Zeges koploper FC Volendam en achtervolger Excelsior, eerste goal Kishna in zes jaar
Koploper FC Volendam heeft in de eerste divisie de thuiswedstrijd tegen FC Den Bosch overtuigend gewonnen: 3-0. De Volendammers hielden daardoor 3 punten voorsprong op Excelsior, dat thuis met moeite Jong FC Utrecht versloeg (2-1).
Robert Mühren nam twee Volendamse doelpunten voor zijn rekening en ook de Italiaan Gaetano Oristanio kwam tot scoren voor de ploeg van trainer Wim Jonk. Mühren loopt nu één-op-één: in zeventien duels kwam hij tot zeventien treffers.
Excelsior keek bij rust nog tegen een achterstand aan. Thijs Dallinga maakte kort na rust gelijk, waarna Marouan Azarkan de Rotterdammers vlak voor tijd met een kopbal behoedde voor puntenverlies. Topscorer Dallinga ging kort voor het laatste fluitsignaal geblesseerd naar de kant.
Jong Ajax gaf de opmars een vervolg met een 3-1-zege in de uitwedstrijd tegen De Graafschap. Namens Jong Ajax scoorden Naci Ünüvar en invallers Christian Rasmussen en Ar’Jany Martha. De Amsterdammers, die sinds 1 oktober niet meer verloren, stegen daardoor naar de derde plek. Jong Ajax staat onder leiding van John Heitinga.
Sem Steijn had met drie doelpunten een belangrijk aandeel in de 5-1-zege van ADO Den Haag op FC Dordrecht. ADO staat zesde, Dordrecht laatste. Ricardo Kishna maakt voor ADO zijn eerste doelpunt in zes jaar tijd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Vitesse houdt Feyenoord van puntenrecord met verrassende zege in de Kuip
Arnhem, Rotterdam -
met video
Arne Slot verlengt contract en blijft tot 2026 bij Feyenoord: 'Er is volgend jaar géén clausule’
Arne Slot blijft nog tot medio 2026 bij de kersverse landskampioen. De succescoach bevestigde dat hij zijn contract bij Feyenoord met een jaar heeft verlengd tijdens de persconferentie voor de laatste competitiewedstrijd tegen Vitesse van zondag. -
PREMIUM18
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Arne Slot ontvangt het officiële AD-kampioensboek: ‘Mooi om zo’n prachtig seizoen nog eens te beleven’
Het was gisteren Slotfeest in de Kuip. Succestrainer Arne Slot van landskampioen Feyenoord bereikte overeenstemming over een contractverlenging tot 2026 én kreeg uit handen van AD-journalist Mikos Gouka hét officiële kampioensboek over Feyenoords huidige succesjaar uitgereikt.
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
-
-
PREMIUM
Na een transformatie kan Orkun Kökçü als grote man afscheid nemen bij Feyenoord
Trainer Arne Slot blijft behouden voor Feyenoord, maar in de Kuip gaat iedereen er wel zo’n beetje van uit dat Orkun Kökçü zal vertrekken. De 22-jarige aanvoerder speelt morgen tegen Vitesse normaal gesproken zijn laatste wedstrijd voor de club.Rotterdam -
Voetbalpodcast | ‘Het aanblijven van Slot is een geweldige zet voor Feyenoord’
Arne Slot blijft ondanks buitenlandse interesse in Rotterdam. Voor het eerst in jaren zal Feyenoord het nieuwe seizoen starten als titelfavoriet. Ondertussen likken ze in Eindhoven de wonden en is het chaos in Amsterdam op alle vlakken. In de AD Voetbalpodcast bespreekt Etienne Verhoeff het voetbalnieuws met Sjoerd Mossou en ook de nieuwe bondscoach van Jong Oranje.