Voetbalamateurs lijden verlies, minder zorgen over voortbestaan
Meer dan de helft van de amateurclubs in het voetbal weet zeker dat het seizoen vanwege de coronacrisis met verlies wordt afgesloten. Toch is de acute nood minder hoog dan werd verwacht in mei. Destijds vreesde 18 procent voor het voortbestaan als er niet gevoetbald zou worden. Nu zegt nog geen 5 procent van de verenigingen dat daarover op dit moment zorgen zijn.
Delen per e-mail
Dat blijkt uit een enquête van de Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV), waaronder ongeveer 1600 clubs vallen. Zo’n 240 clubs vulden die enquête in.
Slechts 14 procent denkt geen verlies te gaan lijden, terwijl 34 procent nog twijfelt. De aantallen over de verliezen zijn hoger dan het seizoen 2019-2020. Van de ondervraagden geeft 61,6 procent aan dát boekjaar niet met een verlies te hebben afgesloten. Liefst 82,7 procent van de ondervraagden heeft hulp gekregen van de overheid via een of meer steunpakketten.
Voorzitter Ben van Olffen van de BAV zegt nu een goed beeld van de situatie te hebben gekregen. ,,Uit onze eerdere enquête bleek dat er veel angst bestond voor het voortbestaan van de clubs. Dat is nu minder. Dat is een compliment aan de steunmaatregelen van het kabinet. Daar kunnen voor sommige clubs nog wel dingen aan worden verbeterd, maar in grote lijnen helpen ze.”
Van Olffen ziet ook een vrijwel gelijk beeld bij de uiteenlopende districten en het zaterdag- en zondagvoetbal. ,,Daar zitten geen grote verschillen in. Natuurlijk zijn er zorgen op financieel gebied, maar als het niet erger wordt, blijft de schade toch redelijk binnen de perken. Dat is mooi. Ik hoop dat dit ook voor de verenigingen in andere sporten geldt.”
Desondanks hoopt de bestuurder dat er dit seizoen nog veel activiteiten gaan plaatsvinden. ,,Alles wat we de komende maanden nog kunnen doen om de leden aan ons te binden, is van belang. Ik denk daarbij aan de Regio Cup, die de KNVB wil opzetten om langere reizen te voorkomen. Plannen om het seizoen tot in de zomermaanden te laten voortduren zijn ook heel goed.”
Over wat in tijden van corona wel of niet kan, laat Van Olffen zich niet uit. ,,Ik heb geen verstand van de volksgezondheid. Daar zijn andere deskundigen voor. Laat die beslissen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Go Ahead Eagles-doelman Jay Gorter op eenzame hoogte in Europa, concurrentie uit Brazilië en Japan
Jay Gorter is bezig aan een fenomenaal seizoen onder de lat bij Go Ahead Eagles. Alleen in Noord-Brazilië loopt er een doelman rond die betere cijfers kan overleggen. Gorter kent hem ongetwijfeld niet, zoals Joao Ricardo van Ceará zeer waarschijnlijk niet zal weten dat er in het Nederlandse Deventer een 20-jarige goalie rondloopt die hem van de mondiale troon dreigt te stoten. -
PREMIUM
Het had voor de hand gelegen als Emmen trainer Dick Lukkien had ontslagen
Columnist Hugo Borst pleit ervoor dat we vanaf nu de trainer lekker laten zitten. ‘Inmiddels weten we en zeggen we: het Fritz Korbach-effect bestaat helemaal niet.’ -
Scheidsrechter WK-finale 2010 en eerste vrouwelijke arbiter in Bundesliga stappen in huwelijksbootje
The perfect match. Ex-topscheidsrechter Howard Webb (49) en Bibiana Steinhaus (42) zijn in het huwelijksbootje gestapt. Steinhaus was in 2017 de eerste vrouwelijke arbiter in de Bundesliga, terwijl Webb de WK-finale in 2010 tussen Nederland en Spanje floot. -
Ten Hag voor clash met Roma: ‘Kansen benutten die we vorige week lieten liggen’
Ajax-trainer Erik Ten Hag heeft vertrouwen in een goede afloop van de return in de kwartfinale van de Europa League tegen AS Roma. ,,Vorige week hebben we veel kansen laten liggen, die moeten we vanavond wel benutten”, aldus Ten Hag bij RTL7. Ajax verloor vorige week in Amsterdam met 2-1 van de Italianen. -
60% van seizoenkaarthouders Willem II ziet af van tegemoetkoming
Vanwege de financiële invloed van de corona-pandemie heeft Willem II onlangs aan seizoenkaarthouders een oproep gedaan om deels of geheel van tegemoetkoming voor de dit seizoen gemiste thuiswedstrijden af te zien. Sinds 24 maart hebben bijna 6000 van de 7665 seizoenkaarthouders aan Willem II reactie gegeven. Van die supporters heeft 60% gekozen om van tegemoetkoming af te zien.
-
Ajax-legendes komen met mooi gebaar richting voormalig ploeggenoot: ‘Finidi, woo-hoo!’
Een heuglijke dag voor Finidi George. De voormalig aanvaller van Ajax viert zijn 50ste verjaardag, en daar staan zijn voormalige ploeggenoten uitgebreid bij stil. -
Mogelijke kampioenswedstrijd van Ajax tegen AZ paar uur eerder
De wedstrijd tussen Ajax en AZ van volgende week zondag is verplaatst naar 14.30 uur. Dat meldt Ajax. Eerst zou het duel om 20.00 uur beginnen. Omdat bij de wedstrijd 7500 fans welkom zijn en de avondklok dan nog steeds geldt, is besloten de wedstrijd te vervroegen. -
Geen club is zoveel kwijt aan zaakwaarnemers als Ajax: 33 miljoen in één seizoen
Ajax heeft in het seizoen 2019/2020 met afstand het meeste geld uitgegeven aan zaakwaarnemers. Dat blijkt uit een door de KNVB gepubliceerd overzicht. De Amsterdammers zijn koploper met meer dan 33 miljoen euro, nummer twee PSV volgt op gigantische afstand met ruim 4 miljoen euro. In totaal hebben Nederlandse clubs meer dan het dubbele uitgegeven aan zaakwaarnemers dan een seizoen eerder.