Vlucht vol Nederlandse sporters op weg naar Tokio, Simone Biles krijgt eigen Twitter-emoji
Olympische bytesKorte updates van de sterren op de Spelen op sociale media: de Olympische koorts is groot bij ons. In de rubriek Olympische bytes struint de sportredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van de Nederlandse olympiërs, hun aanhang en de buitenlandse sterren. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd.
Er is vandaag weer een vlucht vol met Nederlandse olympiërs vanaf Schiphol naar Tokio vertrokken. Aan boord onder meer mountainbiker Mathieu van der Poel, schoonspringsters Celine van Duyn en Inge Jansen, BMX’ers Laura Smulders en Twan van Gendt en judoka Henk Grol. Voor de zwaargewicht zijn het zijn laatste Spelen.
Aan boord van de vlucht van Amsterdam naar Tokio van afgelopen zaterdag bevonden zich zowel skateboardster Candy Jacobs als taekwondoka Reshmie Oogink en de begeleider uit de roeiploeg, in Tokio allemaal positief getest op corona. TeamNL houdt dan ook het hart vast voor de corona-uitslagen van morgen.
Humor op de fiets. Luke Rowe en zijn oud-ploeggenoot Wout Poels zijn na de Tour de France samen aan het trainen. De Nederlander gebruikt op zijn sociale media veelvuldig de hashtag #WhereisWout en Rowe speelt daar op in door aan te geven dat hij hem gevonden heeft.
Vanuit Japan reageert echter een heel andere Wout: Wout van Aert. ,,Ik zit in Tokio, voor de Olympische Spelen", aldus de winnaar van drie Tour-etappes kurkdroog. Poels wil er niets van weten en reageert: ,,Verzin je eigen hashtag!”.
De Amerikaanse turnkampioene Simone Biles heeft als eerste sporter een eigen Twitter-emoji gekregen. Het is een emoticon van een geit. ,,Biles is de GOAT (Greatest of all time). Daarom krijgt ze een emoji van een turnende geit, in haar typische rode pakje en een gouden medaille om de hals”, aldus Twitter.
Mark Tuitert denkt terug aan zijn eigen optreden op de Olympische Spelen. De winnaar van de gouden medaille op de 1500 meter schaatsen tijdens de Spelen van 2010 heeft een boodschap voor de sporters van nu: ,,Geniet en ga voor het hoogste!”
BMX’er Twan van Gendt wordt donderdag door zijn vriendin, wielrenster Puck Moonen, naar het vliegveld gebracht. Van Gendt is net op tijd hersteld van een ontwrichte schouder.
Waterpolosters Brigitte Sleeking, links op de foto, en Maartje Keuning zijn blij dat ze elkaars kamergenoten zijn.
Windsurfer Kiran Badloe poseert samen met collega Lilian De Geus. De twee zijn grote favorieten voor eremetaal in Tokio.
Baanwielrenner Yoeri Havik staat zaterdag aan de start van de olympische wegwedstrijd en heeft daar een nieuwe fiets voor gekregen. ,,Hoewel mijn doelen hier op de baan liggen, heb een nieuwe wegfiets ontvangen. Ik voel me verwend en trots.”
Havik gaat samen met Jan Willem van Schip in de koppelkoers voor goud. Omdat Nederland ervoor heeft gekozen een extra teamsprinter mee te nemen op de baan kon er vanwege de regels een gespecialiseerde wegrenner minder mee naar Tokio. Bauke Mollema, Dylan van Baerle, Tom Dumoulin en Wilco Kelderman zijn de andere Nederlandse wegrenners.
Beluister hieronder onze olympische podcasts.
Bekijk hieronder onze video’s over de Olympische Spelen.
Bekijk hieronder het complete schema van de Olympische Spelen, waarbij je precies kunt zien wanneer de Nederlandse atleten in actie komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast | Goodbye Peking: de grote terugblik op de Olympische Winterspelen
Zoals elke middag blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam vanuit Move Amsterdam terug op de Olympische dag. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUM
Column Lisette van der Geest | Zwaaien is geen optie, we bevinden ons in een kafkaiaanse verhandeling
Als Tom Hanks in The Terminal voelden verslaggever Lisette van der Geest en haar collega Daniël zich in Peking. Een column over drie weken olympische bubbel. ,,Als we naar buiten stappen, stuiten we op een politieagente. Haar handen gaan in een kruis voor de borst. Het zwaaien is voorbij.” -
PREMIUM
Irene Schouten roert coach Jillert Anema en maatje Jorrit Bergsma tot tranen: ‘Zo mooi’
Nooit was een Nederlander succesvoller op een editie van de Winterspelen dan Irene Schouten in Peking. Driemaal goud en één keer brons. ,,Ja, dit is wel echt uniek”, zei ze na haar winst op de massastart. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
Irene Schouten rijdt Ard Schenk uit de boeken: ‘Wat maakt dat in godsnaam nog uit als je 77 bent?’
Vol bewondering zag Ard Schenk hoe Irene Schouten zijn record van beste winterolympiër tijdens één Olympische Spelen uit de boeken reed. Die titel doet hem weinig, maar de schaatslegende heeft vooral advies voor de Koningin van de Spelen. ,,Het leven zal nooit meer zo zijn als voor die tijd.” -
PREMIUM
Nee, dit waren niet de beste Olympische Spelen ooit
De vrees dat de Winterspelen in Peking zouden worden beheerst door corona, bleek ongegrond. De bubbel werkte, maar tegen een hoge prijs.