Pablo Mari naar Arsenal, Bliek op weg naar Georgië
Over een kleine twee weken opent de winterse transferperiode, maar al ver voor 1 januari is het spel op de wagen. Mis in onze dagelijkse rubriek TransferTalk tot en met de laatste dag van januari niets van alle geruchten en voltooide transfers.
Bliek kan naar Georgië of FC Dordrecht
Julius Bliek is op weg naar de uitgang van de Adelaarshorst. De linker centrale verdediger van Go Ahead Eagles is in gesprek met een geïnteresseerde club uit Georgië die zich heeft gemeld bij de Zeeuw. De clubleiding van GA Eagles heeft Bliek permissie gegeven om de gesprekken aan te gaan in Georgië waar hij momenteel verblijft. De defenseur komt in de plannen van trainer Jack de Gier niet voor. Bliek kwam dit seizoen tot negen optredens en 493 minuten voor GA Eagles. De verdediger kan en wil op dit moment nog niet uitweiden over zijn toekomst en de naam van de club, maar bevestigt de buitenlandse interesse.
Ook FC Dordrecht heeft zich gemeld voor Bliek, die een verleden heeft bij de eerstedivisionist. Net als Gino Bosz en Maecky Ngombo mag Bliek eventueel vertrekken van GA Eagles. De Deventer club staat een overgang niet in de weg.
Pablo Mari op weg naar Arsenal
De Spaanse verdediger Pablo Mari speelde in het seizoen 2017-2018 nog voor NAC Breda, nu staat hij op het punt om een contract te ondertekenen bij Arsenal. Volgens Engelse media moet Mari de defensie van de Engelse club gaan versterken. De Spanjaard stond tussen 2016 en 2019 onder contract bij Manchester City, maar de Engelse kampioen leende hem steeds uit.
Mari mocht eerst in eigen land ervaring opdoen bij Girona, waarna hij een jaar in de eredivisie speelde voor NAC. De Spanjaard kreeg in Breda meteen de aanvoerdersband. Het daaropvolgende seizoen speelde Mari als huurling weer in eigen land voor Deportivo la Coruña.
De Braziliaanse club Flamengo nam de Spanjaard vorig jaar voor iets meer dan 1 miljoen euro over van City. Mari veroverde met Flamengo in een paar maanden de Copa Libertadores en de Braziliaanse titel. Hij maakte zoveel indruk, dat nu een terugkeer naar de Premier League lonkt.
Bergwijn wil transfer naar Spurs forceren
Steven Bergwijn lijkt zijn laatste wedstrijd voor PSV te hebben gespeeld. De 22-jarige aanvaller uit Amsterdam wil vanmiddag niet in actie komen in de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Bergwijn hoopt op een transfer naar Tottenham Hotspur, dat interesse heeft in de aanvaller. Naast Spurs zouden nog een aantal clubs interesse hebben in Bergwijn, die dit seizoen voorlopig goed was voor zes doelpunten en dertien assists in 29 wedstrijden voor PSV in alle competities.
Sparta en Excelsior akkoord over Fortes
Jeffry Fortes verruilt Excelsior met onmiddellijke ingang voor Sparta. De 30-jarige verdediger was al een contract voor volgend seizoen overeengekomen met de club uit Rotterdam-West. Fortes wilde echter liever meteen de overstap maken.
,,Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik vanwege mijn ambities graag deze overstap nu al wilde maken’’, vertelt Fortes op de site van Sparta. ,,Daarom ben ik blij dat de clubs eruit zijn gekomen. Ik kijk ernaar uit terug te keren bij Sparta, waar ik in de jeugdopleiding al gespeeld heb.’’
,,We zijn blij dat Excelsior medewerking verleend heeft en we hem nu al aan de selectie toe kunnen voegen, omdat hij met zijn ervaring en multifunctionaliteit een meerwaarde voor de selectie is’’, zegt Sparta’s technisch manager Henk van Stee.
Banega van Sevilla naar Al Shabbab
Éver Banega zet zijn loopbaan komende zomer voort in Saoedi-Arabië. De 31-jarige Argentijn, nu nog de ploeggenoot van Luuk de Jong bij Sevilla, speelt vanaf komend seizoen voor Al-Shabab Riad. Banega tekent een contract tot 2023.
Weghorst in beeld bij Spurs
Wout Weghorst zet zijn loopbaan mogelijk voort in de Premier League. Volgens Bild is spits van VfL Wolfsburg in beeld bij Tottenham Hotspur. Trainer José Mourinho is op zoek naar een nieuwe spits omdat Harry Kane geblesseerd is. De international staat voorlopig buitenspel met een hamstringblessure.
Weghorst is een van de kandidaten op het lijstje van Spurs, dat nadrukkelijk naar de Bundesliga kijkt. Ook Paco Alcácer, Mario Götze en Timo Werner zouden Kane kunnen vervangen.
Met Wolfsburg verloor Weghorst zaterdag met 1-2 van Hertha BSC. De spits scoorde dit seizoen 7 keer in 19 Bundesligaduels.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
AZ wijst geïnteresseerd PSV de deur, situatie rond Eriksen frustreert Mourinho
Nog een week en dan sluit de winterse transfermarkt. Wie nog gaten moet dichten in de defensie of een goaltjesdief zoekt, moet stilaan haast maken. In TransferTalk houden we dagelijks alle geruchten en voltooide transfers bij. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
PREMIUMdagboek4
Hoe PEC-trainer Schreuder in de week van de waarheid werd verrast: ‘Dit had niemand verwacht’
De week van de waarheid werd voor PEC Zwolle de week van de verslagenheid. Hoe beleefde trainer Dick Schreuder dit? Clubwatcher Vincent de Vries bivakkeerde een week lang op de bagagedrager van de Barnevelder. -
Volgt Sébastien Haller als topscorer van de eredivisie het spoor van Memphis, Vincent Janssen en Wilfried Bony?
Sébastien Haller mag zich met 21 doelpunten topscorer van het eredivisieseizoen 2021-2022 noemen. Een titel die hem kan helpen aan een fraaie transfer, maar het is zeker geen garantie voor buitenlands succes, zo wijst het verleden uit.
-
PREMIUM3
Na moeilijk begin neemt hij nu afscheid als Koning Kees: ‘Dit is een voorbeeldclub in Nederland’
‘Als trainer Kees van Wonderen in de spiegel kijkt, ziet hij soms het konterfeitsel van zijn Argentijnse generatiegenoot Diego Simeone opdoemen’. Het was twee jaar geleden de openingszin van het eerste interview met de trainer in dienst bij Go Ahead Eagles. Bijna 24 maanden later moet de 53-jarige Bennekommer erom lachen en weet hij dat er geen mondiaal icoon meer nodig is om aan te spiegelen. Zijn debuutjaren in Deventer worden goudomrand besloten. -
Excelsior elimineert Roda JC na slijtageslag en houdt promotiedroom in leven
Excelsior mag na 120 slopende minuten voetbal nog altijd dromen van promotie naar de eredivisie. In een bij vlagen grimmige clash met Roda JC wonnen de Rotterdammers met 0-2, waardoor het zich op kan maken voor de halve finales tegen de nummer zestien van de eredivisie. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken.