PSV-coach Roger Schmidt reageert op kwesties rond Mohamed Ihattaren en Noni Madueke
PSV beleefde een roerige winterstop. Waar spits Eran Zahavi twijfelde over een langer verblijf in Eindhoven, werd zijn collega-aanvaller Noni Madueke aangehouden met een vals rijbewijs. Bovendien kreeg trainer Roger Schmidt een veeg uit de pan van oud-speler Mohamed Ihattaren. ,,Ik hoop dat hij ooit zijn potentieel zal benutten”, reageerde de Duitse oefenmeester vandaag.
Schmidt ging in de aanloop naar het bekerduel met Telstar in de achtste finales van de beker kort in op vragen over Ihattaren, het begenadigde PSV-talent dat in Eindhoven op een zijspoor belandde, in de zomer naar Italië verkaste, maar in Zuid-Europa nog verder afgleed. Vorige week was Ihattaren in een interview zeer kritisch op Schmidt en PSV.
De PSV-trainer had het artikel niet gelezen, maar vernam wel dat Ihattaren in een krant zijn verhaal had gedaan. ,,Ik heb vorig seizoen heel vaak antwoord op vragen over deze speler gegeven”, aldus Schmidt. ,,Ik hoop oprecht dat hij op een dag werkelijk zijn potentieel zal benutten. Reflecteren op jezelf hoort daar uiteindelijk wel bij.”
,,Verder is de situatie nu zoals die is”, besloot Schmidt. ,,Voor mij ligt dit in het verleden en ik richt me nu op het huidige team en de wedstrijden die we spelen.”
Madueke
Ingewijden bij PSV melden regelmatig dat Schmidt ongelooflijk veel tijd in de begeleiding van Ihattaren heeft gestoken en hem altijd heeft willen helpen. Uiteindelijk heeft dat niet geleid tot een succesvolle periode bij PSV. Ihattaren staat inmiddels onder contract bij Juventus, dat met FC Utrecht in gesprek is over verhuur van de 19-jarige middenvelder.
Deze week kwam bij de Eindhovenaren Noni Madueke met een incident in het nieuws, omdat hij heeft gereden met een vals rijbewijs. Schmidt ging ook daar kort op in. ,,Ik praat altijd met spelers, wat er ook is. Als coach heb je de verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling van een speler als voetballer, maar ze zijn ook mensen buiten het veld. Ik wil er voor hen zijn, ook in moeilijke momenten en als ze worstelen. Dat hoort bij je vak. Ik verwacht echt niet van iedereen altijd het perfecte gedrag.”
Zahavi
PSV mist morgenavond in de achtste finales van de beker tegen Telstar opnieuw een aantal spelers. Spits Carlos Vinícius is bijvoorbeeld niet van de partij en zal ook tegen Ajax ontbreken. Positief nieuws is wel dat Eran Zahavi mogelijk morgen of zondag weer bij de selectie zit.
Of Zahavi morgen voor de thuiswedstrijd tegen Telstar al in de selectie van de Eindhovenaren wordt opgenomen, wordt op de dag zelf besloten. De Israëlische spits raakte afgelopen november tijdens een interland geblesseerd aan zijn knie en kwam sindsdien niet meer in actie. Inmiddels is hij weer fit.
Zahavi twijfelde de afgelopen weken over zijn verblijf bij PSV, met name vanwege de overval en inbraak waarmee hij en zijn gezin het afgelopen jaar geconfronteerd werden. De aanvaller besloot uiteindelijk zijn contract in Eindhoven, dat tot het einde van het seizoen loopt, uit te dienen.
Noni Madueke, Ryan Thomas en André Ramalho zijn nog geblesseerd. Daarnaast is Ibrahim Sangaré naar het toernooi om de Afrika Cup.
Mindset
Trainer Roger Schmidt denkt niet dat PSV zomaar even over Telstar heenwalst. ,,Het gaat erom hoe je aan deze wedstrijden begint. Dat moet altijd met de goede mindset, niet denken dat je dit wel even gaat doen”, aldus de coach. ,,Gisteren heb ik met St. Pauli tegen Borussia Dortmund weer een perfect voorbeeld gezien hoe het in bekervoetbal kan gaan.”
Schmidt is content met het thuisvoordeel van PSV en gaat naar verwachting geen hele grote aantallen spelers wisselen. ,,Er is een aantal mutaties denkbaar en we hebben spelers die allemaal hun eigen verhaal hebben. De een heeft juist ritme nodig, de ander soms wat rust of extra energie.” De coach voorziet voor Maxi Romero de komende periode een belangrijke rol. ,,Je kunt niet verwachten dat hij ineens van nul naar honderd gaat, maar op dit moment is hij voor ons belangrijk.”
PSV - Telstar wordt morgen om 18.45 uur afgetrapt. Zondag om 14.30 uur staat de topper tegen Ajax op het programma.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Coëfficiënten
Zelfs nummer vijf Frankrijk moet vrezen na indrukwekkende opmars Nederland
Na de pijnlijke nederlaag van Feyenoord tegen AS Roma kwam de Europese droomcampagne van het Nederlandse voetbal ten einde. Die domper mocht de coëfficiëntenpret niet drukken. De fraaie resultaten van de vijf deelnemende clubs brachten Nederland namelijk weer richting de subtop van Europa. Op coëfficiëntengebied telt Nederland na moeizame jaren weer serieus mee. -
Finale voor Feyenoord in Tirana | Mis vandaag niets op deze site, van analyses tot live studioprogramma
Feyenoord staat vandaag in de eerste en meteen historische Conference League-finale tegenover AS Roma. Inmiddels loopt de spanning in Rotterdam en Tirana aardig op. Stem af op onze site en mis niets van alle ontwikkelingen richting én tijdens de finale, die woensdag om 21.00 uur in Tirana begint. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
Eran Zahavi twijfelt na gruwelijke overval over toekomst bij PSV
Er zijn bij PSV enige twijfels of aanvaller Eran Zahavi (34) zijn contract bij de club nog wil uitdienen. Van een vertrek is zeker nog geen sprake en Zahavi heeft de clubleiding ook nog niet medegedeeld dat hij weg wil. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?
-
PREMIUM
Eran Zahavi maakt na ‘vreselijke gebeurtenissen’ het seizoen gewoon af bij PSV
De Israëlische spits Eran Zahavi (34) gaat dit seizoen met PSV op jacht naar de landstitel, KNVB-beker en een mooie prestatie in de Conference League. Hij heeft zijn trainer Roger Schmidt laten weten dat hij het seizoen in Eindhoven afmaakt en dat zijn familie daarmee kan instemmen. -
PREMIUM
Cyriel Dessers: acteur in een politieserie en topscorer in De Verschrikking
Als iemand Feyenoord vanavond in Tirana naar de eerste Europese prijs in twintig jaar kan schieten, is het Cyriel Dessers. De 27-jarige Vlaming scoort makkelijk, heeft een brede glimlach en is zeer welbespraakt. Waar komt hij vandaan, wie was de kleine Cyriel? We gingen op zoek in Belgisch Limburg. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.