Nieuws gemist? Plotselinge vaccinatiestop in Zwolle en boosheid om bouwplannen in Apeldoorn. Dit en meer in jouw overzicht
Goedenavond! Geen tijd gehad om vandaag het nieuws te volgen? Met deze update ben jij binnen 2 minuten op de hoogte.
Delen per e-mail
Geen vaccinaties vanmiddag in de IJsselhallen in Zwolle. De afspraak van zo'n 200 mensen werd geannuleerd en de locatie werd gesloten na een probleem in het gebouw.
Een drama op de motorcrossbaan in Nunspeet: een 9-jarige jongen raakte daar zwaargewond na een knal tegen een boom. Hoe kon het zo misgaan?
Privégegevens van pretpark- en dierentuinbezoekers, zoals de Apenheul, hebben maandenlang per ongeluk online gestaan. En deze fout heeft nare gevolgen nu criminelen hun slag willen slaan.
De coronasituatie in Noord-Holland is zó zorgelijk dat er wordt gevreesd voor een ‘zwart coronascenario’. Op dat moment zullen er hele moeilijke keuzes volgen.
Een grote soap bij FC Barcelona. De politie stond vandaag bij de Spaanse voetbalclub op de stoep. Er zijn meerdere arrestaties verricht.
Bert Konterman is vandaag begonnen als nieuwe trainer van PEC Zwolle. Er waren meer kandidaten voor die positie, waaronder één hele opvallende.
De zon schijnt eerst vooral in het zuiden, maar breekt in de loop van de dag ook in het noorden door. Er waait een matige oostenwind en het wordt 9 tot plaatselijk 16 graden.
Veel financiële steun gaat aan zijn neus voorbij en het spaargeld is bijna op. En dus komt horecabaas Wilco van Dam (30) uit Heino tot een drastisch besluit.
Ze brengt haar tijd haast alleen nog maar op de bank door. Ank Peterman (87) uit Zutphen hoeft er niet op te rekenen dat haar kinderen langskomen. Er is al jaren geen contact, na een stevig conflict maar haar ex-man.
Harold Vermeulen uit Apeldoorn wil zijn villa uit 1880 vervangen door een nieuw modern huis. Van de gemeente mag het, maar daar denken buurtbewoners heel anders over.
En dan nog even dit: met zijn camera uit de 19e eeuw kost het Peter Eleveld uit Olst vaak uren om één foto te maken. Maar het levert hem wel een speciale nominatie op.
Bekijk hier onze meest bekeken video’s van dit moment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM2
Shoppen zonder afspraak? Winkelier knijpt nog wel eens een oogje toe: ‘We lopen tonnen omzet mis’
,,Goedemiddag! Mogen we een afspraak maken?”, vraagt een jong stelletje met bloemenmondkapjes op in koor. De medewerker van de Apeldoornse schoenenwinkel reageert blij. ,,Ik pak de agenda erbij. Wanneer had u graag willen komen?” Nu, is het antwoord. ,,Ik noteer even uw naam en telefoonnummer. Als u geen klachten heeft, mag u van mij best even binnenkijken. Gaat uw gang!” -
PREMIUMAudio
Zwolse tv-presentatrice Anna Gimbrère (35) wil de ruimte in: ‘Op zoek naar het ultieme gevoel van leven’
De 35-jarige wetenschapscommunicator (zoals ze dat zelf noemt), ruimtevaartdeskundige en tv-presentatrice Anna Gimbrère zou gemakkelijk haar agenda met lezingen en presentaties over ruimtevaart kunnen vullen. Space is hot, merkt ze. Ruimtemissies buitelen over elkaar heen. Een nieuwe ruimtewedloop en de zoektocht van de Europese ruimtevaartorganisatie ESA naar astronauten jagen de populariteit op. En nu wil ze ook zelf als astronaut de ruimte in. -
PREMIUMInterview7
Auping bedolven onder reacties om terugbetalen staatssteun: ‘Die 1,2 miljoen houden voelde niet goed’
De Deventer beddenfabrikant Royal Auping betaalt 1,2 miljoen euro staatssteun die het bedrijf vorig jaar kreeg bij het begin van de coronacrisis terug. Dat wordt goed ontvangen, merkt ceo Jan-Joost Bosman. Hij wordt bedolven onder reacties, van ‘Klasse’ tot ‘Gaan wij ook doen’ en ‘Koninklijk bedrijf’. De teller op LinkedIn staat op bijna 3000 duimpjes. ,,Fantastisch.” -
PREMIUM
Een nieuw seizoen wacht, maar het piept en kraakt in de toerismebranche: ‘Oppassen voor verschraling’
Als we straks weer wat meer mogen, kan het aanbod van horeca, attracties en musea wel eens behoorlijk tegenvallen waarschuwt directeur Herre Dijkema van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen namens zijn collega’s uit de branche. Omdat veel ondernemers op omvallen staan, nam hij het initiatief voor een nationaal herstelplan. ,,Mijn belangrijkste zorg is de verschraling. Hoe kunnen we die tegengaan?’’ -
PEILING | Hoe veilig voel jij je op straat na de avondklok? Vul hier onze korte vragenlijst in
De avondklok zorgt ervoor dat het na tien uur 's avonds erg rustig is op straat. Maar mensen die nog wel over straat moeten, bijvoorbeeld voor hun werk, moeten nu door uitgestorven straten fietsen. Wat doet dat met het veiligheidsgevoel van mensen?
-
PREMIUM4
Zelfs Kampen (ruim 50.000 inwoners) is al te klein voor de Rabobank
Op de halve dagen dat de Rabobank in Kampen het kantoor nog open had (voor corona) kwamen er zo'n tien klanten. Daar kun je een kantoor niet voor open houden. Dat snapt iedereen, denkt regio-directeur Mirjam Kerkdijk van Rabobank IJsseldelta. Maar waar houdt het dan op als zelfs een stad van 50.000 inwoners niet eens meer een bankfiliaal waard is; waar zelfs een bank die ‘dichtbij de mensen wil staan’ de deuren sluit? En is dat erg? -
Walibi zoekt ‘achtbaantester’: ‘Het is een bijzondere timing zo vlak voor 1 april’
Een fulltime contract voor het testen van... achtbanen! Walibi Holland zet een heel opvallende vacature online waarop inmiddels 350 sollicitanten hebben gereageerd. Het park beweert bij hoog en bij laag dat het geen 1 aprilgrap betreft. -
PREMIUM6
Grote willekeur bij verdeling restvaccins: duizenden mensen die pas vanaf mei aan de beurt zijn, hebben al een prik gehad
Bij de verdeling van vaccins en restjes van vaccins die dagelijks overblijven, is sprake van grote willekeur. Vooral bij huisartsen en verpleeghuizen, blijkt uit een rondgang van De Gelderlander langs huisartsen en zorginstellingen. Duizenden mensen die formeel pas vanaf mei aan de beurt zijn voor een vaccin, hebben al een prik gehad.