KAART | Deventer schiet door grens van 100 besmettingen op één dag (en er zijn meer zorgen)
CHECK JOUW GEMEENTEHet aantal coronabesmettingen in Deventer schiet steeds verder omhoog. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van het RIVM. Afgelopen etmaal werden er 100 besmettingen ontdekt. En er zijn meer gemeenten in Oost-Nederland die zich zorgen moeten maken.
Op de coronakaart van vandaag kleuren vijf gemeenten rood, wat wil zeggen dat er meer dan 56 besmettingen per 100.000 inwoners zijn. Het gaat naast Deventer om Apeldoorn, Lochem, Rijssen-Holten en Voorst. Laatstgenoemde scoort het slechtst van de hele regio, met 110 positieve tests per 100.000 inwoners.
In Deventer vonden vorige week meerdere coronabesmettingen plaats tijdens een examenfeest van scholieren in Boode Bathmen. De GGD stelde dat de piek in besmettingscijfers in Deventer afkomstig is uit de uitgaanswereld.
Grijze lichtpuntjes
Maar er zijn ook lichtpuntjes: de vier ‘grijze gemeenten’. Het gaat om Staphorst, Ermelo, Urk en Hardenberg. Hier werden minder dan 7 positieve tests per 100.000 inwoners afgenomen. Op Urk staat dat aantal zelfs al enkele dagen op rij op nul.
Het aantal positieve tests in Nederland ligt vandaag op 10.492, een toename van 2604 besmettingen ten opzichte van gisteren. In de Nederlandse ziekenhuizen werden 33 nieuwe patiënten opgenomen met corona.
In zowel de veiligheidsregio’s Flevoland als Noord- en Oost Gelderland en IJsselland werd één persoon opgenomen in het ziekenhuis. Landelijk gezien waren er vijf ic-opnames en zijn er 138 bedden bezet door mensen met corona. Er zijn in de afgelopen 24 uur geen coronagerelateerde sterfgevallen geregistreerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Liveblog
Steenwijker Boys blijft ongeslagen, welkome zege voor DVS’33 en HHC blameert zich op eigen veld
Een week voor de kraker tegen AFC kon HHC Hardenberg zich geen misstap veroorloven. Maar de ploeg van trainer Pascal Diender verloor op eigen veld van hekkensluiter OFC. DVS’33 weet daarentegen eindelijk weer wat winnen is, terwijl Berkum en SC Genemuiden elkaar in evenwicht hielden. Steenwijker Boys was een maatje te groot voor Angelslo en is daardoor al twaalf duels ongeslagen in 5G. -
PREMIUM2
‘Bakkers opgelet, bakken maar!’ Er komen steeds meer bakkers bij en daar veranderen de hoge energieprijzen niets aan
Wie haalt het in zijn hoofd om een bakkerij te beginnen terwijl energieprijzen door het dak gaan? Nou, Rudy Dekker (38) uit Zwolle bijvoorbeeld. En hij niet alleen. -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Liveblog
SV Urk knokt zich naar zege op emotionele middag, DVS blameert zich en HHC en Staphorst pakken drie punten
Op een emotioneel zeer beladen middag heeft SV Urk voor de zoveelste keer dit jaar laten zien dat het mentaal uitstekend in elkaar zit. De ploeg van Gert-Jan Karsten, die van de week zijn zoon verloor, knokte zich op de valreep naar een belangrijke zege op Hoek. Ook HHC Hardenberg en Staphorst trokken de drie fijne punten over de streep, terwijl DVS’33 teleurstellend voor de dag kwam en twee punten liet liggen tegen de hekkensluiter. Dat en nog veel meer kwam er vanmiddag voorbij in het liveblog. -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras.
-
Teleurstellende kraker in Amsterdam, pijnlijke middag voor Flevo Boys en VVOG dieper in de problemen
Er werd reikhalzend uitgekeken naar de kraker tussen AFC en HHC Hardenberg, maar de titelkandidaten konden de hoge verwachtingen niet waarmaken. En daar zal vooral HHC van balen, dat eigenlijk had moeten winnen. Flevo Boys en VVOG hadden eveneens een zege nodig, maar voor beide ploegen werd het opnieuw een middag om snel te vergeten. -
-
-
SC Genemuiden nog geen periodewinnaar, Batavia ontsnapt en Berkum én Olde Veste scoren erop los
SC Genemuiden had zich vandaag al kunnen kronen tot winnaar van de tweede periode, maar na een dramatische tweede helft tegen CSV Apeldoorn moet de ploeg van trainer René van der Weij nog flink aan de bak. In de districtsbeker lieten Batavia’90, Berkum en d’Olde Veste’54 geen steken vallen, al kwamen de Lelystedelingen heel goed weg. -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerGoossen