NK Tijdrijden komt in 2022 mogelijk naar Nunspeet
Nunspeet is in 2022 mogelijk het decor van de NK Tijdrijden. Momenteel onderzoekt de gemeente of het haalbaar is om het evenement te organiseren, waarna zij medio volgend jaar de knoop doorhakt. Tijdens het NK Tijdrijden strijden bekende wielerprofs zoals Tom Dumoulin, Wilco Kelderman en Anna van der Breggen om de nationale titel.
Delen per e-mail
Het parcours van een NK Tijdrijden heeft meestal een lengte van om en nabij de 40 kilometer. Nunspeet denkt erover na om de route op te splitsen in twee rondes. Dat is verkeerstechnisch handiger, omdat dat betekent dat er minder wegen afgesloten hoeven te worden. ‘Daarnaast kunnen de toeschouwers de renners beter en vaker langs zien komen’, aldus het Nunspeetse college van B en W.
Samen met de organisatie van de NK gaat de gemeente de komende periode op zoek naar een geschikt parcours voor het wielerevenement. Drukke kruispunten, zoals doorgaande N-wegen en spoorwegovergangen, worden daarbij zoveel mogelijk vermeden. Mogelijke startlocaties van de wielerwedstrijd zijn sportpark De Wiltsangh en het Veluwetransferium.
Kostenplaatje
De NK Tijdrijden 2022 wordt gehouden woensdag op 22 juni. De organisatie is in handen van Jansen Event-Sportmanagement. De op- en afbouw van het parcours vindt plaats op de dag van het evenement en de renners krijgen niet de mogelijkheid om de route van tevoren te verkennen.
De totale kosten worden geraamd op maximaal 55.000 euro. Een derde daarvan komt voor de rekening van de gemeente Nunspeet. Ook de provincie Gelderland en organisator Jansen Event-Sportmanagement leveren een bijdrage.
Toeschouwers
De gemeente Nunspeet verwacht dat het evenement zo’n 5000 bezoekers trekt. De toeschouwers langs het parcours worden dan niet meegerekend.
De NK Tijdrijden zou dit jaar op 7 oktober plaatsvinden in Emmen, maar werd vanwege de coronacrisis uiteindelijk afgelast. Volgend jaar krijgt de stad een herkansing. Op 16 juni wordt de wielerwedstrijd alsnog verreden in het centrum van de stad.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vierhouten fel gekant tegen komst arbeidsmigranten: ‘Eén op zes bewoners is buitenproportioneel’
De inwoners van Vierhouten leggen zich niet zomaar neer bij de huisvesting van bijna honderd arbeidsmigranten in hotel De Foreesten, aan de rand van het dorp. De dorpsvereniging stelt alles in het werk om de plannen tegen te houden. -
PREMIUM
Video Wat je moet doen als je oog in oog staat met acht wolven? ‘De wolf is eigenlijk een mietje’
Zondagochtend werden bijzondere beelden geschoten op de Veluwe. Een wildcamera legde de complete wolvenroedel vast: moeder, vader en zes welpen. Je kan op de Noord-Veluwe dus oog in oog komen te staan met acht wolven. Maar wat moet je dan doen? -
PREMIUM
Harderwijk is dé plek voor alle dieren in nood op de Noordwest-Veluwe, negen gemeenten doen mee
De opvang en het transport van dieren in nood wordt vanaf dit jaar op de Noordwest-Veluwe geregeld door één dierenopvang en één dierenambulance-organisatie. Robin Schalij van Dierencentrum de Ark in Harderwijk heeft daarover afspraken gemaakt met de alle gemeenten in de regio. Met name voor Putten een verademing, waar ze de afgelopen jaren al twee ambulancediensten versleten. -
PREMIUM
Burgemeester, vader én opa Breunis van de Weerd van Nunspeet over 2020: ‘Ik heb mijn hart kunnen luchten toen minister De Jonge belde’
Breunis van de Weerd beleefde een turbulent jaar als burgemeester van Nunspeet. Hij bezocht de uitvaart van een van de eerste slachtoffers van corona en werd persoonlijk door minister Hugo De Jonge gebeld na de zelfdoding van een zorgmedewerker. Maar als vader en opa Breunis voelde hij ook het gemis van zijn kleinkinderen en moest hij de jaarlijkse kersttraditie opgeven. -
PREMIUM
video Aantal wolven op de Veluwe kan dit jaar verdubbelen, maar voor hoeveel is er eigenlijk plek?
Met de videobeelden die zondag zijn gemaakt, is zeker dat de roedel op de Noord-Veluwe bestaat uit acht wolven. Elders op de Veluwe leven nog drie wolven. Hun aantal kan dit voorjaar zomaar verdubbelen. Maar wat betekent dat voor de Veluwe? Voor hoeveel wolven is er eigenlijk plek?
-
PREMIUM
Aantal levendbarende hagedissen op de Noord en West Veluwe daalt schrikbarend; natuurclubs trekken aan de bel
Door verdroging en onzorgvuldig beheer van heidegebieden op de Noord en West-Veluwe neemt het aantal levendbarende hagedissen zo sterk af dat dringend maatregelen nodig zijn. Anders sterven de reptielen uit. Natuurclubs trekken aan de bel bij de provincie Gelderland. -
PREMIUM
Man die tijdens proefritten fietsen stal in Nunspeet, Lochem en Zutphen wijt gedrag aan leverfalen
Oplichtingen, diefstallen, mishandelingen, wapenbezit; in een jaar tijd maakte een 52-jarige man uit Winterswijk zich volgens justitie schuldig aan zestien misdrijven. De man wijt het aan zijn leverfalen. ,,Ik ben zo de weg kwijt geweest.” -
PREMIUM
Hoe Johan Riezebos een paardenhoofd fietst op de plattegrond van Nunspeet
Johan Riezebos fietste met behulp van de app Strava de contouren van een paardenhoofd op de plattegrond van zijn woonplaats Nunspeet. Het resultaat van een avondje puzzelen. Maar hij maakte meer van deze ‘kunststukjes’, allemaal vanwege een sportieve actie van zijn voetbalclub DSV’61 in Doornspijk.