Wisselvallig FC Utrecht richt zich op play-offs: ‘Dit verval mogen we niet vertonen’
Nu Ajax of Vitesse de beker wint, moet het heel raar lopen als de achtste plek in de eredivisie géén recht geeft op play-offs voor Europees voetbal. Goed nieuws voor het wisselvallige FC Utrecht, dat na een droomwedstrijd bij Willem II (0-6) vorige week in eigen huis opeens van FC Emmen verloor. Welk gezicht tonen de Utrechters morgenavond bij RKC Waalwijk?
Delen per e-mail
Door Tim Reedijk
,,Die extra plek op de ranglijst om play-offs te halen is wel een factor, ja”, erkent trainer René Hake. Zijn ploeg bekleedt de achtste plek, met een wedstrijd minder (uit bij Ajax) gespeeld dan de concurrentie. Op het moment dat de club bezig was met een indrukwekkende inhaalrace, was FC Emmen plots te sterk in Stadion Galgenwaard. Zo blijft het behelpen met het wisselvallige FC Utrecht.
Het doel is in elk geval duidelijk: in de komende elf duels de play-offs halen en van daaruit het ticket voor de voorronde van de Conference League vaststellen. Dan moeten uitglijders zoals vorige week geen gemeengoed worden. Morgenavond (21.00 uur) wacht de uitwedstrijd tegen RKC, dat vorig seizoen beide duels won. Dit jaar was FC Utrecht in eigen huis wel te sterk voor de Waalwijkers, 3-1. Maar als dit seizoen één ding duidelijk heeft gemaakt, dan is het dat het allesbehalve gezegd is dat FC Utrecht wel even een resultaat mee gaat pakken in Waalwijk.
,,Ik heb deze week juist ook de goede serie van vóór het verlies tegen Emmen aangehaald”, aldus Hake. ,,Onze houding en uitvoering heeft tot die serie geleid. Als we dan als team hoger willen komen, betekent dat dat je niet dit verval mag vertonen.”
Een duivels dilemma: de elf van de laatste twee weken waren in staat om Willem II met een recordoverwinning op te rollen én een wanvertoning af te leveren tegen FC Emmen. Hake geeft aan dat er aanleiding is om dingen te veranderen. In elk geval heeft hij met Mimoun Mahi een speler die zou kunnen starten. Van Eljero Elia is het onduidelijk of hij al kan aansluiten bij de selectie voor eventueel een korte invalbeurt. Het duel met RKC komt in elk geval te vroeg voor Simon Gustafson, Justin Hoogma, Adrián Dalmau en Remco Balk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
Ten Hag in rijtje met Michels en Cruijff met volgende KNVB-beker
Erik ten Hag staat na vandaag in een mooi rijtje. Hij is na Rinus Michels en Johan Cruijff de derde coach die meerdere KNVB-bekers won met Ajax. -
Gaat Van Dijk dan toch het EK halen? Oranje-captain traint met bal
De revalidatie van Virgil van Dijk verloopt volgens plan. Liverpool gaf zaterdag weer een update van het herstel van de verdediger, die in oktober een zware knieblessure opliep en een operatie moest ondergaan. ,,Hij ligt op koers”, zei trainer Jürgen Klopp. -
PREMIUM
KNVB-beker is zaligmakend voor een club als Vitesse: ‘Europees voetbal is voor elke club een goudmijn’
Vitesse staat in de bekerfinale van Nederland. De ‘Dennenappel’ is alles voor de club uit Arnhem. Een warenhuis vol geld en een sportieve goudmijn. De stad staat in vuur en vlam. -
PREMIUM
PSV wil gigantische stap vooruit zetten: ‘We denken nu een beslissende zet voor de toekomst te doen’
PSV gaat komend seizoen niet alleen een gigantische financiële stap vooruit zetten, zegt president-commissaris Robert van der Wallen. Hij ziet voor de club een nog veel grotere rol in de regio rond Eindhoven weggelegd en wil dat de concurrentiepositie van PSV nationaal en internationaal beter wordt. -
Top Tien
Duurste doelmannen in de eredivisie: Drommel lost Cillessen af op één
PSV maakt 3,5 miljoen euro over naar FC Twente voor de diensten van Joël Drommel. Nooit eerder legde een Nederlandse club zo veel geld neer voor een doelman. Drommel lost daarmee Jasper Cillessen af aan kop van de ranglijst met duurste doelmannen in de eredivisie.
-
Ten Hag: ‘Dit is doodzonde, de beste partij ligt eruit’
Trainer Erik ten Hag van Ajax vond de uitschakeling in de kwartfinales van de Europa League tegen AS Roma pijnlijk. ,,De beste partij ligt eruit. We hebben gedomineerd, dat is doodzonde. We maken de kansen niet”, zei hij na de 1-1 in Italië. Ajax verloor het eerste duel een week eerder (1-2). -
Quiz | Wat weet jij van de bekerfinalisten Ajax en Vitesse?
Zondagavond om 18.00 uur trappen Ajax en Vitesse de bekerfinale van 2021 af. Wat weet jij van de strijd om de ‘Dennenappel’? En wat weet jij over de finalisten in het TOTO KNVB-bekertoernooi? Speel onze quiz! -
PREMIUM
Amerikaanse kandidaat-koper FC Den Bosch praat ook met eigenaar ADO Den Haag over eventuele overname
De Pacific Media Group (PMG) is in gesprek met de eigenaar van ADO Den Haag over een eventuele overname van de voetbalclub. Dat betekent niet dat de Amerikaanse investeringsgroep geen interesse meer heeft in FC Den Bosch. Integendeel, PMG is in stadion De Vliert nog altijd kandidaat-koper nummer één.