Jacht op gouden medailles ingeruild voor hunkering naar fysiek contact met familie en vrienden
De huldiging van de olympische sporters in het Hilton Amsterdam Schiphol heeft vandaag voor een emotioneel samenzijn gezorgd. De jacht op gouden medailles is na een intens en geïsoleerd evenement in Peking ingeruild voor een hunkering naar fysiek contact met familie en vrienden.
Tientallen ogen spieden maandagmiddag even voor 17.00 uur de ruimte rond. Eerst de coaches, vervolgens de sporters zonder eremetaal en ten slotte de medaillewinnaars lopen in een stevige wandelpas de ruimte in waar hun familie verdeeld over een groot aantal ronde tafeltjes al een tijdje zit. Ze snakken naar een omhelzing, een stevige knuffel of een zoen.
Vertederend is het weerzien van Irene Schouten, winnares van drie gouden medailles, met onder anderen haar vriend en haar vader. Terwijl Jutta Leerdam en haar zussen meteen selfies beginnen te maken met de zilveren medaille van de schaatsster. Zo verandert de grote, oranje ruimte in hotel Hilton Amsterdam Schiphol in een verzameling van allemaal kleine huiskamertjes waarin het einde van de Olympische Winterspelen van Peking wordt gevierd.
En dat er reikhalzend naar dat feestje werd uitgekeken, was even daarvoor ook al goed duidelijk geworden. Kinderen dweilden soms onrustig over het podium waarop later gehuldigd moest worden, zo hun ongeduld tijdens het wachten op papa of mama uitend. De vriendin van bobsleeër Dennis Veenker vertelde dat ze haar vriend al meer dan vijf weken niet had gezien. De moeder van shorttrackster Selma Poutsma deed haar best om te beschrijven hoe trots ze op haar dochter is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Olympisch onderzoek rond de mooiste Nederlandse sportprestatie in Peking
De Olympische Spelen in Peking zitten erop. TeamNL haalde zeventien medailles, waarvan acht goud van kleur. Wij zijn vooral ook benieuwd naar jouw mening over de afgelopen Winterspelen in China. Wat vind jij bijvoorbeeld de mooiste Nederlandse sportprestatie? -
Fotoserie
Olympiërs krijgen warm welkom op Schiphol: ‘Mijn ouders zijn nog emotioneler dan ik’
De medaillewinnaars van de Olympische Spelen die maandag terugkeerden uit Peking zijn kort na aankomst gehuldigd. Dat gebeurde in het zogenoemde Holland Heineken (t)Huis, zoals dat afgelopen zomer met de medaillewinnaars van Tokio werd gedaan op het strand van Den Haag. Ditmaal was Hilton Schiphol de locatie waar de sporters een eerbetoon kregen. -
Ivo de Bruin ‘supertrots’ ondanks missen finale viermansbob
Ivo de Bruin haalde op de Spelen met een 26ste plaats in de viermansbob bij lange na niet de doelstelling die hij zelf had. Tijdens het olympische toernooi in Yanqing hoopte hij in de viermansbob in ieder geval bij de top twintig te komen. ,,Dat is niet gelukt, maar ik ben supertrots dat de jongens en ik alles hebben gegeven tot het laatste moment dat we ons konden laten zien.” -
Ook geen plak Bergsma
Indrukwekkende carrière van Sven Kramer voorbij na bijrol op massastart, goud voor Belg Swings
Sven Kramer, bij zijn afscheid, en Jorrit Bergsma hebben zich bij het onderdeel massastart op de Olympische Spelen in Peking niet kunnen mengen in de strijd om de medailles. Het goud was voor de Belg Bart Swings. Bergsma werd negende. Kramer sloot de laatste race uit zijn schaatscarrière af als zestiende. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.
-
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Paralympische Spelen
Boezemvrienden helpen Nederland aan eerste eremetaal in Peking: ‘Er wordt ook verwacht dat we wereldtop zijn’
De Nederlandse zitskiërs Jeroen Kampschreur en Niels de Langen gingen als medaillekandidaten naar de Paralympische Spelen. Op de eerste twee onderdelen belandden ze net naast het podium, maar op de supercombinatie was het maandag raak met zilver en brons. De boezemvrienden hielpen Team NL daarmee aan de eerste medailles in Peking. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.