KAART | Landelijke toename positieve coronatests, maar Oost-Nederland laat wat anders zien
Check jouw plaatsVoor de tweede dag op rij zijn er landelijk gezien weer meer positieve coronatest genoteerd dan een dag eerder. Deze stijgende lijn is echter niet in Oost-Nederland te zien. In zowel IJsselland als Noord- en Oost Gelderland nam het aantal besmettingen in tegenstelling tot gisteren juist af, Flevoland laat vergeleken met gisteren een stijging zien.
Delen per e-mail
Toch zijn er in het hele gebied met 657 nieuwe besmettingen 72 minder positieve test gemeld dan gisteren. IJsselland telde een afname van 63, Noord- en Oost- Gelderland van 26. Flevoland, dat gisteren in onze regio als enige een daling vertoonde, ziet het aantal positieve test vandaag met 17 toenemen.
Staphorst slechtste van heel Nederland
Rijssen-Holten, Hardenberg, Ommen en Staphorst kleuren net als gisteren donkerrood op de kaart. Hoewel deze gemeenten nog steeds rood kleuren, is er wel een afname te zien.
Staphorst scoort met gemiddeld 157,5 besmettingen per 100.000 inwoners wel het slechtst van heel Nederland. Inclusief Staphorst zijn er in het hele land slechts zes gemeenten waar de gemiddeldes boven de 100 besmettingen per 100.000 inwoners liggen.
Meppel laat een opvallende stijging zien en gaat van 20,6 besmettingen per 100.000 inwoners naar 85,5. Daarmee haalt die gemeente de tweede plek met de meeste besmettingen in ons gebied. Toch zijn er vandaag minder donkerrode gemeentes te zien op de coronakaart. Waren het er gisteren nog tien, vandaag zijn het er zeven.
Hattem en Zwolle zijn de positieve uitschieters in Oost-Nederland en tellen beide minder dan 15 besmettingen per 100.000 inwoners. Flevoland heeft vandaag niet één donkerrode gemeente op de kaart, Noord- en Oost-Gelderland met Berkelland slechts één.
Landelijk meer positieve testen
In het hele land werden 6575 positieve coronatesten genoteerd. Dat zijn er meer dan gisteren toen dit aantal op 6138 stond. Het gemiddeld aantal besmettingen ligt deze week zo'n 17 procent lager dan vorige week en 30 procent lager dan de laatste week van 2020.
De meeste nieuwe gevallen werden gemeld in onze hoofdstad. Amsterdam telde 377 positieve gevallen. Een getal dat flink hoger ligt dan Rotterdam (197) en Den Haag (139).
Ziekenhuisopnames nemen af, maar minder hard dan voorspeld
Het aantal nieuwe ziekenhuisopnames is de afgelopen dagen gestegen, maar er liggen wel twaalf mensen minder in de ziekenhuizen dan gisteren. In totaal liggen er nu 2502 coronapatiënten, het laagste aantal sinds 27 december.
Verpleegafdelingen behandelen op dit moment 1814 mensen met Covid-19, zeven minder dan woensdag. Het aantal patiënten op de intensive care daalde van 693 naar 688.
Ook in Oost-Nederland nam het aantal opgenomen patiënten in ziekenhuizen af. In zowel Flevoland als IJsselland zijn vier mensen opgenomen in het ziekenhuis, in beide veiligheidsregio's zijn dat er vier minder dan een dag eerder. In Noord- en Oost Gelderland ligt het aantal opgenomen patiënten met dertien iets hoger, maar ook daar zijn het minder (-3) dan gisteren.
Het Landelijke Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding verwacht dat het aantal opgenomen patiënten de komende tijd blijft dalen, maar dat het langzamer gaat dan dat ze eerder hebben voorspeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oost-Nederland in trek bij tienduizenden longpatiënten die willen verhuizen door vieze lucht
Ruim 100.000 mensen met een longziekte hebben zo veel last van vieze lucht dat ze overwegen te verhuizen naar schonere plekken, zoals naar Oost-Nederland. De meesten doen dat niet omdat ze daar bijvoorbeeld het geld niet voor hebben. Dat zegt het Longfonds, dat zich baseert op een peiling van onderzoeksinstituut Nivel. -
PREMIUM
Corona en hittegolf zorgen voor extra doden in Oost-Nederland. Bekijk hier hoe het is in jouw provincie
In één jaar tijd stierven in Flevoland, Gelderland en Overijssel 3.618 meer mensen dan werd verwacht. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De oversterfte valt samen met twee coronagolven en een hittegolf en zet door in 2021. -
PREMIUM
coronacrisis Kappers slaan alarm om spelregels lockdown: ‘We krijgen helemaal niets’
Kappers slaan alarm. Corona hakt er diep in. Ze voelen zich vergeten in de stroom steunmaatregelen. ,,Kappersbedrijven krijgen niets! En dat terwijl hun vaste lasten doorlopen. Ondernemers zijn wanhopig”, zegt Gonny Eussen van brancheorganisatie Anko. -
PREMIUM
Overijssel koopt boerderijen op bij kwetsbare natuur
De provincie Overijssel gaat veehouderijen rondom kwetsbare natuurgebieden opkopen om de stikstofuitstoot te verminderen. In de eerste ronde is er zo’n 7,5 miljoen euro beschikbaar, goed voor de aankoop van drie of vier agrarische bedrijven. -
PREMIUM
Heeft het virus vrij spel in de Biblebelt? ‘Wij lopen niet klakkeloos achter de meute aan’
De meeste Nederlanders halen de prik tegen corona liever vandaag dan morgen. Op de Biblebelt denken veel gelovigen daar anders over. Zij leggen hun lot liever in handen van God, op wie zij vertrouwen. Nergens is de vaccinatiegraad zo laag als in deze strook van christelijke gemeenten. Heeft het virus hier straks vrij spel?
-
PREMIUM
Eigenaar van gesloten Lochemse winkel dient bezwaar in: ‘Burgemeesters zoeken de randen op van wat is toegestaan’
Marcus Sombroek, eigenaar van de Lochemse biologische en Aziatische levensmiddelenwinkel Blanda, gaat in beroep tegen de opgelegde sluiting van zijn winkel twee weken geleden. Op dezelfde dag dat hij van boa’s een waarschuwing ontving voor het niet dragen van een mondkapje werd zijn winkel een paar uur later al gesloten. ,,Burgemeesters zoeken de randen van wat juridisch toegestaan is’’, zegt advocaat Marijn de Jong. -
PREMIUM
Krijn Mout uit Zutphen derde Gelders Statenlid dat Forum voor Democratie verlaat
Krijn Mout uit Zutphen stapt uit de Gelderse Statenfractie van Forum voor Democratie vanwege de corona-standpunten van Thierry Baudet. Na Tom Roetert en Armita Taheri is hij de derde vertrekker. -
Video van de Dag | Zijn levenswerk werd gejat en vandaag kreeg Anton (78) een hartverwarmende verrassing
De dag zit er bijna weer op! Sluit ’m af met onze mooiste, grappigste of meest bijzondere video van vandaag. Deze moet je écht nog even zien!