Nieuws gemist? Jos Brech veroordeeld tot zestien jaar cel en Gerrit en Derkje zijn samen 200 jaar. Dit en meer in jouw overzicht
Goedenavond! Geen tijd gehad om vandaag het nieuws te volgen? Met deze update ben jij binnen 2 minuten op de hoogte.
Een man uit Apeldoorn is vanmorgen vroeg zwaargewond geraakt na een messteek. Een buurtbewoonster ontfermde zich snel over de man en zorgde dat er snel een ambulance ter plaatse was. Saillant detail: de dader werd even later opgepakt bij het ziekenhuis waar het slachtoffer naar toe was gebracht.
Je kent ze ongetwijfeld, de groene ‘Go Sharing’ scooters die het straatbeeld in Zwolle bepalen. Maar deze 150 exemplaren gaan verdwijnen! Mocht jij je er net als velen aan ergeren, dan juich je echter te vroeg. Er komen namelijk 300 deelscooters voor terug.
Gerard van H. werd al voor meerdere criminele activiteiten veroordeeld, maar nu wordt de 56-jarige Apeldoorner ook in verband gebracht met drugshandel: bij de inval bij zijn autobedrijf zijn volgens het Openbaar Ministerie behalve drugs ook materialen aangetroffen die wijzen op productie en het verhandelen van drugs.
Jos Brech is vandaag veroordeeld tot zestien jaar cel. Het hof acht bewezen dat Brech in 1998 de toen 11-jarige Nicky Verstappen heeft ontvoerd, misbruikt en gedood.
De eerste wereldtitel bij junioren is een feit voor Joep Wennemars: De 19-jarige schaatser uit Dalfsen pakte goud op de 500 meter in Innsbruck. In de middag kwam daar nog zilver op de 1500 meter bij.
Wielrenner Egan Bernal moet na zijn zware trainingsongeluk van afgelopen maandag opnieuw geopereerd worden: ’Bijna verloor ik mijn leven door te doen wat ik het liefste doe, maar ik vertrouw op God dat alles goed komt.’
Mark Pabai vertrekt na vijf maanden alweer bij PEC Zwolle: wat ging er in vredesnaam mis?
Morgen is het overwegend bewolkt en het blijft ook niet helemaal droog, maar veel regen wordt niet verwacht. Het wordt 10 of 11 graden en het waait stevig.
Het heeft alle ingrediënten voor ‘lekkere’ televisie: een sekssalon, boze buren en een sloopruzie. Toch moet de rijdende rechter nog even in de wachtkamer plaatsnemen door een andere rechtszaak.
Een grote reddingsoperatie in alle vroegte op de kinderboerderij in Emmeloord. Daar was vanochtend een hert met zijn gewei in prikkeldraad verstrikt geraakt. Er was flink wat mankracht nodig om het dier weer schadevrij op de been te krijgen.
En dan nog even dit: Hij is 99 en zij wordt 101. Gerrit en Derkje van der Kolk uit Heino zijn dit weekend samen 200 jaar. Of hij voor de foto nog wel even op zijn fiets wil stappen? ‘Ja hoor, geen probleem, ik fiets nog veel. Vorig jaar tussen april en december 1000 kilometer.’
Bekijk hier onze meest bekeken video’s van dit moment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Teleurstellende kraker in Amsterdam, pijnlijke middag voor Flevo Boys en VVOG dieper in de problemen
-
Liveblog
d’Olde Veste’54 boekt belangrijke zege, Berkum slikt late domper en HHC Hardenberg maakt indruk in Volendam
Oranje trapte al om 16.00 uur af voor het achtste finaleduel met de Verenigde Staten en dat was voor veel amateurclubs reden om de wedstrijden van hun eerste elftal te vervroegen. Dat weerhield HHC Hardenberg er niet van om in Volendam te bewijzen dat het dit seizoen meedoet om de titel. SV Urk slaagde er daarentegen niet in de derde zege op rij te boeken en VVOG kreeg een tik van Harkemase Boys. Berkum liep eveneens tegen een teleurstelling aan, terwijl d’Olde Veste’54 juist drie belangrijke punten in de wacht sleepte. -
PREMIUM1
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
Heerde is kampioen, ‘s-Heerenbroek en CSV‘28 beslissen het volgende week en Urk boekt cruciale zege
Er was uiteindelijk meer moeite voor nodig dan de eerste helft had voorspeld, maar SV Urk boekte een belangrijke zege op Excelsior‘31 en zette daarmee een grote stap richting lijfsbehoud. Dat geldt niet voor Flevo Boys, d‘Olde Veste’54 en VVOG, zij leden een dure nederlaag. ‘s-Heerenbroek en CSV‘28 houden het spannend en ook asv Dronten blijft meedoen om de prijzen. In Heerde mag de vlag al uit. -
PREMIUM
Insecten nog maar mondjesmaat op ons menu. ‘We komen niet zomaar van ‘jakkes’ af’
Ja, er zijn al koekjes, burgers, bitterballen en pannenkoekenmixen op basis van insecten. Maar de verkoop gaat - excuses voor de woordspeling - mondjesmaat, geeft producent Be Frank Foods in Heino toe. Nederland wil nog niet echt aan de insect. ,,Dat kost tijd, we komen niet zomaar van ‘jakkes’ af, maar ik geloof er in.”
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
-
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUM2
‘Bakkers opgelet, bakken maar!’ Er komen steeds meer bakkers bij en daar veranderen de hoge energieprijzen niets aan
Wie haalt het in zijn hoofd om een bakkerij te beginnen terwijl energieprijzen door het dak gaan? Nou, Rudy Dekker (38) uit Zwolle bijvoorbeeld. En hij niet alleen.