Coronatest in het buitenland kan flink in de papieren lopen
Wie na 8 augustus zonder coronaprik of negatieve coronatest de Nederlandse grens over komt, riskeert een boete van 95 euro. Heel wat families moeten nu met hun kinderen vanaf 12 jaar op hun vakantieadres op zoek naar een testlocatie. Maar dat kan nog flink in de papieren lopen.
Vertrekkende vakantiegangers die in Nederland niet zijn gevaccineerd en een coronatest moeten ondergaan, hebben nog geluk: de overheid betaalt die testen tot eind augustus. Wie op eigen gelegenheid reist en zich in het buitenland moet laten testen voor de terugreis, betaalt de rekening zelf. En er zijn maar weinig landen die toeristen gratis testen.
In Oostenrijk is het mogelijk om in bepaalde supermarkten een gratis zelftest te halen. Maar in de meeste landen zoals Frankrijk, Duitsland en Italië moeten vakantiegangers rekening houden met minimaal 50 euro per gezinslid dat getest moet worden. Wie de uitslag heel snel wil hebben, betaalt nog veel meer. Op de luchthaven van Berlijn is de rekening 169 euro voor een PCR-test met een uitslag binnen een uur. Ook in Italië rekenen sommige testlocaties 135 euro voor een test. Het loont dus om ter plaatse goed navraag te doen, al zijn er reisorganisaties - zoals Sunweb en Corendon - die deze kosten voor hun rekening nemen.
En dan is er nog een regel om rekening mee te houden: een PCR-test of vaccinatiebewijs bij terugkeer is niet nodig voor landen die een groen reisadvies hebben gekregen van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Op dit moment is dat vooral in Midden-Europa het geval (oa Duitsland, Oostenrijk, Italië). Bij een reisadvies van geel of oranje moet vanaf 8 augustus uit het coronapaspoort blijken dat mensen virusvrij zijn (dus met negatieve test, danwel een coronaprik). Vanaf 8 augustus geldt dat - bij het huidige reisadvies - voor bijvoorbeeld Frankrijk en België. Maar die regels gelden nu al voor mensen die uit Spanje, Portugal, Cyprus of Andorra terugkeren.
Vervoersmaatschappijen moeten het coronapaspoort controleren voordat ze mensen aan boord nemen. Maar vakantiegangers die met de eigen auto naar Nederland komen, kunnen ook gecontroleerd worden, waarschuwde het kabinet maandag. De marechaussee gaat mobiele controles houden langs de landsgrenzen. Iemand die betrapt wordt krijgt een boete van 95 euro, maar ‘mag daarna wel doorrijden’. ,,Dat is een aanscherping van het beleid”, erkende minister Hugo de Jonge. ,,We willen voorkomen dat mensen de besmetting mee naar huis nemen. We zullen echt testend moeten zorgen dat we een volgende golf in het najaar kunnen voorkomen.”
Wie wil weten hoe het precies is geregeld met testen in het favoriete vakantieland, kan terecht op de website Netherlandsworldwide.nl. Daar is per land te zien, waar de testlocaties zijn en wordt soms een indicatie van de kosten gegeven.
Kijk hier onze video's over de coronacrisis:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video
Kabinet zet definitief streep door festivalseizoen, verplichte test bij terugkeer vakantie
Meerdaagse festivals zoals Lowlands mogen deze zomer niet doorgaan. Nu al zijn dergelijke festivals verboden tot begin augustus, maar het kabinet trekt het verbod door voor festivals met een camping tot 1 september. -
PREMIUM
Vakanties met bizarre wending: ‘Ik check nu iedere hotelkamer uitgebreid op lenzen’
Vakantie: een tijd van onbezorgd ontspannen. Tenminste, zo zou het moeten zijn. Maar soms loopt het uit op een catastrofe. Lezers over hun ‘horrorvakantie’. -
PREMIUMreistips New York
De complete skyline van Manhattan voor slechts 2 dollar en 75 cent
Deze zomer delen onze correspondenten wekelijks vijf persoonlijke favorieten uit hun land die het omrijden waard zijn. Vandaag: Karlijn van Houwelingen over The Big Apple (en daar in de buurt) -
PREMIUM
Rik verkoopt reizen naar landen als Somalië en Syrië: ‘100 procent veilig? Dat kan niet’
CultureRoad van Utrechter Rik Brinks (38) is het eerste reisbureau in ons land dat weer reizen naar Syrië aanbiedt. Het bedrijf is gespecialiseerd in lastig te bereizen landen zoals Haïti, Pakistan en Venezuela. ,,Zodra de massa komt, vertrekken wij.’’ -
Reisbranche blij: ‘We kunnen weer reizen gaan aanbieden’
Reiskoepel ANVR en de reisorganisaties zijn blij dat het kabinet de kleurcodes versoepelt. De bestemmingen die op oranje stonden, kleuren vanaf morgen in principe weer groen of geel. Dat betekent dat niet-noodzakelijke reizen niet langer worden afgeraden. En dus kunnen reisorganisaties weer gewoon hun reizen gaan uitvoeren.
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
-
-
PREMIUMEnergie3
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging