Leeuwinnen voorkomen blamage van jewelste dankzij Martens en Van de Donk
Zonder all-time topscorer Vivianne Miedema hebben de Oranjeleeuwinnen vanavond bij Belarus op het nippertje een blamage voorkomen. In een opvallend leeg Dynamo Stadion wonnen de Nederlandse speelsters dankzij twee late doelpunten van Lieke Martens en Daniëlle van de Donk met 0-2.
Na een uur slecht voetbal en gemiste kansen tegen de nummer 53 van de FIFA-ranglijst, hadden de Oranjeleeuwinnen een bevlieging van sterspeelster Lieke Martens nodig om uiteindelijk mee een zege in de tas Wit-Rusland te verlaten. Twintig minuten voor tijd kapte de aanvalster van FC Barcelona naar haar rechter, en krulde ze de bal heerlijk in de verre hoek. Toen twee minuten later Daniëlle van de Donk een aanval zelf opzette en vervolgens een voorzet van Joelle Smits knap met het hoofd binnen kopte: 0-2.
In het Dinamo Stadion in Minsk, waar normaal ruim 22.000 toeschouwers passen, was het vanavond akelig leeg. Dat had niets met coronamaatregelen van doen. Waar het vrouwenvoetbal in Nederland alsmaar populairder wordt, heeft het daaraan in het voormalige Sovjetland juist enorm terrein te winnen. De wedstrijd tussen Belarus en de Nederlandse vrouwen zal de Wit-Russische sportliefhebber absoluut niet hebben wakker geschud. Integendeel.
Waar De Oranjeleeuwinnen vrijdag nog over Cyprus heen wervelden (0-8), maakten ze er vanavond in de eerste 45 minuten een potje van. Vrijwel het hele team haalde niet het gebruikelijke niveau de stugge tegenstander. Passes over een paar meter in de voeten van een Wit-Russische speelster, hoekschoppen in de handen van keepster Natalia Voskobovich en een gebrek aan grote kansen. De kansen die er dan wel waren, werden simpel verkwanseld.
Wellicht was de afwezigheid van topspeelster Vivianne Miedema een belangrijke reden voor de tegenvallende interland. De all-time topscorer van de Oranjeleeuwinnen werd enkele dagen eerder door de KNVB op vakantie gestuurd, nadat Arsenal had verzocht de spits rust te geven. Jill Roord, die tegen Cyprus een hattrick maakte, mocht het in de spitspositie laten zien. Maar zij kreeg tegen de het stugge Oost-Europese land amper ruimte en werd door haar ploeggenoten bovendien bijna nooit bereikt.
Een uur lang ploeterden de Oranjeleeuwinnen in het Dynamo Stadion, en na een uur spelen kwam het zelfs goed weg. De Wit-Russische Hanna Pilipenka kwam namelijk wel heel vrij voor het doel van keepster Sari van Veenendaal, maar haar kopbal miste snelheid, kracht en richting. Amper tien minuten later stond er dus een voorsprong voor Nederland op het scorebord. Langs de lijn haalde bondscoach Mark Parsons na de late doelpunten opgelucht adem.
De moeizame wedstrijd van de Nederlandse speelsters past naadloos in de al even zo moeizame eerste maanden van de nieuwe bondscoach Mark Parsons. De Amerikaan heeft niet bepaald de wind mee sinds hij de job van Sarina Wiegman heeft overgenomen en kon wéér een positief zetje wel gebruiken. Maar na het tegenvallende gelijkspel tegen Tsjechië, de gemiste trainingen voor de interland met Cyprus vanwege een gemiste vlucht en het feit dat hij part-time in functie is, zal hij gisteravond niet populairder zijn geworden bij het grote publiek.
Aan de andere kant: Nederland blijft bovenaan in de groep, dat nu met tien punten aan kop gaat. Voor de derde achtereenvolgende wedstrijd is er geen tegendoelpunten geslikt. Maar na het moeizame spel tegen Belarus is er maar een conclusie te trekken voor Parsons en co: Sarina Wiegman is nog lang niet vergeten.
