Nieuws gemist? Oproep om te vaccineren en nergens last van na 50 uur dansen. Dit en meer in jouw overzicht
Goedenavond! Geen tijd gehad om vandaag het nieuws te volgen? Met deze update ben jij binnen 2 minuten op de hoogte.
De coronacijfers blijven oplopen. Slechts een gemeente in de regio blijft op nul. Burgemeester Snijders van Zwolle, tevens voorzitter van de Veiligheidsregio IJsselland, doet een dringende oproep: ,,Laat je vaccineren en ga bij een positieve test in quarantaine.”
In de nachtelijke uren crashte een auto met vijf mensen op de A50 bij Apeldoorn. Het liet zich ernstig aanzien, maar Djordy vertelt aan het einde van de middag dat alles naar omstandigheden goed gaat.
Het personeel van het ziekenhuis in Zutphen tast nog steeds in het duister over de ontslagen die vorige week vielen op de afdeling verloskunde. Het gebrek aan uitleg zou volgens meerdere medewerkers voor een gespannen sfeer op de werkvloer zorgen.
Omroep Max-baas Jan Slagter eist van studiobezoekers dat ze een coronabewijs tonen. En binnenkort gaat hij dat ook vragen van zijn medewerkers. Dat een werkgever dat niet mag, interesseert hem niet. ,,Je mag zoveel niet in dit land.”
Vandaag was de eerste dag in het proces tegen de verdachten van de moord op Peter R. de Vries. De verdachte schutter Delano G. houdt vooralsnog zijn mond.
Onze clubwatchers kijken terug op een knotsgek weekeinde in Deventer waar Go Ahead met negen man won. Maar PEC kan zich niks meer veroorloven.
,,Het lijkt om een maatschappelijk en ook internationaal probleem te gaan, dat men zich na de eerder opgelegde beperkingen nu grenzeloos laat gaan”, maken de KNVB en de betaald voetbalclubs zich zorgen. Ze nemen afstand van de misdragingen van supporters
De bewolking neemt steeds verder toe. Eerst is het nog droog, maar later vanavond en vannacht volgen perioden met lichte regen of motregen. Onder de bewolking koelt het niet verder af dan 13 graden. Morgenochtend is het op veel plaatsen grijs met van tijd tot tijd regen of motregen. In de middag klaart het in het zuidwesten als eerste op. Er staat een matige tot vrij krachtige zuidwestenwind waarmee zachte lucht wordt aangevoerd. De temperatuur stijgt naar 17 graden in het noorden tot 20 graden in het zuidwesten.
De bio-energiecentrale in Harderwijk heeft vandaag faillissement aangevraagd. De centrale werd de gebouwd om biogas te produceren door mest te vergisten, maar een succes werd dat niet. Nog voor de officiële start, vloeide er 2 miljoen liter mest over het terrein.
Voor het hondje Paco werd het complete treinverkeer bij Ede afgelopen weekeinde platgelegd. Zijn baasje laat ons nu kennis maken met het adoptiehondje uit Griekenland.
Schaapherders in Nederland maken zich grote zorgen over de ‘oprukkende wolf’. Ze vinden het steeds lastiger om met de wolf samen te leven. In Elspeet moest de herder toezien hoe een schaap uit zijn kudde op klaarlichte dag gegrepen werd.
De winnaars van de omstreden Dansmarathon hebben nergens last van. ,,Zo bizar wat je lichaam kan, als je er in gelooft.” Ze namen in 50 uur tijd 35 minuten pauze. Nu blikken ze terug.
En dan nog even dit: Hoe krijg je een lading drankjes mee voor je vrienden? Christiaan heeft er op geoefend. Hij draagt 48 biertjes tegelijk en gaat daarmee viraal op social media. ,,En het is niet eens het record.”
Bekijk hier onze meest bekeken video’s van dit moment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ontlading bij Flevo Boys én Olde Veste, HHC blameert zich in Spakenburg en ruime nederlaag voor VVOG
Na de pijnlijke nederlaag tegen DETO was het alle hens aan dek bij Flevo Boys, maar de ploeg uit Emmeloord heeft zich uitstekend hersteld en pakte drie belangrijke punten. Ook d’Olde Veste’54 deed belangrijke zaken in de strijd om handhaving. SV Urk en VVOG leden daarentegen een nieuwe nederlaag, terwijl HHC Hardenberg zich blameerde in Spakenburg. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
Donkere wolken pakken zich samen boven Alcides, Flevo Boys én VVOG, SV Urk kan eindelijk weer juichen
De donkere wolken pakken zich samen boven Emmeloord, Harderwijk en Meppel. Flevo Boys ging op eigen veld onderuit tegen Berkum, VVOG gaf tweemaal een voorsprong uit handen tegen Hoek en Alcides liet na een punt te pakken bij Heino. Voor Alcides en Flevo Boys dreigt degradatie naar de eerste klasse. SV Urk had daarentegen eindelijk weer wat te vieren. -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUMMET VIDEO
Het sneeuwt in het oosten: auto met tandemasser glijdt van de weg
Voor de tweede keer deze winter, ligt er een witte deken over delen van Oost-Nederand. Een mooi tafereel maar niet zonder risico. Een auto met tandemasser belandde vanmiddag net niet in de sloot door de ontstane gladheid.
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
-
-
PREMIUM1
Wie begint er in deze tijd een eigen bedrijf? Nou, Lynn in Raalte en Janiek in Kampen dus. ‘Ach wat crises, het is een droom die uitkomt’
Op de Dag van de Ondernemer - vandaag - telde Nederland nog nooit zoveel bedrijven: 2,3 miljoen. Elke maand komen er 21.000 nieuwe ondernemers bij. De economie mag dan op alarm staan, daar hebben al die starters weinig mee op. ,,Ik jaag mijn droom na. Daar word ik happy van.” -
PREMIUM
Insecten nog maar mondjesmaat op ons menu. ‘We komen niet zomaar van ‘jakkes’ af’
Ja, er zijn al koekjes, burgers, bitterballen en pannenkoekenmixen op basis van insecten. Maar de verkoop gaat - excuses voor de woordspeling - mondjesmaat, geeft producent Be Frank Foods in Heino toe. Nederland wil nog niet echt aan de insect. ,,Dat kost tijd, we komen niet zomaar van ‘jakkes’ af, maar ik geloof er in.”