Hans Westerhof (74) moet FC Groningen als adviseur technische staf helpen in strijd tegen degradatie
FC Groningen heeft Hans Westerhof toegevoegd aan de technische staf. De voormalige trainer van de Trots van het Noorden zal hoofdtrainer Dennis van der Ree en zijn assistenten de rest van het seizoen ondersteunen als adviseur met zijn kennis en ervaring.
De club uit Groningen staat er momenteel niet goed voor in de eredivisie me t13punten en een daarbij behorende zeventiende plek. Het is dit seizoen onrustig in de Euroborg. In november werd Frank Wormuth enkele maanden na zijn komst ontslagen en vorige week nam FC Groningen afscheid van Mark-Jan Fledderus als technisch directeur. Op voorspraak van Van der Ree is Westerhof benaderd om de technische staf te helpen de rest van het seizoen.
FC Groningen zet alle zeilen bij
Algemeen directeur Wouter Gudde zegt in een persbericht alles te willen doen om FC Groningen voor de eredivisie te behouden. ,,We hebben daarbij ook aan de technische staf gevraagd waarmee wij hen kunnen helpen. Hans was al een klankbord voor Dennis en hij gaf aan graag nog meer gebruik te willen maken van de ervaring en senioriteit van Hans. Wij zijn daarop met hem in contact getreden en Hans heeft zich bereid verklaard de club en Dennis te willen helpen.”
Van der Ree kent Westerhof nog van de cursus Coach Betaald Voetbal. ,,Ik heb een heel goed gevoel bij hem en hij is natuurlijk goed bekend met en bij FC Groningen. Ik wilde graag van zijn expertise gebruik maken en ben heel blij dat het gelukt is om Hans aan de technische staf toe te voegen.”
Westerhof helpt graag
Westerhof zelf predikt een rol op de achtergrond. ,,Het doel is FC Groningen in de eredivisie te houden en ik voel er weinig voor om mezelf te positioneren. Mijn rol is ondergeschikt. Via Dennis ben ik gevraagd te helpen en als hij en de club denken dat ik daar een goede rol in kan spelen, dan doe ik dat graag.”
Westerhof was van 1988 tot 1992 en 1994 tot 1997 trainer van de Groningers. In het seizoen 1990/1991 leidde hij zijn club naar de derde plaats in de eredivisie, het beste resultaat van Groningen ooit.
De cijfers van de eredivisie
Bekijk onderaan dit artikel alle video’s over de eredivisie, alle uitslagen, het programma, de stand en alle statistieken (topscorers, gele en rode kaarten en assists). Check hier ons matchcenter!
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Micky van de Ven wilde als puber stoppen met voetbal: ‘Nu één van de jongens in de kroeg of later koning van alle kroegen?’
Micky van de Ven was als puber in zijn hoofd al bijna geswitcht naar de amateurs, ook om eens op stap te kunnen met vrienden. Ben je gek, zei zijn vader. Nu hij voor VfL Wolfsburg geen minuut mist, is de verdediger zijn steun en toeverlaat eeuwig dankbaar. -
PREMIUMmet video
Ronald Koeman wil nu wél intensiteit en een lading goals zien: ‘Zaterdagavond was ik pas mijn chagrijn kwijt’
Na de dramatische start van de EK-kwalificatie staat Oranje in zijn poule zelfs onder Gibraltar. Ronald Koeman stipte dat feitje bewust aan op weg naar het onderlinge duel met de dreumes. In de Kuip eist de bondscoach vanavond een zege met zoveel mogelijk goals. Al is het doelsaldo nooit de eerste scherprechter in competities onder de vlag van de UEFA. -
1
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Virgil van Dijk over flets Oranje: ‘In zo'n wedstrijd kan je het bijna nooit goed doen’
Het Nederlandse elftal heeft tegen Gibraltar in een matige wedstrijd een 3-0 overwinning geboekt in het kader van de EK-kwalificatie. Oranje kwam in de Kuip geen enkel moment in de problemen en werd nog eens extra in het zadel geholpen door een rode kaart vroeg in de tweede helft voor Gibraltar. Aanvoerder Virgil van Dijk is ondanks de belangrijke drie punten ontevreden over het veldspel. -
PREMIUMKijk op voetbal
Keuken Kampioen Divisie wéér springplank met Mats Wieffer en Johan Bakayoko
Onze voetbalexpert Maarten Wijffels verkeert als jeugdspeler en journalist al bijna een leven lang in het Nederlandse profvoetbal. In Kijk op oetbal signaleert hij de laatste trends, ontwikkelingen en andere opmerkelijke zaken op de velden van wereldsport nummer 1. Vandaag: over de eerste divisie, ook kraamkamer voor nationale teams.
-
Voetbalpodcast | ‘Het had vele malen beter gemoeten bij Oranje’
Na het verlies tegen Frankrijk, moest Oranje tegen Gibraltar het blazoen oppoetsen. Maar dat lukte niet met een 3-0 zege. Welke lessen kan Koeman trekken uit deze eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden? Etienne Verhoeff bespreekt het met Sjoerd Mossou. En daarnaast de stress in Arnhem en de toekomst van Stefan de Vrij. -
-
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?