Nederlandse ploeg verkijkt zich op Kiesenhofer en moet het doen met zilver voor Van Vleuten
Met een ploeg om van te dromen stond Nederland aan de start van de olympische wedstrijdstrijd voor vrouwen. Maar na 137 kilometer koers is er geen moment uitzicht geweest op een gouden medaille. Anna Kiesenhofer verraste alles en iedereen en reed naar de olympische titel. Annemiek van Vleuten reed naar het zilver, maar dacht te hebben gewonnen.
De vroege vlucht van de dag kreeg ruim tien minuten voorsprong. Geen van de landen in het peloton wenste achter Anna Plichta, Carla Oberholzer, Anna Kiesenhofer, Vera Looser en Omer Shapira aan te rijden. Ook Nederland, met Annemiek van Vleuten, Anna van der Breggen, Marianne Vos en Demi Vollering deed dat niet. En dat bleek een dure misrekening.
Van Vleuten, die de Nederlandse ploeg vooraf nog als ‘dreamteam’ omschreef, probeerde het nog even solo, maar kwam nooit echt weg. Kiesenhofer reed ondertussen vooraan weg bij haar vluchtgenoten en pakte het goud. De Oostenrijkse rijdt niet bij een profploeg, maar kan prima tijdrijden. Rijden in een peloton is echter niet haar specialiteit, vandaar dat ze voor de vroege aanval koos.
Beluister hieronder een nieuwe aflevering van onze podcast Ti-Ta-Tokio.
De Nederlandse ploeg slaagde er nog wel in de andere vluchters op te rapen en in de slotkilometers op de Fuji International Speedway reed Van Vleuten opnieuw weg uit de restanten van het peloton. Dit keer met succes, op ruim een minuut was het zilver voor haar. Elisa Longo Borghini pakte het brons.
Nederland zou tijdens de wedstrijd niet precies hebben geweten hoe groot de voorsprong van de kopgroep was. De rensters mogen tijdens de olympische wedstrijd niet met oortjes rijden en hadden zo dus geen contact met de bondscoach. Van Vleuten bleek ook niet te weten dat Kiesenhofer nog voor haar reed en het goud dus al had weggepakt: ‘Ik had het helemaal mis.’
Beluister hieronder onze olympische podcasts.
Bekijk hieronder onze video’s over de Olympische Spelen.
Bekijk hieronder het complete schema van de Olympische Spelen, waarbij je precies kunt zien wanneer de Nederlandse atleten in actie komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ivo de Bruin ‘supertrots’ ondanks missen finale viermansbob
-
Bom barst in Parijs: voorzitter Frans Olympisch Comité stapt 14 maanden voor Spelen op
De voorzitter van het Frans Olympisch Comité (CNOSF), Brigitte Henriques, heeft vandaag tijdens een algemene vergadering haar functie neergelegd. Dat heeft het CNOSF bekendgemaakt. Ze wil zo een einde maken aan een interne crisis die al meer dan anderhalf jaar duurt. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Video
Van Vleuten dacht dat ze goud had gewonnen: ‘Ruud, ik had het mis’
Bizarre taferelen na afloop van de olympische wegrit voor vrouwen. Annemiek van Vleuten kwam juichend over de finishstreep gereden, maar wist op dat moment niet dat Anna Kiesenhofer al binnen was. ,,Ruud, ik had het mis", zei ze na het horen van het slechte nieuws.
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
-
-
Bergsma emotioneel na derde gouden plak Schouten: ‘Fantastisch wat Irene laat zien’
Het schaatstoernooi op de Olympische Winterspelen van Peking zit erop. Irene Schouten pakte op de massastart haar derde gouden medaille. Dat succes zorgde voor emoties bij ploeggenoot Jorrit Bergsma, die geen rol van betekenis speelde op de massastart. -
Olympisch vuur gedoofd, IOC-baas Bach prijst sporters: ‘Jullie hebben vrede een kans gegeven’
De Winterspelen van Peking zijn voorbij. De olympische vlam in het Vogelnest-stadion werd vanmiddag gedoofd.