Van Go Ahead Eagles naar de Nederlandse top: Alex Kroes gaat aan de slag bij AZ
Een paar maanden na zijn vertrek bij Go Ahead Eagles gaat Alex Kroes bij AZ aan de slag als directeur international football strategy. In Alkmaar gaat hij samenwerken met algemeen directeur Robert Eenhoorn en directeur voetbalzaken Max Huiberts.
In mei verkocht hij zijn meerderheidsbelang in Go Ahead Eagles aan Kees Vierhouten. Een aanbieding van Ajax zou de reden zijn voor zijn vertrek uit Deventer, maar de overstap naar Amsterdam kwam er niet.
Kroes had bij Go Ahead Eagles sinds 2019 60 procent van de aandelen in handen, alvorens hij die verkocht aan Vierhouten. Het vertrek van de medeoprichter van SEG was kwam als een donderslag bij heldere hemel. In 2019 liet hij nog weten grote plannen te hebben met de Deventer club. Zo moest Go Ahead Eagles structureel de veertiende club van Nederland worden, met een begroting van rond de 12,5 miljoen euro.
Hoger level
Kroes tilde Go Ahead Eagles tijdens zijn dienstverband letterlijk en figuurlijk naar een hoger level. Hij promoveerde met de club naar de eredivisie. Mede door het transferbeleid van Kroes groeide het eigen vermogen van Go Ahead de afgelopen jaren. Dankzij uitgaande transfers van Sam Beukema, Jay Gorter, Luuk Brouwers en Ragnar Oratmangoen kan de club ook de komende jaren blijven bouwen.
Kroes gaat per 1 december aan de slag in Alkmaar, waar hij zal samenwerken met algemeen directeur Robert Eenhoorn en directeur voetbalzaken Max Huiberts. Belangrijkste taak van Kroes is de exploitatie van de voetbalexpertise van AZ in binnen- en buitenland.
Kroes is er erg trots dat hij deel mag gaan uitmaken van AZ. Hij ziet de club als de benchmark van Nederland en wil helpen om het ogenschijnlijke plafond van mogelijkheden te doorbreken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM1
Bij GA Eagles is iedereen stukje alerter na wegvallen Edvardsen: ‘Er ontglipt ons dan toch iets’
Het zijn tropenweken voor Go Ahead Eagles en dat laat zich voelen. Zo ook in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag (14.30 uur) tegen NEC, waarin de ploeg het moet doen zonder de geblesseerde Oliver Edvardsen. Die blessure zorgt voor een extra waakzame staf. -
PREMIUM
Alles-of-nietspoging Feyenoord werd afgewezen en een alternatief voor Zerrouki bleek ook niet haalbaar
Jan Streuer was ontstemd dat Feyenoord weer aanklopte voor Ramiz Zerrouki. De Rotterdammers balen van de halsstarrigheid van FC Twente. De selectie versterken is niet gelukt bij de koploper. -
PREMIUM
Directie neemt risico: Ajax blijft ook na Deadline Day defensief kwetsbaar
Voor vuurwerk moest de voetballiefhebber op Deadline Day niet in Amsterdam zijn. Ajax, de tobbende landskampioen, liet vorige week al weten geen nieuwe spelers meer te zullen verwelkomen in de laatste dagen van de transferperiode. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM6
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
-
-
Honderden nieuwe donoren na oproep ongeneeslijk zieke PSV-perschef, supporters Feyenoord in actie
Na de tweet van PSV-woordvoerder Thijs Slegers om stamceldonor te worden, donderdag, waren er vrijdag in de loop van de ochtend al ruim vierhonderd aanmeldingen binnengekomen. De tweet van Slegers, die zelf door bloedkanker ongeneeslijk ziek is, leverde ook talloze reacties op. -
PREMIUM
PSV met knikkende knieën naar Feyenoord: stoppen spelers met blanco ‘Kuipdossier’ negatieve reeks?
Voor PSV is Feyenoord-uit de moeilijkste wedstrijd van het jaar. Slechts 14 zeges in 80 duels, omstreden penalty’s, zware blessures, het polletje van Van Breukelen of een massale vechtpartij: de lijst is ellenlang. Misschien kunnen zondag zes PSV’ers met een blanco ‘Kuipdossier’ helpen de reeks te doorbreken.