Frank en Rinske zorgen voor een ommezwaai van de Wierdense bieb: ‘Meer dan alleen een plek voor boeken’
WIERDEN - Ja, er worden boeken uitgeleend. Natuurlijk, het is een bibliotheek. Maar de bieb anno 2022 wil veel meer zijn. Het moet een Third Place worden. Een plek waar mensen heen gaan om anderen te ontmoeten. Naast thuis en naast je werk. De bieb in Wierden is bezig die ommezwaai te maken. Met een nieuwe directeur: Frank Droste.
Wie de bibliotheek in Wierden binnenkomt, ziet een vertrouwd beeld. Heel veel stellingen met heel veel boeken. Maar opvallend is het enorm blok met tafels in het midden. Meer tafel dan je nodig hebt om even snel een boek in te zien. Hier is meer aan de hand.
Het grote blok met tafels staat model voor de ommezwaai die eind vorig jaar is ingezet in Wierden. De bibliotheek aan de Poeliestraat 2, net achter het gemeentehuis, is niet meer alleen een magazijn voor pakketjes bedrukt papier. Geen plek waar een bibliothecaris snel aanwijst waar de gezochte boeken staan. Die tijd is voorbij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Het dorp op de rand van Twente en Salland dat nooit dorp werd, maar niet verder kwam dan gehucht
-
PREMIUM
Squash Hellendoorn na 31 jaar opgeheven: ‘Wij gaan Mark enorm missen en moeten op zoek naar andere kroeg’
HELLENDOORN - Het zijn zaterdagmiddag de laatste partijtjes die in het squashcentrum aan de Dorpsstraat worden gespeeld. Squash Hellendoorn wordt per 1 februari na 31 jaar opgeheven. Voor veel gebruikers was het sportcentrum meer dan een plek om zich in het zweet te werken. -
PREMIUM1
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
PREMIUM
Parkeren bij Het Lageveld in Wierden kan alleen nog maar met pin, maar waarom eigenlijk?
WIERDEN/OLDENZAAL - Bezoekers van de recreatieparken Het Lageveld, Het Hulsbeek en Het Rutbeek kunnen hun parkeerkaartje sinds dit jaar niet meer meer contact betalen. Dat parkeerautomaten uitsluitend pinbetalingen accepteren maakt de tongen los op sociale media. Cash in de ban, kan dat zomaar? -
Schooldirecteur Harmjan Vedder nieuwe ChristenUnie-wethouder in Enschede
ENSCHEDE - Harmjan Vedder wordt voorgedragen als wethouder in Enschede. De selectiecommissie van de ChristenUnie ziet in hem een geschikte opvolger van Jurgen van Houdt die burgemeester wordt in Rijssen-Holten.
-
PREMIUM
Rijssen-Holten doet met andere gemeenten oproep aan minister: help ons meer huizen te bouwen
-
-
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides.