsnel voor elkaar.Zwolle -
met video
Kroatische aanvaller mist duel met Oranje na aanvaring met fans op de training
Kroatië neemt het zonder aanvaller Marko Livaja op tegen het Nederlands elftal in de halve finale van de Nations League. De 29-jarige voetballer van Hajduk Split heeft na een aanvaring met supporters van het rivaliserende Rijeka tijdens de training de selectie van bondscoach Zlatko Dalic verlaten, meldt de voetbalbond van Kroatië.