Van de Donk ziet verbeterpunten
Volgens Daniëlle van de Donk heeft Oranje nog voldoende punten om te verbeteren. ,,We hebben weer genoeg om aan te werken”, zei Van de Donk voor de camera van de NOS. ,,Bijna niks ging makkelijk, het was slordig en het ging een beetje langzaam.” Pas in de 71e minuut wist Oranje voor het eerst tot scoren te komen.
Van de Donk was in het matige duel misschien nog de beste speelster op het veld. ,,Ik weet dat ik beter kan dan dit, maar ik heb geprobeerd de juiste energie te brengen en het team mee te nemen. Uiteindelijk pikte een aantal mensen dat op en hebben we het gedaan met zijn allen.”
Lieke Martens zette Nederland op 0-1 met een doelpunt dat zorgde voor de nodige ontlading. ,,Laten we ermee beginnen dat het niet onze beste wedstrijd was. De kwaliteit aan de bal moet gewoon omhoog en we moeten veel meer van elkaar eisen”, zei de flankspeelster.
,,Er werden duels verloren, er werd niet goed ingespeeld en dan sluipt het er een beetje in. Gelukkig was er na de goal wat meer energie. Laten we deze wedstrijd maar gewoon vergeten. Uiteindelijk kunnen we niet met een tevreden gevoel terugkijken op deze wedstrijd.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | Ajax heeft wel een hipstercollectie, maar geen technisch directeur
Ajax bracht gisteren een nieuwe retrocollectie uit om de successen uit de jaren 70 nog eens te vieren, maar ondertussen slaagt de regerend kampioen er na veertien maanden nog altijd niet in een nieuwe technisch directeur te vinden. ,,De hele voetbaltechnische ‘lijn’ is een soepzooitje – en het duurt maar voort.” -
Goal Alert: Bekijk direct de goals van jouw favoriete club!
Wil je geen goal missen van jouw favoriete club, maar zit je niet in het stadion of heb je geen abonnement op een betaalde voetbalzender? Dankzij Goal Alert bekijk je al die goals gratis en direct op je mobiel, waar je ook bent. Meld je aan voordat de komende speelronde begint en je ziet direct alle goals van jouw favoriete club(s)! -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
LIVE eredivisie | PSV schuift bij zege in Nijmegen op naar tweede plaats
PSV heeft de laatste jaren weinig moeite met NEC. De Eindhovenaren wonnen alle tien de laatste duels van NEC. De laatste keer dat NEC een punt pakte tegen PSV is dan ook meer dan tien jaar geleden. Houdt PSV koploper Feyenoord en Ajax nog enigszins in zicht? Je volgt het in ons liveblog!Eindhoven, Nijmegen
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
-
-
PREMIUM
Van Nistelrooij roept op tot realiteit bij PSV: ‘In het jaar dat hét moet gebeuren, verkoop je niet je beste spelers’
Trainer Ruud van Nistelrooij gaf vrijdag in aanloop naar de herstart van de eredivisie desgevraagd zijn oordeel over de stand van zaken bij PSV, dat derde staat en op dit moment kansloos lijkt voor de titel. Hij vindt dat PSV het maximale eruit heeft gehaald en tegelijkertijd herhaalde hij dat de ambitie blijft om altijd voor het hoogste te gaan. ,,Als je de verkopen die gedaan moesten worden in dit seizoen niet meeneemt, leef je niet in de realiteit”, vond de trainer.Eindhoven -
‘Feyenoordfans definitief niet welkom in Rome: ministerie verbiedt kaartverkoop voor uitsupporters’
Feyenoordsupporters zijn definitief niet welkom in Rome tijdens de wedstrijd AS Roma-Feyenoord op 20 april. Diverse Italiaanse media melden dat het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft besloten de kaartverkoop aan uitsupporters te verbieden.Rotterdam