Primeur in Vrouwen Eredivisie: alleen maar vrouwelijke scheidsrechters dit weekend
Voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal worden komend weekeinde alle wedstrijden in de Vrouwen Eredivisie gefloten door een vrouwelijke scheidsrechter. Bij Telstar tegen PSV zijn vrijdag ook de assistenten en de vierde official een vrouw.
Voetbalbond KNVB is druk bezig om het aantal vrouwelijke scheidsrechters op te krikken omdat ook de hoeveelheid voetballende vrouwen toeneemt. Nu is 2 procent van de scheidsrechters bij wedstrijden vrouw, de KNVB wil dat ‘de komende jaren verdubbelen’. De bond wil ook dat amateurclubs vaker denken aan moeders, zussen of andere vrouwen om een wedstrijd te leiden. De KNVB zegt daarbij hulp te kunnen bieden.
De eerste wedstrijd in de elfde speelronde is donderdag ADO Den Haag - Feyenoord, waar Sterre Bijlsma de leiding heeft. Andere scheidsrechters zijn Wendy Gijsbers, Lizzy van der Helm, Marisca Overtoom en Manon Plandsoen. Koploper FC Twente speelt zondag tegen nummer 3 Fortuna Sittard.
Onlangs zorgde de Française Stéphanie Frappart voor een primeur door als eerste vrouwelijke scheidsrechter een WK-wedstrijd voor mannen te leiden. Duitsland won met 4-2 van Costa Rica, maar was daarna alsnog uitgeschakeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voetbalpodcast | ‘Het is Feyenoord nog niet gelukt om topwedstrijden te killen’
Er staat weer een topper gepland in de eredivisie: Feyenoord-PSV. Kunnen de Eindhovenaren de competitie nog spannender maken? Of haken ze even af in die strijd? In de AD Voetbalpodcast bespreekt Etienne Verhoeff het met Maarten Wijffels. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM5
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM
Nu Thomas van den Belt het seizoen afmaakt in Zwolle staat niets promotie nog in de weg
Hoewel PEC Zwolle lange tijd aangaf niets te gaan doen op de winterse transfermarkt, werd het op de laatste dag toch nog spannend of sterspeler Thomas van den Belt behouden zou blijven. Twee uur voor het sluiten van de markt leek die missie geslaagd en staat niets de weg naar promotie voor PEC nog in de weg.
-
PREMIUM
Benoeming John Heitinga maakt aanstelling nieuwe technisch directeur nog urgenter voor Ajax
Ajax legt het lot van de hoofdmacht voor de rest van het seizoen in handen van John Heitinga. De 39-jarige trainer moet de afgegleden kampioen, met Dwight Lodeweges als assistent, alsnog naar titelprolongatie loodsen. Dat levert voorlopig helderheid in de staf op, maar duidelijkheid in de directie is daardoor nog urgenter geworden. -
-
-
PSV-coach Ruud van Nistelrooij over Feyenoord: ‘Zij zijn titelfavoriet, daar kun je niet meer voor weglopen’
PSV-trainer Ruud van Nistelrooij legt de druk voor de topper van zondag in de eredivisie tegen Feyenoord bij de koploper uit Rotterdam. ,,Zij zijn favoriet voor de titel”, aldus de oud-spits. -
Feyenoord wint besloten oefenwedstrijd van Vitesse, winnende goal Oussama Idrissi
Feyenoord heeft een besloten oefenwedstrijd tegen Vitesse met 2-1 gewonnen. In de tweede helft scoorden Jaden Slory en Oussama Idrissi namens de koploper uit Rotterdam en Simon van Duivenbooden voor Vitesse.