KKD-koploper Excelsior klopt VVV, FC Volendam haalt uit in ‘regenboog-vissersderby’
In de Keuken Kampioen Divisie hebben topploegen Excelsior (3-0 tegen VVV-Venlo) en FC Volendam (1-5 in de zogenoemde ‘vissersderby’ bij Telstar) gedaan wat ze moesten doen. NAC Breda won ook, De Graafschap niet. De Superboeren speelden net als ADO Den Haag met 0-0 gelijk tegen een Brabantse tegenstander.
Bij Excelsior was Reuven Niemeijer de grote man: hij maakte de 1-0 en 2-0 met het hoofd, na een voorzet van Siebe Horemans, en door de bal de bovenhoek in te jagen. Niemeijer schoot ook de vrije trap waaruit de 3-0 viel op doel. Omdat de bal werd getoucheerd door goudhaantje Thijs Dallinga, zal de spits de goal op zijn naam krijgen. De Kralingers staan nu bovenaan. Ze worden wel op de voet gevolgd door FC Volendam, dat één punt en één wedstrijd minder heeft.
Op bezoek bij Telstar haalden de mannen van trainer Wim Jonk hard uit: 1-5. Met een kopbal opende Özgür Aktas de score voor de thuisploeg nog wel. Door treffers van Ibrahim El Kadiri en Robert Mühren kwam de formatie van trainer Wim Jonk op voorsprong, twee keer na fraai uitgespeelde aanvallen. Met een beetje gelukt zorgde Daryl van Mieghem voor nummer 3 van de bezoekers. Nog voor rust liep Volendam verder uit. Mühren zorgde met zijn tweede van de avond voor 1-4. Jim Beers kopte na ruim een uur de vijfde binnen. Beide elftallen speelden overigens in een speciaal ‘regenboogshirt’, als extra gebaar in het weekend dat het gehele betaald voetbal in het teken staat van (en stilstaat bij) het vergroten van acceptatie van de lhbti+-gemeenschap.
De Graafschap en ADO beleefden teleurstellende avonden: beide ploegen speelden met 0-0 gelijk tegen respectievelijk FC Eindhoven en Helmond Sport.
Overige duels
NAC versloeg in eigen huis Jong AZ met 1-0, FC Den Bosch won met diezelfde cijfers van Almere City. Roda JC speelde met 2-2 gelijk tegen Jong PSV, Jong Ajax versloeg Jong FC Utrecht met 2-1, terwijl FC Emmen in extremis won bij TOP Oss (1-2). Ook MVV won, met 2-1 van FC Dordrecht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Meer tegenslag voor Oranje: 'Is een hele grote uitdaging’
Vandaag was de persconferentie en training voor het Nederlands elftal voorafgaand aan het duel met Frankrijk. Virgil van Dijk en Ronald Koeman waren aanwezig bij de persconferentie. -
Virgil van Dijk heeft ‘geen flauw idee’ wat virus binnen Oranje veroorzaakte: ‘Het is een mentale tik’
Virgil van Dijk hoopt dat het bij de vijf afvallers blijft bij Oranje in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. Zelf voelt de captain van het Nederlands elftal zich goed nadat vijf andere spelers huiswaarts keerden vanwege buikgriepverschijnselen. -
Younes Taha keert geblesseerd terug uit Marokko
Younes Taha (20) is geblesseerd geraakt tijdens de training met Jong Marokko. De middenvelder van PEC Zwolle keert daarom eerder terug naar Nederland. Hoe ernstig de blessure aan zijn oog precies is, is nog niet duidelijk.Zwolle -
PREMIUM
Ronald Koeman wil nu wél intensiteit en een lading goals zien: ‘Zaterdagavond was ik pas mijn chagrijn kwijt’
Na de dramatische start van de EK-kwalificatie staat Oranje in zijn poule zelfs onder Gibraltar. Ronald Koeman stipte dat feitje bewust aan op weg naar het onderlinge duel met de dreumes. In de Kuip eist de bondscoach vanavond een zege met zoveel mogelijk goals. Al is het doelsaldo nooit de eerste scherprechter in competities onder de vlag van de UEFA.
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
-
-
PREMIUM
Boze brief naar KNVB past in jarenlange strijd van AZ tegen traditionele machtsverhoudingen
AZ gaat opnieuw de strijd aan met de KNVB. Nu heeft de club een boze brief naar de bond gestuurd. Al sinds de aanstelling van directeur Robert Eenhoorn schoppen de Alkmaarders tegen de traditionele machtsverhoudingen aan. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.