Willem II is er na ontsnapping van vorig seizoen vooralsnog op achteruitgegaan
AftellenWillem II beleefde een merkwaardig vorig seizoen. Dat begon in de voorronden van de Europa League en eindigde – na de trainerswissel Koster/Petrovic – met een uiterst benauwde handhaving in de eredivisie.
Door Max van der Put
Vervolgens vertrokken vijf sterkhouders bij de club die afgelopen donderdag zijn 125-jarig bestaan vierde. De centrale verdedigers Sebastian Holmén (naar Rizespor), Sven van Beek (Heerenveen) en Jordens Peters (gestopt) brachten geen geld in het laatje, met de verkoop van schaduwspits Mike Trésor (aan Racing Genk) en spits Vangelis Pavlidis (AZ) vloeide er een kleine 6 miljoen euro de clubkas in.
Daar is nog weinig van uitgegeven. De Noor Ulrik Jenssen kwam transfervrij van Nordsjaelland naar Tilburg, om een verdedigingsduo te gaan vormen met de van FC Utrecht gehuurde Zweed Emil Bergström. Verder werd de jonge verdediger Nikos Michelis gehuurd van AC Milan en voor de Zweedse vleugelaanvaller Max Svensson moest een bescheiden transfersom worden neergeteld bij Helsingborg.
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt.
Technisch directeur Joris Mathijsen zoekt nog naar vervangers voor Pavlidis en Trésor, samen vorig seizoen goed voor 16 treffers én 16 assists. De nieuwe trainer Fred Grim, die de overstap maakte van naaste buur RKC, zag de voorbereiding ernstig verstoord door een corona-uitbraak in zijn selectie en staf. Vanwege personele problemen moesten de oefenduels met Go Ahead Eagles en Sparta afgezegd worden.
Mathijsen en algemeen directeur Martin van Geel verkondigden na de ontsnapping van afgelopen seizoen dat Willem II niet meer zo dicht in de buurt van degradatie zou mogen belanden. Vooralsnog is de selectie er kwalitatief echter eerder op achteruitgegaan, maar dat zal aan het eind van deze zomerse transferperiode vermoedelijk anders zijn.
Mathijsen probeerde de onrust bij de achterban al weg te nemen door te wijzen op het feit dat op de transfermarkt pas in de laatste weken de beste handel te doen is. Dat de competitie op 1 september, als de markt sluit, al drie speelronden oud is, neemt ook trainer Grim op de koop toe. ,,Liever een paar goede spelers erbij eind augustus, dan redelijke een paar weken eerder.”
Speler om op te letten: Elton Kabangu (23)
Vorig jaar werd Elton Kabangu ernstig getroffen door het coronavirus. De Belgische vleugelaanvaller raakte in coma en belandde op de ic. Na lang revalideren is hij terug en maakte hij tijdens de voorbereiding een frisse, gretige en sterke indruk. Kabangu en spits Kwasi Wriedt maakten in de oefenduels de meeste treffers, ieder acht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PSV neemt zondagavond bij speciale bijeenkomst afscheid van Thijs Slegers
PSV neemt zondagavond in het Philips Stadion afscheid van Thijs Slegers. De perschef van de Eindhovense club overleed gisteren op 46-jarige leeftijd aan de gevolgen van leukemie. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
PREMIUM
TOP Oss zet geblesseerde aanvoerder na 320 duels op straat: ‘Mijn status is dus niks waard’
Een geblesseerd icoon op straat zetten, bij TOP Oss doen ze het. Aanvoerder en recordhouder Rick Stuy van den Herik, die onlangs werd gehuldigd voor 315 gespeelde duels, heeft te horen gekregen dat zijn contract wordt opgezegd. Hij is er kapot van. ,,De huldiging van laatst was voor mijn gevoel voor de bühne.”Oss -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUMDubbelinterview
Xavi Simons en Patrick van Aanholt trainden als tieners met de wereldtop: ‘Je leert om altijd meer en beter te willen’
Hoe is het om als 17-jarige al de kleedkamer te delen met wereldtoppers als Messi, Ramos, Lampard of Drogba? De PSV’ers Xavi Simons (19) en Patrick van Aanholt (32) maakten het beiden mee. Samen praten ze ook over hun vriendschap, Oranje en de toekomst bij PSV. ,,Ik ben vooral blij voor mijn moeder, dat ik haar trots maak.’’
-
Operatie Henk de Jong geslaagd: ‘Hij maakt het naar omstandigheden goed’
Cambuur heeft bekendgemaakt dat oud-trainer Henk de Jong een geslaagde operatie heeft ondergaan. De 58-jarige Fries ‘maakt het naar omstandigheden goed’, meldt de club. -
-
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
KNVB beantwoordt brief AZ en wil 'lucht zo snel mogelijk klaren'
De KNVB heeft AZ een reactie gestuurd op de brief waarin de Alkmaarse club de voetbalbond beticht van ‘vriendjespolitiek’. Die brief met heel wat beschuldigingen aan de leiding van de KNVB lekte vorige week uit. ,,We hebben AZ bovendien uitgenodigd voor een gesprek, omdat we graag zo snel mogelijk de lucht willen klaren”, aldus een woordvoerder van de KNVB.