Vakantiegangers moeten op zwarte zaterdag rekenen op lange files op Duitse en Franse snelwegen
De ADAC, de Duitse zusterorganisatie van de ANWB, waarschuwt vakantiegangers dat de veelgebruikte snelwegen A1 en A61 in Duitsland deels onbegaanbaar zijn door de schade die het hoogwater deze maand heeft aangericht. Er zijn omleidingsroutes van tientallen kilometers lang, maar bestuurders moeten overal rekening houden met lange files. In Frankrijk wordt het morgen ook druk op de weg vanwege de beruchte zwarte zaterdag, waarschuwt de ANWB. ,,Als het even kan, vertrek pas zondag.”
De Duitse A1 en de A61 zijn onder Nederlanders die naar het zuiden gaan heel populair. De A1 is de noord-zuidroute die richting Frankrijk en Italië voert en deels door het Ahrdal gaat, dat bijna helemaal is weggespoeld door het water. Tussen Keulen en Euskirchen is de snelweg in beide richtingen helemaal dicht. Voor zover lokale wegen in het Ahrdal nog begaanbaar zijn, zijn ze alleen toegankelijk voor hulpdiensten.
De schade aan de A61, van Venlo richting Oostenrijk, is nog veel groter. De snelweg is bij Erfstadt bezweken onder de waterdruk en doormidden gebroken. Ook op andere plekken is het wegdek compleet verdwenen. Omrijden over regionale en lokale wegen in Noordrijn-Westfalen en Rijnland-Palts heeft volgens de autoclub geen zin, want daar gelden helemaal veel afzettingen om herstelwerkzaamheden de ruimte te geven.
Laat vertrekken
Edwin Gerritsen van de ANWB voorspelt dat het in Duitsland vooral op de A3 bij Keulen erg druk wordt, nu de belangrijke vakantieroutes niet gebruikt kunnen worden. Ook in Frankrijk wordt grote drukte verwacht. Daar is het morgen de traditioneel erg drukke zwarte zaterdag, de dag dat de Fransen massaal op vakantie gaan. ,,De afgelopen drie zaterdagen zagen we al tot duizend kilometer file in Frankrijk, dus het lijkt erop dat veel meer mensen de auto nemen om op vakantie te gaan in plaats van het vliegtuig, vanwege corona. Dat zou morgen voor nog meer drukte kunnen zorgen", zegt Gerritsen.
Wie geen zin heeft om file te rijden op weg naar het vakantieadres in Zuid-Frankrijk, kan beter later vertrekken. ,,Als het even kan, ga dan pas zondag weg. Maar als je per se morgen wil rijden, vertrek dan pas na 10.00 uur uit Nederland. Dan kom je na de grootste drukte aan in Frankrijk - dat zal daar tussen 10.00 en 15.00 uur zijn - en rij je als het ware achter de files aan.”
Bekijk hieronder onze video’s over corona en de vakantie:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
Duitsland ziet Nederland weer als ‘hoog risico': vanaf dinsdag strengere regels voor reizigers
Nederland geldt met ingang van dinsdag 27 juli weer als hoogrisicogebied voor Duitsland. Dit betekent onder meer dat reizigers tien dagen in quarantaine moeten na aankomst op hun bestemming in de Bondsrepubliek. De quarantaineplicht geldt niet voor mensen die volledig gevaccineerd zijn of genezen van een besmetting met het coronavirus, meldt het Duitse RIVM. -
PREMIUM
Stapvakanties na het examen: van Albufeira tot Zadar
Boeken dicht, pennen neer en rugzak in de kast: bijna zijn de examenkandidaten klaar voor zon, zee en zuipen. Of is het niet langer Oh oh Cherso dat de klok slaat? -
PREMIUM
Meer vertraging, meer uitstoot: in de lucht is Europese eenwording nog ver weg
Terwijl het kabinet hard bezig is Schiphol te laten krimpen en de luchtvaart aan banden te leggen, zet het zelf de hakken in het zand bij Europese maatregelen die de uitstoot en hinder van de luchtvaart fors kunnen verminderen. Eenwording in het Europese luchtruim schiet nauwelijks op.Amsterdam, Luchthaven Schiphol -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’
-
PREMIUM
Britten kunnen geld sparen door tripje naar de zon: ‘Kan zeer aantrekkelijk aanbod zijn’
-
-
-
4
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
update
Vakantiedrukte op wegen naar zuiden: op hoogtepunt 1000 kilometer file in Frankrijk
Op diverse Europese snelwegen staan vandaag de eerste lange vakantiefiles, vooral van noord naar zuid. In Frankrijk was de grootste drukte. Hier stond op het hoogtepunt in totaal zo’n 1000 kilometer file, zegt een woordvoerder van de ANWB.