Geslaagde uitvoering Wijhese Harmonie
WIJHE De Wijhese Harmonie kan terugzien op een geslaagde jaarlijkse uitvoering, afgelopen zaterdag in een goed bezet Capellenborg Theater.
Delen per e-mail
Onder leiding van de september vorig jaar aangetreden nieuwe dirigent Gerard Gerrits verzorgden de enthousiaste muzikanten een gevarieerd programma, met zowel klassieke werken voor harmonieorkest, als arrangementen van moderne popnummers. In beide genres voelen de muzikanten zich hoorbaar thuis. Zo werden voor de pauze o.a. de monumentale mars Arsenal en de mysterieuze Alpina Saga uitgevoerd. Na de pauze lag de nadruk op het lichtere repertoire, met als hoogtepunten een selectie uit de musical Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat (met fraaie solo van de saxgroep) en een compilatie van songs van Adele.
Al met al was het een zeer geslaagd concert. Dirigent Gerard Gerrits heeft in korte tijd al zijn stempel op het orkest weten te zetten, met veel aandacht door dynamiek en ritmiek.
Behalve het grote orkest, gaf ook het jeugdorkest acte de présence. Onder leiding van Guido Cornet gaven de jongelui een mooi mini-concert, waarbij de inzet en het speelplezier opvielen. Veelbelovend voor de toekomst!
Voorzitter Anouk Nijlant kon tijdens de avond ook nog een aantal jubilarissen in het zonnetje zetten. Ireen Grandjean en Daphne Schurink kregen bloemen voor hun vijfjarig lidmaatschap. Gerrit Hulleman werd gehuldigd voor 50 jaar trouwe dienst. Bas van der Hulst en Bart Geerdink beiden voor twaalf en een half jaar. Ze kregen het bijbehorende ereteken van de KNFM opgespeld.
De Wijhese Harmonie bestaat dit jaar 130 jaar. Met haar jeugdige bezetting en enthousiasme kan ze de toekomst met vertrouwen tegemoet zien.
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Olster historicus volgt als boerenknecht in voetsporen van zijn opa Albert
In een boek vol met illustraties en anekdotes haalt parttimeboerenknecht Ewout van der Horst uit Olst herinneringen op aan zijn opa Albert. ,,Op de boerderij ervaar ik vrijheid.'' -
Yosina-avond in het Olster Holstohus tijdens finale van The Voice Kids
Bij het Holstohus in Olst zijn ze druk bezig om een heuse Yosina-avond op touw te zetten. De 11-jarige inwoonster van Olst staat vrijdagavond in de finale van The Voice Kids en daarom worden de handen ineen geslagen om daar de finale samen te kijken. ,,Wij zijn druk bezig met het voorbereiden van deze avond'',, vertelt directrice Angelieke Huisman. -
Olst-Wijhe: half mei milieu-rapport over windmolens
De gemeente Olst-Wijhe presenteert half mei het milieu-onderzoek naar de bouw van windmolens en zonneparken in de gemeente. Experts gaan dan alle vragen van inwoners beantwoorden. -
College bezoekt kruispunt bij Herxen
Het college van Olst-Wijhe heeft dinsdagmiddag een bezoek gebracht aan het kruispunt tussen de N337 tussen Wijhe en Zwolle en de weg naar Herxen. Dat gebeurde op uitnodiging van Plaatselijk Belang Herxen. -
Treinverkeer tussen Deventer en Olst komt weer op gang
Het treinverkeer tussen Deventer en Olst is in de loop van dinsdagmiddag weer op gang gekomen.
-
PREMIUM
RECONSTRUCTIE GIFHUIS WIJHE Hoe een onschuldige fout uitdraait op een nachtmerrie
De woning van de familie Hofman uit Wijhe verandert begin dit jaar in een 'gifhuis'. Intussen laat de aannemer steken vallen, verstrekt de gemeente onjuiste informatie en is er politieke onrust. Het gezin moet nog maanden wachten op sanering van de kruipruimte. Een reconstructie. -
PREMIUM
'Kwestie gifhuis Wijhe liep onnodig uit de hand'
Mede door laakbaar handelen van aannemer en gemeente Olst-Wijhe liep de kwestie rond het 'gifhuis' in Wijhe onnodig uit de hand. Dat zegt de getroffen familie. -
Voedselbank Salland populair bij stemmers Hart voor Salland
Ali B. deelde maandagavond namens Rabobank Salland 160.000 euro uit aan 445 verenigingen en stichtingen in Salland. 90.000 klanten van de bank konden van 9 tot 19 maart zelf stemmen over de verdeling van dat geld. Voedselbank Salland trok van alle deelnemers aan de actie Hart voor Salland de meeste stemmen.