Man uit Berg en Dal opgepakt voor ongeluk in Nijmegen waarbij vijf gewonden vielen
NIJMEGEN - Agenten hebben na een zwaar ongeluk op de kruising van de Marialaan en de Tunnelweg in Nijmegen maandag één van de betrokkenen opgepakt. Het gaat om de bestuurder van één van de voertuigen die bij het ongeval betrokken was: een 23-jarige man uit Berg en Dal.
Wat de precieze oorzaak van het ongeval is en wat de rol van de aangehouden man is, wordt nog onderzocht door de politie.
Bij de botsing, die iets na 17.00 uur gebeurde onderaan de Tunnelweg, raakten vijf personen gewond. Zij zijn per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen, is nog niets bekend.
Files
De twee wagens raakten flink beschadigd bij het ongeval. De politie heeft het kruispunt meerdere uren afgesloten en het overige verkeer omgeleid. Door het ongeluk stonden er lange files op de omliggende wegen. Ook het verkeer rondom het centrum liep vast.
De vijfsprong, waar de Tunnelweg, de Marialaan, de Tweede Oude Heselaan, de Koninginnelaan én de Krayenhofflaan bij elkaar komen, wordt door buurtbewoners omschreven als ‘gevaarlijk’ en ‘onoverzichtelijk’. Er zouden dagelijks ‘bijna-ongelukken’ plaatsvinden met fietsers die door rood rijden of automobilisten die niet goed opletten met afslaan.
Vijfsprong aanpassen
Desondanks staat het punt bij de gemeente niet bekend als een gevaarlijk. ,,In de vijf jaar voor het ongeluk van maandagavond is er vijf keer een ongeval geweest’’, laat een woordvoerder van de gemeente optekenen. ,,Waarvan slechts één keer met letsel.’’
Toch gaat er binnenkort door de gemeente gekeken worden naar het kruispunt. Dat heeft alles te maken met de geplande bouw van een westelijke ingang bij het station van Nijmegen. ,,Omdat de verkeerssituatie daar dan in z'n geheel verandert, nemen we ook gelijk het naastgelegen kruispunt mee’’, aldus de woordvoerder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUM
Brand oud pand Doornroosje vermoedelijk veroorzaakt door dakloze: ‘Dit is het scenario waar we bang voor waren’
NIJMEGEN - Een zwerver die al langere tijd leeft achter het pand van De Basis, heeft vermoedelijk de brand die daar woensdagochtend uitbrak veroorzaakt. Het vermoeden hierover dat buurtbewoners woensdag al uitspraken bevestigt nu ook Lisa Bos, zakelijk en artistiek leider van de culturele broedplaats. -
PREMIUM
Politie in de tuin, politie in de lucht, overal in Nijmeegse wijk Hatert staat politie: ‘Dit is lijp man’
NIJMEGEN - Zwaarbewapende arrestatieteams in de tuin, afgesloten straten en kinderen veilig binnen in de basisschool: bewoners van de Nijmeegse wijk Hatert ondervinden dinsdag de gevolgen van een schietpartij op straat. -
PREMIUM1
Aan boord bij Oekraïense vluchtelingen: ‘We proberen hier zo normaal mogelijk te leven’
NIJMEGEN - Op twee cruiseschepen in de Waalhaven wachten 245 Oekraïners het einde van de oorlog in hun vaderland af. Tranen zijn nooit ver weg: hun mannen en volwassen zonen zijn in Oekraïne achtergebleven om het land te verdedigen.
-
Slachtoffer schietpartij Nijmegen aangehouden in ziekenhuis, zoektocht naar tweede verdachte gestaakt
NIJMEGEN - Bij een schietpartij in een zijstraat van de Hatertseweg in Nijmegen is dinsdagmiddag een man gewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden. -
PREMIUMKwestie van Dirk
Rebellie in de Hazenkamp: ‘De burger wordt niet serieus genomen’
In de Dromedarisstraat snoeit een man zijn struiken in de voortuin. Hij knoopt een praatje aan met een buurvrouw over het weer, een postbode wordt vriendelijk begroet. Achter hem wandelt een groepje studenten van het naastgelegen roc over straat. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.