Jurgen Ekkelenkamp staat op bij klinkende zege voor Jong Oranje na harde boodschap voor Myron Boadu
Jong Oranje heeft Jong Wales simpel afgeschud. In Nijmegen bracht vooral Hertha-middenvelder Jurgen Ekkelenkamp de beloften een stapje dichter bij het EK (5-0). Een andere ‘routinier’, Myron Boadu, kreeg een harde boodschap van bondscoach Erwin van de Looi.
Johan InanLaatste update:12-10-21, 23:04
Dat Boadu in het spectaculaire gelijkspel tegen concurrent Jong Zwitserland vrijdag op de bank begon, was al verrassend te noemen. In mei was hij nog de gevierde man met twee goals toen Jong Oranje zich ten koste van EK-favoriet Frankrijk plaatste voor de halve finale. In Lausanne kreeg Brian Brobbey de voorkeur, maar zelfs nu de spits van RB Leipzig geblesseerd afhaakte, kwam Boadu, net als de laatste maand bij AS Monaco, zijn reserverol bij de Nederlandse beloften niet te boven.
Ik weet wel dat hij een bepaalde status heeft en begrijp ook dat dit vragen oproept
Erwin van de Looi
,,Wat een speler altijd moet doen, is ervoor gáán, laten zíén dat hij graag beter wil worden en zich wil terugknokken naar een bepaald niveau”, legde bondscoach Erwin van de Looi het passeren van de duurst verkochte speler (20 miljoen euro) in zijn selectie en het opstellen van PEC-spits Daishawn Redan uit. ,,Ik weet wel dat hij een bepaalde status heeft en begrijp ook dat dit vragen oproept. Maar ik denk dat dit nu de eerlijke keuze is. Het is trouwens niet bedoeld als signaal. Dit is een keuze omdat we graag van Wales willen winnen, maar Myron moet het wel opvatten als signaal. Ik denk dat hij hier wat mee moet.”
En dat terwijl Boadu, die twee jaar geleden al debuteerde voor het grote Oranje, door Van de Looi was aangewezen als één van de leiders van de nieuwe lichting. De voormalige spits van AZ zag andere ervaren spelers Jong Oranje bij de hand nemen tegen Wales. En dan vooral Ekkelenkamp, die op aangeven Mitchel Bakker bij de tweede paal de openingstreffer binnenliep. Captain Sven Botman liep voor rust een ingestudeerde corner van Quinten Timber binnen.
De mandekker van Lille moest de strijd in de tweede helft wel geblesseerd staken. Dat gold ook voor zijn kompaan in de defensie: Devyne Rensch van Ajax. Beide verdedigers wacht volgende week, tegen respectievelijk Sevilla en Borussia Dortmund, een belangrijke Champions League-wedstrijd. Het EK-kwalificatieduel was ten tijde van de ogenschijnlijk lichte blessures van de steunpilaren al lang en breed beslist.
Jong Oranje kreeg het na rust namelijk op de heupen. Na een combinatie tussen Jeremie Frimpong en Ekkelenkamp verraste Wales-back Finley Stevens zijn eigen doelman. Redan friemelde de 4-0 binnen na voorbereidend werk van Bakker en Joshua Zirkzee over de andere flank en Ekkelenkamp bekroonde een sterk optreden met zijn tweede treffer. Zijn diagonale schuiver betekende tevens de eindstand: 5-0.
Jong Oranje heeft zeven punten vergaard in de eerste drie kwalificatieduels. Met Jong Zwitserland, dat koploper is met tien punten uit vier groepswedstrijden, maken de Nederlandse beloften waarschijnlijk uit wie met het directe EK-ticket aan de haal gaat. De nummer twee gaat de play-offs in.
Van de Looi
Van de Looi had mooie dingen gezien. Na een eerste helft waarin de ploeg volgens de coach niet echt sprankelend was, maakten de spelers dat goed met een sterk begin in de tweede helft. ,,Daar maken we het binnen tien minuten af”, stelde hij tevreden vast bij ESPN. ,,Ik vond ons in de eerste helft te voorzichtig in het druk zetten. We lieten de tegenstander te veel aan de bal. Na de rust hebben we dat rechtgezet. Dan zie je als je de puntjes op de i zet, hoe goed je kan spelen. Ik heb mooie dingen gezien. Vooral Mitchel Bakker speelde goed aan de linkerkant. Hij koos heel hoog positie en was bij veel betrokken. Dan zie je dat we kwaliteit in de ploeg hebben. Ik hoop dat het besef er bij de spelers komt, dat ze moeten blijven spelen en blijven lopen.”
Bekijk hieronder onze voetbalvideo’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.