PEC Zwolle-doelman Schendelaar voorkomt op de valreep een nederlaag: ‘Het was mijn eerste ingeving’
MET VIDEOWie de wedstrijd van PEC Zwolle op bezoek bij Jong Ajax keek, hield lang geen rekening met een heldenrol voor Jasper Schendelaar. Maar in de slotminuten ontpopte de doelman zich voor de tweede keer op rij tot de gevierde man bij de Zwollenaren. Met een gestopte strafschop in de blessuretijd redde hij een punt voor zijn ploeg. En daarmee kan Schendelaar zeker leven.
Het duel tussen Jong Ajax en PEC Zwolle stevende na een moeizame tweede helft zeker niet af op een knotsgekke slotfase. Maar na de hete laatste minuten in Kerkrade van vorige week, riep de koploper van de Keuken Kampioen Divisie de problemen opnieuw over zichzelf af. Sven Zitman liep een aanvaller van Jong Ajax in de rug, kreeg zijn tweede gele en dus rode kaart en de beloften kregen vanaf elf meter dé kans op de overwinning. Maar de inzet van Christian Rasmussen werd dus een prooi voor Schendelaar.
,,Ik vond zelf wel dat ik de bal verkeerd wegschoot en daar komt uiteindelijk de voorzet uit die leidt tot een strafschop”, was Schendelaar na afloop ondanks zijn heldenrol kritisch op zichzelf. ,,Of het een overtreding was? Dat weet ik niet, dat moet ik nog even terugkijken. Maar hij geeft een penalty en inderdaad, ik pak ‘m.” De doelman vertelt dat hij voor een wedstrijd beelden te zien krijgt van de strafschoppen van de tegenstander. Maar in Amsterdam handelde hij vooral op gevoel. ,,Het was mijn eerste ingeving. Ik dacht dat hij over zijn standbeen ging schieten en dat deed hij.”
Het was mooi geweest om voor de tiende keer op rij te winnen, maar daar kijken we uiteindelijk niet echt naar.
PEC Zwolle had het lastig
Hoewel Jong Ajax in de eerste helft een aantal goede mogelijkheden kreeg op de openingstreffer, was een overwinning voor de Amsterdamse beloften niet verdiend geweest. PEC Zwolle haalde weliswaar bij lange na niet het niveau van de afgelopen wedstrijden, maar was wel de bovenliggende partij. Schendelaar vond het een ‘lastige wedstrijd’. ,,Jong Ajax deed het goed. Wij hebben kansen zat gehad om te scoren, zij natuurlijk ook. Maar tegen Jong Ajax is het altijd lastig. Ze hebben veel snelle en behendige spelers.”
Door het gelijkspel in Amsterdam komt er voor PEC Zwolle een einde aan een fraaie reeks. Negen overwinningen op rij en bij een zege in de hoofdstad was een evenaring van het clubrecord uit 2011 een feit. Maar de tiende opeenvolgende zege kwam er dus niet. ,,Het was mooi geweest om voor de tiende keer op rij te winnen, maar daar kijken we uiteindelijk niet echt naar. We willen natuurlijk elke wedstrijd winnen, maar vanavond mogen we zeker tevreden zijn met een punt. Beter iets dan niets”, besluit Schendelaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PEC laat kans op kans liggen: ‘Als we 5-1 voorstaan, mogen ze niks zeggen’
Volledige controle, kans op kans, twee prima uitgespeelde goals. Lang leek er geen vuiltje aan de lucht voor PEC, zelfs niet toen MVV nog voor rust op 1-2 kwam. In de laatste tien minuten ging het echter nog helemaal mis voor de koploper, die uiteindelijk met 3-2 verloor. Ook Bram van Polen kon niet geloven hoe dat had kunnen gebeuren.Zwolle, Maastricht -
PREMIUM
Hicham Acheffay (22) vindt plezier in voetbal terug bij PEC Zwolle: ‘Leer hier meer dan bij De Graafschap’
Hicham Acheffay (22) mocht vertrekken bij De Graafschap, omdat hij geen zicht had op speelminuten. Een maand later heeft hij zijn eerste basisplaats bij PEC Zwolle te pakken. De Amsterdammer is blij dat hij weer plezier in het voetballen heeft. ,,Ik moet gewoon vrij zijn in mijn hoofd.”Zwolle -
PEC Zwolle haalt ‘buitenkans’ binnen tot einde van het seizoen: ‘Hij kan er gelijk staan’
De Amerikaanse middenvelder Anthony Fontana (23) tekent tot het eind van het seizoen een contract bij PEC Zwolle, met de optie vanuit de club voor nog een jaar. De speler was al een paar weken op proef bij de Zwollenaren.Zwolle -
PREMIUM
Je komt met een anekdote over Caroline van der Plas en hop, we zitten zo in 1981
Robert Heukels en Remco Regterschot (beide van 1969) werkten twintig jaar samen bij Nieuwe Revu, Sportweek en NUsport. Remco komt uit Zwolle en is voor PEC, Robert komt uit Deventer en is voor Kowet. Per brief delen ze ins & outs van hun clubs en ander sport gerelateerd nieuws.Zwolle, Deventer -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Damian van der Haar krijgt eerste profcontract bij PEC Zwolle
Damian van der Haar (19) heeft zijn eerste profcontract getekend. De verdediger komt uit in PEC Zwolle onder 21 en heeft getekend tot medio 2025 met de optie voor nog een jaar.Zwolle -
-
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.